Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε; (2)


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Lost Highway 9/10 Νόμιζα ότι το Mulholland Drive είναι δύσκολη ταινία αλλά μπροστά στο Lost Highway μοιάζει αστεία.Πολύ μπέρδεμα κατα την διάρκεια της ταινίας ,ακόμα πιο μεγάλο μετά το τέλος της αλλά μετά από πολύ ψάξιμο και διάβασμα ,κάποια πράγματα μπαίνουν στην θέση τους.Το Inland Empire λέει τίποτα?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

The Good Lie (2014)

 

 

απο εμενα ευκολα 9/10. δεν εχει τρελλο budget. δεν εχει ιδιαιτερα γνωστους ηθοποιους. δεν εχει τις οσκαρικες ερμηνειες. εχει γελιο ομως! και σιγουρα συγκινει..αγγιζει ενα πολυ ιδιαιτερο θεμα και, ακομη κι αν το παρουσιαζει ωραιοποιημενο (ειδικα οσον αφορα το ποσο καλες ειναι οι ΗΠΑ), παραμενει σημαντικο.

 

tip: για 3 απο τους 4 πρωταγωνιστες, η ταινια βασιζεται σε πραγματικη ιστορια, τη δικη τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Lost Highway 9/10 Νόμιζα ότι το Mulholland Drive είναι δύσκολη ταινία αλλά μπροστά στο Lost Highway μοιάζει αστεία.Πολύ μπέρδεμα κατα την διάρκεια της ταινίας ,ακόμα πιο μεγάλο μετά το τέλος της αλλά μετά από πολύ ψάξιμο και διάβασμα ,κάποια πράγματα μπαίνουν στην θέση τους.Το Inland Empire λέει τίποτα?

δεν μου αρεσε καθολου το inland empire, ενω οι αλλες 2 ειναι απο τις αγαπημενες μου ταινιες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nightcrawler 2014

 

Του ταίριαζε ο ρόλος αλλά σε κάποια σημεία γινόταν καρικατούρα. Επίσης, δίπλωσα στο σημείο με το a friend is a gift you give yourself...

 

Either way, Καλή ταινιουλα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Whiplash

 

Κάτω του μετρίου το πρώτο μισό της ταινίας αρκετά καλή στη συνέχεια. Είχε ορισμένες πραγματικά ωραίες σκηνές χωρίς όμως η ταινία να είναι κάποιο αριστούργημα.

 

Πολύ άσχημη εντύπωση μου έκανε η παράλογη βαθμολογία (8,6) και ότι τελειώνει ξαφνικά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Usual Suspects

Ακομα μια ταινιαρα που μου ειχε διαφυγει.Εξαιρετικος KS οπως και ολοι οι αλλοι ηθοποιοι.Δεμενο σεναριο με τελειο twist.Επιβαλλετε και δευτερη προβολη.

 

...Kaizer Souzer...

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Usual Suspects

Ακομα μια ταινιαρα που μου ειχε διαφυγει.Εξαιρετικος KS οπως και ολοι οι αλλοι ηθοποιοι.Δεμενο σεναριο με τελειο twist.Επιβαλλετε και δευτερη προβολη.

 

...Kaizer Souzer...

 

στο νόκτορ ντουλίτλ έχει μία σκηνή όπου ένας σκύλος καθώς μιλάει στον έντυ μέρφυ του λέει "i'm kaizer souser"

 

λυθηκα στα γέλια

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Link.png Site: Nightcrawler"

 

 

Του πανε πολυ τετοιοι ρολοι του Gyllenhaal,εμονικοι, κρυφοανωμαλοι τους απογειωνει .Ολη η ταινια νομιζω  αφορα αυτο  γιατι σαν σεναριο  δεν εχει να δωσει κατι τα εχουμε  ξαναδει  .Παρολα αυτα αξιζει να την δειτε  ειναι πανω απο την μετριοτητα .

 

 

7,4/10

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

American Gangster (2007)

 

Ταινία βασισμένη στην αληθινή ιστορία του μεγαλέμπορου ναρκωτικών του Χάρλεμ Frank Lucas (Denzel Washington) και του ντετέκτιβ Ritchie Roberts (Russell Crowe) που βρισκόταν στα ίχνη του παλεύοντας με την διαφθορά της αστυνομίας.

 

Γενικά καλή ταινία με καλό καστ αλλά της έλειπε το κάτι παραπάνω από τη δρματικότητα που έχουν άλλες γκανστερικές ταινίες. Αξίζει όμως να την δει κάποιος.

 

7/10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

στο νόκτορ ντουλίτλ έχει μία σκηνή όπου ένας σκύλος καθώς μιλάει στον έντυ μέρφυ του λέει "i'm kaizer souser"

 

λυθηκα στα γέλια

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα σε ολους!!! ειμαι καινουριος...μολις ειδα το tranformers 4 μπορω να πω οτι μου αρεσε παρα πολυ πρωτινο να την δειτε εχει και φαση σε καπια σιμια και παιζει και μια πολλυ ομορφη κοπελα και η ιθοπιαρα που παιζει και στο lone survivor η οπια ειναι και αληθινη ιστορια σας προτινω να την διται οσι δν την εχεται δει...ευχαριστω :-D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...