Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε; (2)


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 19,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Nightcrawler τετοιες ταινιες μου κινούν πάντα το ενδιαφέρον, επίσης συμπαθω πολυ τον πρωταγωνιστή, η συγκεκριμένη όμως δεν μου άρεσε.. Ισως γιατι πλεον τέτοια θέματα είναι χιλιοπαιγμένα και δεν σοκάρουν πλεον όπως παλιότερα. Επίσης για κάποιο λόγο συνέχεια μου ερχόταν στο μυαλο ο Ντε Νιρο του Cape Fear ή καλύτερα του Taxi driver, είμαι σίγουρος ότι αν η ταινία γυριζόταν αρχες 90s αυτός θα ήταν ο πρωταγωνιστής. Τεσπα, 6.5/10.

Μωρε μπραβο.Και εμενα τον ντε νιρο μου θυμησε,απο την αρχη του εργου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

birdman. Λοιπόν, καλή η σκηνοθεσία και καλή ερμηνεία από τον Keaton και δευτερευόντως από Edward Norton-Emma Stone. Αυτά με τις 9 υποψηφιότητες οσκαρ, ωστόσο, δεν δικαιολογούνται ούτε με σφαίρες. Η ταινία παίρνει με το ζόρι 6ράκι και σίγουρα υπάρχουν πολλές και πολύ καλύτερες ταινίες που θα μπορούσαν να είναι υποψήφιες(λ.χ. Τhe Fault in Our Stars, Interstellar, Nightcrawler, Gone Girl κ.α.)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The Untouchables (1987)

 

Ένας αδιάφθορος πράκτορας του FBI (Kevin Costner) δημιουργεί μια ομάδα 4 τίμιων αστυνομικών με σκοπό να συλλάβει τον Αλ Καπόνε (Robert de Niro).

 

Ως τεράστιος φαν των γκανστερικών ταινιών, βλέποντας τόσο ονομαστό καστ και σκηνοθέτη (Brian de Palma, με ταινίες όπως Scarface και Carlito's Way) και μια υπόθεση τόσο ενδιαφέρουσα, βγαλμένη μάλιστα από την πραγματική ζωή, περίμενα τουλάχιστον εντυπωσιακό αποτέλεσμα. Όμως η ταινία ήταν απογοήτευση. Οι ερμηνείες ήταν κάτω του μετρίου, με τον Kevin Costner να έχει μονίμως μια βλακόφατσα τύπου Andy Samberg, τον De Niro σχεδόν σε ρόλο κομπάρσου, και τον Κόνερι να σώζει την παρτίδα. Γενικώς δεν υπήρχε καμία αγωνία στην εξέλιξη, και δεν βλέπουμε καμία αλληλεπίδραση μεταξύ των χαρακτήρων. Και το χειρότερο για το τέλος: η μουσική. Πραγματικά δεν ξέρω τι σκεφτόντουσαν. Ήταν πολύ κακή, αταίριαστη και γι'αυτό σε αποσπούσε από την ταινία.

 

Καμία σχέση με τις ταινίες-θρύλους του είδους (Godfather, Scarface, Goodfellas).

 

6/10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nightcrawler 2014 1080p BluRay

10/10 απλά.Η ταινία σε κράταγε σ ολη την διάρκεια της με ενδιαφέρον.Εξαιρετική ερμηνεία από τον Jake.

Κρίμα που τελείωσε.Θα ήθελα να κρατάει 3 ώρες και όχι 2.

Ολο έλεγα να την δω ή να μην την δω και τελικά με αποζημίωσε.

Εξαιρετικό στόρυ που δείχνει πως ένας νεαρός με εγκληματικές διαθέσεις, ξεκινάει όντας παρόλαυτα πανέξυπνος και βρίσκει μια δουλειά σαν καμεραμαν και απο ασήμαντος στην πορεία γίνεται ο καλύτερος αλλά παρόλα αυτά δεν ξεφεύγει από το εγκληματικό του μυαλό και κάνει κακά και παράνομα πράγματα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Link.png Site: Senna

 

 

Tωρα ετυχε να την δω μετα απο τοσο καιρο .Απο τις καλυτερες στο ειδος ισως η καλυτερη ,περιγραφει με ντοκυμαντεριστικο υφος την  αγωνιστικη ανοδο   και το κοινωνικο background ενος απο τους καλυτερους πιλοτους ολων των εποχων .

Η συρραφη  απο  πλανα  βοηθουν τα μεγιστα   ωστε περασει  το κλιμα και υφος της τοτε εποχης.

Δεν ειναι ουτε κατα διανοια ο αγαπημενος μου οδηγος  αλλα η ταινια κυμαινεται σε υψηλα επιπεδα .

 

 

 

8/10

Επεξ/σία από Fotis13
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Link.png Site: Senna

 

 

Tωρα ετυχε να την δω μετα απο τοσο καιρο .Απο τις καλυτερες στο ειδος ισως η καλυτερη ,περιγραφει με ντοκυμαντεριστικο υφος την  αγωνιστικη ανοδο   και το κοινωνικο background ενος απο τους καλυτερους πιλοτους ολων των εποχων .

Η συρραφη  απο  πλανα  βοηθουν τα μεγιστα   ωστε περασει  το κλιμα και υφος της τοτε εποχης.

Δεν ειναι ουτε κατα διανοια ο αγαπημενος μου οδηγος  αλλα η ταινια κυμαινεται σε υψηλα επιπεδα .

 

 

 

8/10

Δες και το TT3D, πολύ καλό ντοκιμαντέρ επίσης με θέμα το TT του Isle of Man.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The Untouchables (1987)

 

Ένας αδιάφθορος πράκτορας του FBI (Kevin Costner) δημιουργεί μια ομάδα 4 τίμιων αστυνομικών με σκοπό να συλλάβει τον Αλ Καπόνε (Robert de Niro).

 

Ως τεράστιος φαν των γκανστερικών ταινιών, βλέποντας τόσο ονομαστό καστ και σκηνοθέτη (Brian de Palma, με ταινίες όπως Scarface και Carlito's Way) και μια υπόθεση τόσο ενδιαφέρουσα, βγαλμένη μάλιστα από την πραγματική ζωή, περίμενα τουλάχιστον εντυπωσιακό αποτέλεσμα. Όμως η ταινία ήταν απογοήτευση. Οι ερμηνείες ήταν κάτω του μετρίου, με τον Kevin Costner να έχει μονίμως μια βλακόφατσα τύπου Andy Samberg, τον De Niro σχεδόν σε ρόλο κομπάρσου, και τον Κόνερι να σώζει την παρτίδα. Γενικώς δεν υπήρχε καμία αγωνία στην εξέλιξη, και δεν βλέπουμε καμία αλληλεπίδραση μεταξύ των χαρακτήρων. Και το χειρότερο για το τέλος: η μουσική. Πραγματικά δεν ξέρω τι σκεφτόντουσαν. Ήταν πολύ κακή, αταίριαστη και γι'αυτό σε αποσπούσε από την ταινία.

 

Καμία σχέση με τις ταινίες-θρύλους του είδους (Godfather, Scarface, Goodfellas).

 

6/10

Για μενα ειναι μεσα στις 10 καλυτερες ταινιες (9/10)

Γουστα ειναι αυτα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

'71 (http://www.imdb.com/title/tt2614684/?ref_=nv_sr_1)

 

σχετικα αγνωστο (για εμενα) καστ, αλλα πολυ καλη ταινια. σε κραταγε μεχρι τελους. εχει ιδιαιτερο ενδιαφερον η εποχη και ο τοπος με τον οποιο ασχολειται. αγγιζει την εποχη των συγκρουσεων μεταξυ προτεσταντων και καθολικων στη βορεια ιρλανδια..

 

πολυ ενδιαφερουσα ταινια..

 

απο εμενα ευκολα ενα 8/10.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The body

http://www.imdb.com/title/tt1937149/

 

Ωραία ταινία μυστηρίου. Σε κρατάει σε αγωνία. Βέβαια μετά που δείχνει τι έγινε είναι από αυτά που δεν γίνονται αλλά το συνολικό πακέτο είναι απολαυστικό. 

 

6.7/10

 

Τeenage mutant ninja turtles 3D

 

Εξίσου καλή, αν όχι καλύτερη από τις ταινίες της marvel. Το 3D αρκετά έως πολύ καλό. Πέρασε ευχάριστα η ώρα χωρίς να βαρεθώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...