Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε; (2)


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ειδα κι εγω το παιχνιδι της μιμησης. Ωραιο θεμα, πολυ καλος ο πρωταγωνιστης. Αλλα πιστευω το τραβηξαν λιγο περισσοτερο απο ο,τι επρεπε, προς το τελος βαρεθηκα. 6.5 απο μενα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επειδη διαβασα τον Κωδικα Da Vinci ειπα να δω και την ταινια...Ενταξει..Συγκαταλεγεται στις χειροτερες ταινιες ανετα. Γεματη ανακριβειες,αθλιες ηθοποιηες που αναρωτιεσαι αν εχουν διαβασει το βιβλιο για να δουν τους χαρακτηρες του καθε ηρωα..Οι διαλογοι ηταν γτπ, τα μυστηρια λυνονταν λες και διαβαζαν τα συστατικα απο ετικετες hellmann's, ετσι οπως το καναν η πρακτορας Νεβο δεν ειχει κανενα νοημα στην ταινια, απλα την τραβολογουσε χωρις νοημα ο Λανγκτον ...

Και ενταξει αυτο θα μπορουσα να το καταλαβω, απλα ηταν μια αποτυχημενη προσπαθεια, αλλα αυτο που με εκνευρισε ηταν το οτι προσθεσαν πραγματα τα οποια δεν υπαρχουν καν! Αλλο το να παραλειπεις λεπτομερειες του βιβλιου επειδη δεν γινεται να μπουν ολα και αλλο το να βγαζεις πραγματα απο το μυαλο σου που δεν υπαρχουν καν μεσα και στην τελικη επηρρεαζουν το σεναριο... Για μενα ηταν απαραδεχτο...

 

5/10 για σεβασμο και μονο στον Gandalf :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Link.png Site: John Wick

 

 

Kαλα οτι ο Reeves ειναι  στην κατηγορια ντροπη των ηθοποιων ειναι γνωστο ,αλλα εχει και η ανοησια στις ταινιες τα ορια της .Αυτη που παιζει τα ξεπερασε,βγηκε στο 20λεπτο .

Προτεινεται αυστηρα για λοβοτομημενους ...

 

 

3,5.10

 

Συμφωνώ, μόνο λοβοτομημένος βάζει βαθμολογία για ταινία που είδε επί 20 ολόκληρα λεπτά.

 

Διασκεδαστικότατo action flick, τέρμα cultίλα με χτίσιμο του revenge όσο πιο extreme γίνεται και εξίσου extreme σερβίρισμα δικαιοσύνης. Είναι εξ'ορισμού ασόβαρη και γι αυτό ταιριάζει άψογα και ο ασόβαρος ηθοποιός Keanu. Κλάσεις ανώτερη από αντίστοιχες ταινίες που προσπάθησαν να πάρουν τον εαυτό τους στα σοβαρά όπως το equalizer, και πιθανώς η καλύτερη χολυγουντιανή του είδους μετά το πρώτο taken.

 

Παρεμπιπτόντως, Nightcrawler: προτείνεται ανεπιφύλακτα. Πρωτότυπο σενάριο, καλή σκηνοθεσία, πολύ καλή ερμηνεία από Jake (ο χαρακτήρας που υποδύεται πολύ αχώνευτος).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ejecta

 

Ειναι η γνωστή ιστορια κάπως αλλιώς. Παρόλο που το σενάριο θα στεκόταν σαν σειρα, σαν ταινια δεν φτουραει και τόσο. Όσο after effects και να ρίψεις μεςα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού βγαίνει το remake είπα να ξαναδω το παλιό

French Connection 1971

 

Εντάξει εμφάνιση καριέρας ο Hackman, τρομερός ο Scheider αλλά λατρεύω Fernando Rey. Αγαπημένη ταινία δεν είμαι αντικειμενικός αλλά ο ρυθμός και οι ερμηνείες είναι καταπληκτικά

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nightcrawler τετοιες ταινιες μου κινούν πάντα το ενδιαφέρον, επίσης συμπαθω πολυ τον πρωταγωνιστή, η συγκεκριμένη όμως δεν μου άρεσε.. Ισως γιατι πλεον τέτοια θέματα είναι χιλιοπαιγμένα και δεν σοκάρουν πλεον όπως παλιότερα. Επίσης για κάποιο λόγο συνέχεια μου ερχόταν στο μυαλο ο Ντε Νιρο του Cape Fear ή καλύτερα του Taxi driver, είμαι σίγουρος ότι αν η ταινία γυριζόταν αρχες 90s αυτός θα ήταν ο πρωταγωνιστής. Τεσπα, 6.5/10.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Catch me if you can

Ταινιαρα βασισμενο σε αληθινη ιστορια με 2 ηθοποιαρες.Σε κραταει και για τα 141 λεπτα που κραταει.Πολυ καλο soundtrack επισης.10/10

 

 

Kiss kiss bang bang

Αρκετα καλη με ωραιο εξυπνο χιουμορ/λιγο μπερδεμενο σεναριο χωρις να περνει πολυ σοβαρα αυτο που ειναι. 8/10

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μένα μου άρεσε το John Wick περισσότερο από το Equalizer (sorry Foti).

Και το Equalizer  δεν μου αρεσε καθολου .

Αυτο με πληγωσε να ξερεις ...Απο σενα δεν το περιμενα   θα κανω πολυ καιρο να το ξεπερασω .Το σκουπιδι  ο παραπανω τι ειπε δεν καταλαβα ?Παω να φαω παγωτο .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ταινιούλες. 

 

The dissapearance of Alice Creed: Ωραία ταινιούλα. Μόνο τρεις ηθοποιοί είναι αρκετά δύσκολο να κρατήσουν τόσο πολύ το ενδιαφέρον. Αστέρι η κοπέλα, πραγματικά πανέμορφη και έχει και skills και οι άλλοι δύο μια χαρά έκαναν τη δουλειά τους (ειδικά ο μουσάτος ήταν ο σταρ του show καθώς ήταν πάρα πολύ πειστικός και όχι βλάκας στο ρόλο του). Γενικότερα είναι κάπως προβλέψιμη η ταινία αλλά είναι σκηνοθετημένη πάρα πολύ έξυπνα και πάντα κάτι θα σε κάνει να σκας ένα πλάγιο χαμόγελο. 

 

7/10 

 

Blood diamond: Πως μου ξέφυγε αυτό το διαμάντι τόσα χρόνια; Πάρα πολύ καλή και ενώ ο Di Caprio δεν μου κάθεται καλά σαν ηθοποιός τον συγκεκριμένο ρόλο τον κάρφωσε κανονικά και τον θεωρώ τον καλύτερο ρόλο του σε οποιαδήποτε ταινία τον έχω δει μέχρι τώρα. Από την άλλη και όλοι οι άλλοι είναι σε εξίσου υψηλό επίπεδο και γενικά δεν υπάρχει κανένα σημείο στην ταινία που να κάνει κοιλιά. Τσουλάει από την αρχή μέχρι το τέλος σαν νεράκι. 

 

9/10 

 

Nightcrawler: Αυτή η ταινία έχει πολλά να σου αρέσουν. Εναν εξαιρετικό κεντρικό ήρωα που τον παίζει άψογα ο Jake και πραγματικά σου μεταφέρει την διαστροφή και ψυχρότητα του χαρακτήρα του. Επίσης το support cast είναι πάρα πολύ καλό και επίσης η ταινία τσουλάει απίστευτα εύκολα. Το θέμα της ταινίας δεν θα σοκάρει σήμερα όπως είχε σκοπό να κάνει αλλά είναι τόσο καλά σκηνοθετημένη που ακόμα και έτσι καταφέρνει να σε κρατάει στην άκρη της θέσης σου. 

 

8/10 (θα της έβαζα 9) μόνο και μόνο για το θέμα που πιάνει. Πιστεύω με ένα ποιο "άγνωστο" θέμα θα τα κατάφερνε ακόμα καλύτερα.

 

Πω, δεν το πιστεύω ότι έπεσα σε hat trick εξαιρετικών ταινιών που κατάφεραν να με κάνουν αν τις δω ολόκληρες από την αρχή μέχρι το τέλος χωρίς να κοιμηθώ. Μπράβο μου! Και εις ανώτερα. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σκουπιδι  ο παραπανω τι ειπε δεν καταλαβα ?

 

Ότι έχεις να πεις με pm παρακαλώ. Ανοίγεις που ανοίγεις τη χαβούζα (ως συνήθως), τουλάχιστο μην τη διαχέεις στο thread.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The Judge

 

Καλές ερμηνείες αλλά όταν άρχιζε τους μονόλογους ο Robert δεν ταίριαζε καθόλου. Συμπαθητική, χωρίς να είναι εξαιρετική.

 

5.5/10

 

Dracula Untold

 

Θρίλερ για 12χρονα. Εντελώς μάπα.

 

2/10

 

John Wick

 

Αρκετά πρωτότυπη τροπή για περιπέτεια με το ξενοδοχείο και τα νομίσματα. Αυτός ο Theon Greyjoy είναι ο νέος Τζανετάκος μου φαίνεται. Θα μπορούσε να είναι κλασσική ταινία αν την είχαν προσέξει λίγο περισσότερο. 

 

6.5/10 για όσους βλέπουν περιπέτειες

 

Βρέχει Κεφτέδες 3D

 

Καλό 3D, αρκετό γέλιο, έξυπνη ιδέα και με έπιασε πείνα με τόσα φαγητά!

 

6.8/10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...