Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε; (2)


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

'71 (http://www.imdb.com/title/tt2614684/?ref_=nv_sr_1)

 

σχετικα αγνωστο (για εμενα) καστ, αλλα πολυ καλη ταινια. σε κραταγε μεχρι τελους. εχει ιδιαιτερο ενδιαφερον η εποχη και ο τοπος με τον οποιο ασχολειται. αγγιζει την εποχη των συγκρουσεων μεταξυ προτεσταντων και καθολικων στη βορεια ιρλανδια..

 

πολυ ενδιαφερουσα ταινια..

 

απο εμενα ευκολα ενα 8/10.

Συμφωνω απολυτως. Πολυ ωραια ταινια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Foxcatcher

 

Υποβλητικό δράμα με δυνατές ερμηνείες και από τους 3 πρωταγωνιστές. Τα κίνητρα του DuPont ποτέ δε γίνονται ξεκάθαρα, ίσως έτσι να ήταν και στη πραγματικότητα. Αρκετά αξιοπρεπής ταινία χωρίς όμως να καταφέρνει να κάνει το μεγάλο βήμα κατά τη γνώμη μου.

 

7,2/10

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν μετράει αλλά είδα την ταινία Angry Video Game Nerd. Δείτε καλύτερα τα επεισόδια από την αρχή ξανά. Ο άνθρωπος είναι φοβερός στο γράψιμο αλλά η ταινία...no...όχι....niet....nein. Γέλασα μετρημένες τρεις φορές σε όλη την ταινία. Γέλασα με την ψυχή μου στα τελευταία χριστουγεννιάτικα επεισόδια που έφτιαξε. Νομίζω τα λέει όλα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πωπω ειδα το birdman και καηκε ο εγκεφαλος μου. -2 ή -3 δε ξερω

χααχχααχα

 

 

 

Link.png Site: Turist

 

Σουηδικη ταινια απο τις πολυ καλες που εχει βγαλει η Βορεια Ευρωπη τα τελευταια χρονια σχετικα με μια οικογενεια που πηγε διακοπες στις Αλπεις για σκι  .

Πολυ δυσκολο το θεμα που πραγματευεται και το περναει λιτα  χωρις περιττους σχολιασμους .Καποιες φορες ειναι τοσο ισχυρα τα βλεματα και οι σιωπες που τα υπολοιπα περισσευουν.Μου αρεσει πολυ αυτος ο σκανδιναβικος  τροπος σκηνοθεσιας και διηγησης ταιριαζει εξαιρετικα με παρομοια θεματολογια  που συνηθως αναλωνεται σε ανουσιες  φιοριτουρες.

 

7.9/10 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Link.png Site: Nightcrawler (2014)

 

Ο Gyllenhaal αρκετά αλλαγμένος για τις απαιτήσεις της ταιναίας ίσως στην καλύτερη ερμηνεία του, κατά τη γνώμη μου. Οι υπόλοιποι ηθοποιοί έχουν, λίγο ή πολύ, το ρόλο κομπάρσου αφού στην ουσία πρόκειται για ένα one man show. Κρίμα όμως που η ταινία δεν έχει και τίποτα αξιόλογο να δείξει εκτός από τον ψυχάκια Gyllenhaal. Όπως είπε και κάποιος πιο πριν η ταινία σου φέρνει στο μυαλό άλλες παλιότερες σε αρκετά σημεία.

 

6.2/10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Link.png Site: Dallas Buyers Club 8/10

καταπληκτικη ταινια και ερμηνειες!Αυτος ο jared leto ειναι αψογος,για να τον καταλαβω σε καθε ταινια πρεπει να το διαβασω οτι παιζει! 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Link.png Site: Kill the messenger

 

 

Κοινοτυπη ταινια,αδιαφορες ερμηνειες ,περασε και δεν ακουμπησε .Πιο βαρετη και απο το να ακους δημοσιο υπαλληλο να  μιλαει για ανταγωνιστικοτητα ...

 

 

5,5/10

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

'71 (http://www.imdb.com/title/tt2614684/?ref_=nv_sr_1)

 

σχετικα αγνωστο (για εμενα) καστ, αλλα πολυ καλη ταινια. σε κραταγε μεχρι τελους. εχει ιδιαιτερο ενδιαφερον η εποχη και ο τοπος με τον οποιο ασχολειται. αγγιζει την εποχη των συγκρουσεων μεταξυ προτεσταντων και καθολικων στη βορεια ιρλανδια..

 

πολυ ενδιαφερουσα ταινια..

 

απο εμενα ευκολα ενα 8/10.

ψαχνω καιρο υπότιτλους γιαυτην την ταινία :/ ξερει κανεις που μπορώ να τους βρω?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια πολύ καλή ταινία που δείχνει μια προσέγγιση στις διαπροσωπικές σχέσεις αποτυπώνει το φίλ που προέρχεται από την Αυστραλία Monster pies http://www.imdb.com/title/tt2379082/το οποίο έχει αποσπάσει θετικές κριτικές όχι μόνο στη χώρα του αλλά και σε Ευρώπη, Αμερική. Παρότι αποτυπώνει μια ιστορία αγάπης μεταξύ ατόμων του ίδιου φύλου περιέχει στοιχεία συναισθημάτων με οικογενειακό υπόβαθρο. Το επίσημο τρείλερ βρίσκεται εδώ https://www.youtube.com/watch?v=YrClaV4-yX0 και νομίζω ότι αξίζει τον κόπο να το σχολιάσουμε, δεν έχει αυτό που λέμε happy end αλλά έχει στοιχεία μιας κοινωνικής προσέγγισης της αναζήτησης...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Link.png Site: Enough Said 2013

 

Αδιάφορη ταινία που δεν έχει επίλογο. Ξαφνικά τελειώνει.

Και προβλέψιμη από την αρχή.

 

Μου άρεσε βέβαια η αισιοδοξία που δείχνει ότι μπορείς να κάνεις "παιχνίδι" με γυναίκες και μετά τα 50 σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Link.png Site: Kill the messenger

 

 

Κοινοτυπη ταινια,αδιαφορες ερμηνειες ,περασε και δεν ακουμπησε .Πιο βαρετη και απο το να ακους δημοσιο υπαλληλο να  μιλαει για ανταγωνιστικοτητα ...

 

 

5,5/10

 

Μερικές ταινίες τις καταλαβαίνεις από την αφίσα, ρε διάολε. Και εγώ ξεκίνησα να την βλέπω εχθές, είδα πέντε λεπτά, κατάλαβα τί να περιμένω και πήγα για ύπνο. Τελείως flat.

Παρόλα αυτά θα την δω σήμερα, μου αρέσει ο Renner-με την καλή έννοια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγα και είδα το birdman χθες.

 

Είναι love it or hate it, καταλαβαίνω όσους δεν τους άρεσε, εγώ την βρήκα πάρα πολύ καλή.

Πρωτότυπη, black humor, έξυπνες ατάκες, λίγο σουρεαλιστική, λίγο αλληγορική, λίγο αυτοβιογραφική, απρόσμενα καλός ο Κίτον, σταθερά καλός ο Νόρτον.

 

 

8ράκι, θα μπορούσε και παραπάνω αν δεν το τραβούσε λίγο στο τέλος imho.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...