Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε; (2)


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1. Anabelle 

http://www.imdb.com/title/tt3322940/

 

- Μέτριο, αργό, και αναμενόμενο! φάνηκε πρόχειρη δουλειά τόσο σεναριακά όσο και σκηνοθετικά...  5/10

 

-------------------------------------------------------------------

 

2. What we do in the Shadows

http://www.imdb.com/title/tt3416742/

 

Έλιωσα στο γέλιο! δεν είχα ξαναδεί κάτι παρόμοιο, τρομερός συνδυασμός Humor και black σεναρίου! ΔΕΙΤΕ ΤΟ!!!  9/10 !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators

Και το τρελό είναι ότι σε μια ταινία που την τράβηξαν όσο δεν έπαιρνε, το θάνατο του Smaug τον έβγαλαν τελείως στην ξεπέτα.

στο βιβλίο είναι ακόμα πιο ξεπέτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Αυτό λέω, εκεί που είχε ψωμί να "τραβήξουν" τη σκηνή, τον έφαγαν το δράκοντα στο τσακ-μπαμ. Και μετά έδειχναν ανθρώπους να τρέχουν στα ερείπια (και να σταματούν στις "στροφές", νομίζοντας ότι οι κάμερες δεν τους έπιαναν άλλο...) και τα ορκ για κάποιο λόγο να μην τους κατακρεουργούν. Α, ναι, και το ανύπαρκτο ρομάντζο Ελφ-Ντουόρφ, σνιφ ένα δάκρυ κύλησε στο μάγουλο.

 

Επίσης, είδα το Anchorman 2: The Legend Continues. Είναι ωραίο όταν μια ταινία επιβεβαιώνει τις προσδοκίες σου: περίμενα μια μάπα-ξεπέτα και αυτό ακριβώς είδα. 3/10, στο όνομα της καφρίλας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tώρα που είπες ποίημα,

http://www.imdb.com/title/tt2718492/

αυτή την ταινία  που μου είχε ξεφύγει την είδα πριν λίγο καιρό κι έπαθα πλάκα. Γυρισμένη ολόκληρη σε digital α/μ τετράγωνο φορμά (ναι, ναι) . Κάθε σεκανς είναι ποίημα, κάθε καρέ είναι να το εκτυπώσεις σε αφίσα. Μιλάμε την έβλεπα κι έτρωγα χαστούκια από την φωτογραφία, σηκώθηκα στο σαλόνι και χειροκροτούσα μόνος μου.

 

τη βρήκες σε dvd ; στο βίντεο κλάμπ δεν την έχουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τη βρήκες σε dvd ; στο βίντεο κλάμπ δεν την έχουν.

 

Στο κεντρο, στην ιπποκρατους εχει ενα video club που εχει τα παντα. Αν δεν υπαρχει εκει, δεν υπαρχει πουθενα. Παρε ενα τηλεφωνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To dvd  δεν ειναι αρκετο   να αποτυπωσει  το αν δεν κανω λαθος δυνατο σημειο της ταινιας που ειναι η φωτογραφια και τα αντιστοιχα πλανα  θελει full HD ,blu ray .

Παρεπιπτοντως την βρηκα  σε καλη ποιοτητα οχι αριστη ομως  και  θα την δω το σουκου καποια στιγμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Gone girl. 

 

Δεν με εντυπωσιασε. Τεχνικα και σκηνοθετικα η ταινια ειναι αρτια, φοβερη φωτογραφια, πολυ ωραιος ηχος και μουσικη, η ξανθια ψυχοπαθης στα καλυτερα της, ακομα και ο αχωνευτος δινει καλη παρουσια. Παρα αυτα η ταινια μου φανηκε συνοθυλευμα. Οχι οτι ηταν δυσκολο να την ακολουθησεις απλα οτι η ταινια δεν μπορουσε να μεινει καπου σταθερη και αλλαζε απο δω και απο κει χωρις να υπαρχει ουσιαστικος λογος. Προσωπικα δεν θεωρησα κακο το τελος οπως λενε αλλοι, θεωρησα ομως την ταινια...οχι και τοσο φοβερη οσο περιμενα. Σιγουρα πολυ μακρια απο το να θεωρηθει η καλυτερη της χρονιας (αλλα απο την αλλη δεν ξερω ποιες ειναι οι αλλες υποψηφιοτητες). 

 

Εγω θα της βαλω ενα 6/10 γιατι υπηρχαν σημεια που σε κρατουσαν αρκετα δυνατα και φυσικα για την παρουσια της Pike. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To dvd  δεν ειναι αρκετο   να αποτυπωσει  το αν δεν κανω λαθος δυνατο σημειο της ταινιας που ειναι η φωτογραφια και τα αντιστοιχα πλανα  θελει full HD ,blu ray .

Παρεπιπτοντως την βρηκα  σε καλη ποιοτητα οχι αριστη ομως  και  θα την δω το σουκου καποια στιγμη.

 

 

Μιλάμε για ασπρόμαυρα 4:3 καδρα. Και με κοκο σαν φιλμ asa 1600 να την δείτε τα κάδρα δεν αλλάζουν είναι μοναδικά

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

John Wick

 

Οτι και καλα τωρα αυτη η ταινια εχει actually 7,6

 

Retired hitman που του πηραν το μπιφτεκι του κ παει σε killing spree . Κατι σαν το equalizer δηλαδη με χειροτερο ηθοποιο , αδιαφορο σεναριο και γενικα χειροτερη ατμοσφαιρα throughout the movie . Μου αρεσε αρκετα περισσοτερο το equalizer , παροτι ο Keanu προσπαθησε να γινει badass με το μαλλι κ το κοστουμι αλα Statham στο Transporter

 

6/10 κ με λες κ καλο ανθρωπο

Βασικά με το απόλυτο kill που δεν λέω ποιο είναι αλλά όσοι την έχουν δει θα καταλάβουν (στη σκηνή με το αμάξι) έφτασε άνετα σε επίπεδο Chuck Norris.

5/10 ως ταινία

10/10 για την απόλυτη σπλατερια αν έχετε ανάλογο mood αξίζει. Αξίζει και σαν βραδιά πρώτα το commando με Arnie και μετά αυτή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο κεντρο, στην ιπποκρατους εχει ενα video club που εχει τα παντα. Αν δεν υπαρχει εκει, δεν υπαρχει πουθενα. Παρε ενα τηλεφωνο.

ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

John Wick

 

Ιδια φιλοσοφια με το Equalizer. Πρωην σουπερ εκτελεστης κλπ τα παιρνει και ξεκιναει την εκδικηση. Το Εqualizer ομως μου αρεσει απειρως πιο πολυ. Αυτο ναι ειχε περιπετεια αλλα δεν με επεισε και τοσο ο Neo..

 

6/10?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Alan Turing

 

Ναιιιιιιιιιιιι, έτσι πηδάμε εμείς οι πληροφορικάριοι. Άντε γειά δεν μπορώ να την κρίνω αντικειμενικά την ταινία, είναι η επιστήμη μου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Alan Turing</p>

<p> </p>

<p>Ναιιιιιιιιιιιι, έτσι πηδάμε εμείς οι πληροφορικάριοι. Άντε γειά δεν μπορώ να την κρίνω αντικειμενικά την ταινία, είναι η επιστήμη μου.</p>

 

Λες να πήγαμε στην ίδια προβολή; Μπας και ήσουν απόψε προβολή 9:10 στο Mall; :P

 

Ωραία ταινία ε! Ηθοποιαρα ο Benedict, ενδιαφέρουσα ιστορία, καλή μουσική, ωραία μηνύματα... 8.5/10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...