Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε; (2)


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Scent of a Woman (1992)

 

Ένας μαθητής αναλαμβάνει να προσέχει για ένα Σαββατοκύριακο έναν τυφλό, δύστροπο αλλά και χαρισματικό απόστρατο συνταγματάρχη, του οποίου τα πλάνα για το ΣΚ ξεκινούν ως απρόβλεπτα και καταλήγουν ακραία.

 

Συμπαθητική ταινία στην οποία ξεχωρίζει ο Αλ Πατσίνο με μια τρομερή ερμηνεία, την μόνη (!) που του έδωσε Όσκαρ μετά από τους τρεις Νονούς, το Dog Day Afternoon, το Scarface, το Serpico και η λίστα συνεχίζει.

 

8/10 κυρίως για τον Πατσίνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Into the woods. 

 

Αν αγαπατε τα λεφτα σας μην τα δωσετε για αυτην την ταινια. Αλλα ακομα και αν τα μισειτε παλι μην τα δωσετε, φατε 3 σουβλακια καλυτερα  :-D

 

0/10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Locke

 

 

Ωραια ταινια..Ισως λιγο αργη για καποιους,καλη παρολα αυτα...Παρα πολυ καλος για μια ακομη φορα ο Hardy..(Ειναι και ο μοναδικος ηθοποιος που εμφανιζεται στη διαρκεια ολης της ταινιας)

 

 

 

7.5/10

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Locke

 

 

Ωραια ταινια..Ισως λιγο αργη για καποιους,καλη παρολα αυτα...Παρα πολυ καλος για μια ακομη φορα ο Hardy..(Ειναι και ο μοναδικος ηθοποιος που εμφανιζεται στη διαρκεια ολης της ταινιας)

 

 

 

7.5/10

 

Την είδα χθες... Βασικά είδα 20 λεπτά, μετά κατάλαβα πως όλη η ταινία είναι γυρισμένη μέσα στο αμάξι διαφημίζοντας το σύστημα με την ανοιχτή ακρόαση της bmw. 

 

Ειλικρινά έκλαιγα από τα νεύρα μου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την είδα χθες... Βασικά είδα 20 λεπτά, μετά κατάλαβα πως όλη η ταινία είναι γυρισμένη μέσα στο αμάξι διαφημίζοντας το σύστημα με την ανοιχτή ακρόαση της bmw. 

 

Ειλικρινά έκλαιγα από τα νεύρα μου. 

Eλα κακιες τωρα..... :P :P :P

 

 

 

Low budget ηταν η ταινια..Καπως επρεπε να βγαλει τα εξοδα  B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Foxcatcher...

http://www.imdb.com/title/tt1100089/?ref_=nv_sr_4

 

Ο Bennett Miller(moneyball,truman capote) παραδίδει άλλη μια σπουδαία ταινία...Οι τριάδα των Carell/Tatum/Ruffalo σε καθηλωτικές ερμηνείες...

9/10

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Treasure Planet

http://www.imdb.com/title/tt0133240/?ref_=fn_al_tt_1

 

Απο τα όχι και τόσο γνωστά Disney. Ωραίο ήταν, το είδα με  τον 3,5 χρονών γιο και τα ανίψια 8 και 11. Ξετρελάθηκαν όλα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Foxcatcher...

http://www.imdb.com/title/tt1100089/?ref_=nv_sr_4

 

Ο Bennett Miller(moneyball,truman capote) παραδίδει άλλη μια σπουδαία ταινία...Οι τριάδα των Carell/Tatum/Ruffalo σε καθηλωτικές ερμηνείες...

9/10

 

Ψήνομαι για σήμερα και εγώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Pride (2014)

 

http://www.imdb.com/title/tt3169706/

 

Μια ματιά στο απόγειο της Θατσερικής Βρετανίας στο κόντεξτ της συμμαχίας των ανθρακωρυχών κ των γκέι ακτιβιστών στην μεγαλύτερη σε διάρκεια απεργία που έχει καταγραφεί στην ιστορία του ΗΒ.Μια συμμαχία που σε κάνει να δεις την Αριστερά,την εργατική τάξη κ τον γκέι ακτιβισμό υπό ένα άλλο πρίσμα όλα μαζί  κ η οποία έχει αφήσει μέχρι κ σήμερα τις λεπτές της πινελιές στο κόμα των Εργατικών (για όσους ξέρουν)

 

Απίστευτες ερμηνείες σε ένα κωμικόδραμα με πολύ έντονη μεταδοτικότητα της Θατσερικής era .Γαμεί.

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Link.png Site: Divergent

 

Αρκετα καλο. Στο πρωτο μισο μου αρεσε περισσοτερο, μετα μου φανηκε σαν να ξεφουσκωσε λιγακι, μιας και περιμενα περισσοτερα...

 

Θυμιζει αρκετα hunger games η ατμοσφαιρα της ταινιας αν και η υποθεση δεν εχει ιδιαιτερες ομοιοτητες.

 

Σε οποιους αρεσε το hunger games πιστευω θα τους αρεσει και το συγκεκριμενο.

 

7/10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Scent of a Woman (1992)

 

Ένας μαθητής αναλαμβάνει να προσέχει για ένα Σαββατοκύριακο έναν τυφλό, δύστροπο αλλά και χαρισματικό απόστρατο συνταγματάρχη, του οποίου τα πλάνα για το ΣΚ ξεκινούν ως απρόβλεπτα και καταλήγουν ακραία.

 

Συμπαθητική ταινία στην οποία ξεχωρίζει ο Αλ Πατσίνο με μια τρομερή ερμηνεία, την μόνη (!) που του έδωσε Όσκαρ μετά από τους τρεις Νονούς, το Dog Day Afternoon, το Scarface, το Serpico και η λίστα συνεχίζει.

 

8/10 κυρίως για τον Πατσίνο.

επισης επαιζε και ο φιλιπ σιμουρ χοφμαν που απ αυτη τη ταινια εγινε γνωστος.καθως και o κρις ο ντονελ
γενικα μια ταινια διαμαντι των 90ς.ακομα θυμαμαι οταν την ειχα δει στο σινεμα εκεινη την εποχη και ακομα θυμαμαι το <<ξεσπασμα> του αλ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδα το the Tale of princess kaguya.

Με αγγλική μεταγλώττιση. Ήταν απλά εξαιρετική η ταινία. Φανταστική, για εμένα η ταινία της χρονιάς και έχω δει σχεδόν όλες τις φετινές μεγάλες παραγωγές και αρκετές μικρές.

http://www.rottentomatoes.com/mobile/m/the_tale_of_the_princess_kaguya/

 

10/10

Και μόνο για το soundtrack αξίζει να τη δείτε.

The Tale of The Princess Kaguya Official US Relea…:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Gone girl 2014

 

Παρόλο που πηρε οτι κλισέ και στερεότυπα βρηκε, εγω χασκογελασα σε πολλά σημεία. Επίσης η κριτική ηταν άρτια σε ολα τα επίπεδα.

 

Γενικά δεν ηταν κακο αλλα δεν θα έλεγα οτι ειναι MOTY.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...