Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε; (2)


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

fixed :P

Η γυναικα του το εγραψε το βιβλιο στο οποιο βασιστηκε η ταινια οποτε ισως σε μερικους να φαινετε ετσι.Εμενα δεν μου φανηκε οτι η ταινια ηταν για την γυναικα του.

 

 

American History X

Τι ταινιαρα.Ηθοποιαρες μουσικαρα και εκπληκτικη σκηνοθεσια.10 με τονο.Πως μου ειχε ξεφυγει τοσα χρονια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ειδα το Qu'est-ce qu'on a fait au Bon Dieu? ή Serial (Bad) Weddings.. Αρκετά καλή αντιρατσιστική κωμωδιούλα. Δεν συγκλονίζει ιδιαιτερα με το χιουμορ της αλλά βασίζεται περισσότερο στο σε ρατσιστικά στερεότυπα και συμπεριφορές που ξενίζουν όταν προέρχονται απο ανθρώπους διαφορετικών εθνοτήτων και θρησκειών. 6.5/10

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδα τελικά το The Fountain.Αδυνατώ να το βαθμολογήσω αυτή την στιγμή.Είναι μια πολύ ξεχωριστή ταινία η οποία απαιτεί παραπάνω από μια προβολές για να καταλάβεις τι θέλει να πει ο ποιητής.Θα πρέπει να την ξαναδώ και να διαβάσω και καμιά ανάλυση για να μπορώ να βάλω βαθμό :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η γυναικα του το εγραψε το βιβλιο στο οποιο βασιστηκε η ταινια οποτε ισως σε μερικους να φαινετε ετσι.Εμενα δεν μου φανηκε οτι η ταινια ηταν για την γυναικα του.

 

 

Ναι αλλά για μένα ήταν τελείως μονόπλευρο. Επικεντρώθηκε πάρα πολύ στην ασθένεια του Hawking, όταν ο ίδιος μιλάει πολύ σπάνια για αυτήν. Έδειξε πολύ λίγο για το έργο του και πιο πολύ επικεντρώθηκε πως η γυναίκα του άντεξε τον Hawking τόσα χρόνια. Μας παρουσίασε δηλαδή πως η γυναίκα του ήταν η ηρωίδα παρά ο ίδιος ο Hawking, που μέσα απο την ασθένεια του βρήκε τη δύναμη να δουλέψει τόσο πολύ και να γίνει ένας απο τους μεγαλύτερους θεωρητικούς φυσικούς του προηγούμενου αιώνα.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Drive (2011)

 

Τι παπαριά θεέ μου. Αργόσυρτη, βαρετή, με ξαφνικές άκυρες σπλατεριές και γτπ τέλος. Και το έπαιζε και καλλιτεχνική με ωραία φωτογραφία, έλλειψη μουσικής, ακίνητα πλάνα κλπ. Γενικά συνδύαζε ενα σωρό άκυρα πράγματα και τελικά δεν άρεσε σε κανέναν στην παρέα.

 

4/10

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Whiplash

 

Αν και δεν έχω καμία επαφή με μουσική, ντραμς κλπ η ταινία ήταν ωραία και ενδιαφέρουσα. Κύλησε πολύ γρήγορα και "ευχάριστα". Αξίζει, δείτε την!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Wild card

καπου 4/10 (το πολυ)

ταινια χωρις κανενα νοημα απλα με λιγο ξυλο.

 

Fury 

Περιπετεια με θεμα τον Β ΠΠ. Σχετικα καλη μεν , απεχει απο ταινιες τυπου Saving private Ryan πολυ δε...

6/10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Life after Beth

 

 

Oh God! Θέλω πίσω κάθε λεπτό που ξόδεψα για να δω αυτή την ΠΑΤΑΤΑ.

Από που ν'αρχίσω και πού να τελειώσω.

Πρωταγωνιστής φρικτός, η φάτσα του εκφράσεις αγελάδας. Άκυρο, πιο ταλαντούχα μπορεί να είναι η αγελάδα.

Η Beth τουλάχιστον ήταν καλύτερη απ'αυτόν.

Χιούμορ....ποιό χιούμορ;;;;;;; Κανείς απ'την παρέα δεν θυμάμαι να γέλασε ούτε λίγο.

 

1/10 και πολύ λέω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The Phoenix project

 

Η ταινια ηταν low budget αλλα το script ηταν καλο και το τέλος ηταν εξαιρετικο.

 

 

 

Enter a dangerous mind

 

Okay, ειναι debatable το concept αλλα γέλασα με την ειρωνία (social worker)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

True Romance

 

Ποσο κορυφαια ταινια.Η Arquette πανεμορφη.Ολοι οι ηθοποιοι παιζουν παρα πολυ καλα.Οι 3 σκηνες που γινετε χαμος ειναι εξαιρετικες με την ενταση που χρειαζονται.Ποσα χρονια εχουν να βγουν τετοιες ταινιες.Παλια εβγαιναν λιγες ταινιες και καλες.Τωρα βγαζουν 2000 το χρονο και οι 5-10 να αξιζουν πραγματικα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδα τα 2 πρώτα Hunger Games. Συμπαθητικά. Ίσως να έπρεπε να περίμενα να βγει και η τελευταία ταινία ώστε να τα έβλεπα όλα μαζί, αλλά δεν πειράζει. Δεν τρελάθηκα όμως μπορώ να πω ότι η ώρα πέρασε ευχάριστα αν και μεγάλες ταινίες και οι 2. Σε κρατάνε μέχρι το τέλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδα τελικά το The Fountain.Αδυνατώ να το βαθμολογήσω αυτή την στιγμή.Είναι μια πολύ ξεχωριστή ταινία η οποία απαιτεί παραπάνω από μια προβολές για να καταλάβεις τι θέλει να πει ο ποιητής.Θα πρέπει να την ξαναδώ και να διαβάσω και καμιά ανάλυση για να μπορώ να βάλω βαθμό :P

Ή απλά να της βάλεις ένα 3/10 και στην κατηγορία εναλλακτικοχιπικοαδελφίστικες μπαρούφες.

 

2 ώρες ταινία αναρωτιόμουν τι έβλεπα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Link.png Site: Whiplash

 

 

Διαμαντακι απο το λιγα  με την εννοια οτι δεν  ειναι ευρεως γνωστη και  την εμαθα απο εδω .Αξιζε τον χρονο μου εχει μερικες στιγμες πραγματικα πολυ δυνατες   κυριως στο προσωπο του Simmons .Aν δεν ηταν τοσο υπερβολικη θα μιλαγαμε για μια μεγαλη ταινια .

 

 

 

7,8/10 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ή απλά να της βάλεις ένα 3/10 και στην κατηγορία εναλλακτικοχιπικοαδελφίστικες μπαρούφες.

 

2 ώρες ταινία αναρωτιόμουν τι έβλεπα.

 

Και σε συμπαθούσα εσένα :/

Ban?

:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...