Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε; (2)


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 19,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

commando-1985-part-6-hd.jpg

Commando(1985)

http://www.imdb.com/title/tt0088944

H γνωστη ταινια με τον Αρνολντ Σβαρτζενεγκερ.Ο ανθρωπος μεραρχια,το θωρηκτο με την ονομασια Τζον Ματριξ(Αρνολντ Σβαρτζενεγκερ) ζει μια φιλησυχη ζωη με την κορη του,ωσπου ενας πρωην δικτατορας  απαγαγει την κορη του και του ζηταει να σκοτωσει τον Προεδρο που με την βοηθεια του ηρθε στην εξουσια,ωστε να επιστρεψει και να αναλαβει την εξουσια ξανα.Βεβαια ο αδαμαστος Τζον Ματριξ αποφασιζει να κυνηγησει τον δικτατορα και τον στρατο του για να παρει πισω την κορη του.Η ταινια δεν εχει τα γνωστα ηλιθια κλισε,ηθικολογια και διλληματα.Απλα σκοτωνει τους ΠΑΝΤΕΣ ωστε να παρει πισω την κορη του.Αμα θελετε να δειτε μια ταινια δρασης με σφαιρες,αιμα,εκρηξεις,σφαιρες,αιμα,εκρηξεις και σφαιρες,αιμα,εκρηξεις αυτη ειναι η σωστη ταινια.Οι διαλογοι ειναι μοναδικοι,με ατακες που πυροβολανε...

Η ταινια θα μπορουσε καλλιστα να λεγοταν "Ο μονολογος της τεστοστερονης".

 

6.9/10

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Source.png Πηγή: The Interview

 

μετα απο την ταινια αρχισα να πιστευω οτι ολο το σκηνικο εγινε για να γινει ντορος για την ταινια και να την δει κοσμος γιατι αλλιως δεν θα την εβλεπα κανεις.. μεγαλη πατατα για εμενα

 

3/10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Guardians of the galaxy. 

 

Την περιμενα πολυ (μα ΠΟΛΥ ομως) καλυτερη απο αυτο που ειδα και με βαση τα οσα διαβασα. Την περιμενα τουλαχιστον στο ιδιο επιπεδο με το Avengers αλλα τελικα πηρα πολυ λιγοτερα. Την κατατασω κατω και απο το days of futures past το οποιο επισης δεν με ειχε εντυπωσιασει. Για να μην παρεξηγηθω δεν ειναι "κακη" ταινια αλλα ειναι παρα πολυ ρηχη και παρα τις δυο ωρες διαρκεια αδυνατει να δωσει καποιο βαθος στους χαρακτηρες. Επισης αδιαφορο το ολο σκηνικο. Ορισμενες σκηνες ηταν καλες δεν λεω αλλα χανονται μεσα στην ολη μετριοτητα που μας εδωσαν. 

 

Θα της βαλω ενα 5.5/10 αναγκαστικα γιατι ναι μεν ειναι πανω απο τη μετριοτητα σαν συνολο αλλα κατω του days of future past (που του εβαλα 6/10). 

 

- L.A. confidential 

 

Απλα εξαιρετικη. Σιγουρα σημερα μπορει να φανταζει καπως κλισε το ολο θεμα αλλα ειναι πραγματικο διαμαντι και η καλυτερη ιστορια ντετεκτιβ που εχω δει. Το Zodiac μπροστα του ειναι βαρετο. Εξαιρετικη χημεια χαρακτηρων που σε κολανε στην οθονη. Δεν ξερω γιατι την απεφυγα οταν ειχε βγει και γιατι την απεφευγα τοσο καιρο αλλα χτες την ειδα και την καταευχαριστηθηκα οσο λιγες. 

 

9/10 με ανεση

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Gone Girl

Πολύ καλή ταινία, 8/10

 

 

 

Τι κρίμα για τον Μπεν που έπρεπε να ζει με μια τέτοια έχιδνα ...

 

 

 

I (eye) origins

 

OK ως project, όχι όμως mind blowing.

7/10

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου αρεσε πολυ το Lucy , καλη περιπετεια με αγωνια , ωραια σκηνοθεσια,και Σκαρλετ στα καλυτερα της 8/10 ανετα

 

παίζει να είσαι και ο μόνος :P

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Fury

 

Την είδα στο cinema!! Πολύ ωραία ταινία!

 

8,5/10

 

Gone Girl 

 

Πολύ καριόλα η Rosamund Pike! Και εγω να ημουνα στην θεση του Affleck το τουμπανακι θα διαλεγα!! :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D

 

8/10 γιατι δεν μ αρεσε το τελος!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Fury

 

Την είδα στο cinema!! Πολύ ωραία ταινία!

 

8,5/10

 

Gone Girl 

 

Πολύ καριόλα η Rosamund Pike! Και εγω να ημουνα στην θεση του Affleck το τουμπανακι θα διαλεγα!! :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D

 

8/10 γιατι δεν μ αρεσε το τελος!!

οχι ρε φιλε.rosamund με κλειστα ματια και να με δεσει.ανετα!αταλαντος αφλεκ μια ζωη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Guardians of the galaxy. 

 

Την περιμενα πολυ (μα ΠΟΛΥ ομως) καλυτερη απο αυτο που ειδα και με βαση τα οσα διαβασα. Την περιμενα τουλαχιστον στο ιδιο επιπεδο με το Avengers αλλα τελικα πηρα πολυ λιγοτερα. Την κατατασω κατω και απο το days of futures past το οποιο επισης δεν με ειχε εντυπωσιασει. Για να μην παρεξηγηθω δεν ειναι "κακη" ταινια αλλα ειναι παρα πολυ ρηχη και παρα τις δυο ωρες διαρκεια αδυνατει να δωσει καποιο βαθος στους χαρακτηρες. Επισης αδιαφορο το ολο σκηνικο. Ορισμενες σκηνες ηταν καλες δεν λεω αλλα χανονται μεσα στην ολη μετριοτητα που μας εδωσαν. 

 

Θα της βαλω ενα 5.5/10 αναγκαστικα γιατι ναι μεν ειναι πανω απο τη μετριοτητα σαν συνολο αλλα κατω του days of future past (που του εβαλα 6/10). 

 

Ακριβως οτι ειπες...Εμενα μου λενε ενας φιλος μου οτι ειναι καλυτερη απο το Avengers και πραγματικα οταν την ειδα με πηρε ο υπνος στην 1.5 ωρα....Μετα μου λεγε οτι εχει μαχη στο τελος κτλ.. βαζω την μιση ωρα που ειχε και η μαχη θεωρειται που βγαινει ο κακος και του παιρνουν πισω εκεινο το αντικειμενο? LOL 

Πραγματικα απαισια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...