Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε; (2)


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τωρα εμένα το από πάνω γιατί με έπεισε να μην την δω;

 

Δες την ανετα. Ο Σκηνοθετης της, mike cahill εχει κανει το another earth του 2011 και εχει συνεργαστει με τον Zal Batmanglij ο οποιος και αυτος ειναι πολυ καλος. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

όσοι είδατε το I Origins.... 

 

 

εξηγήστε μου, καταλάβατε τι συμβολίζει ο άνδρας με το μαύρο κουστούμι και καπέλο?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όσοι είδατε το I Origins.... 

 

 

εξηγήστε μου, καταλάβατε τι συμβολίζει ο άνδρας με το μαύρο κουστούμι και καπέλο?

 

 

ισως το οτι υπαρχει οντως ενας πνευματικος κοσμος? αν προσεξες οταν εχει βρει την μικρη ο Ιαν κ την περνει στο ξενοδοχειο , δειχνει τον αντρα με το καπελο κ περιμενει να παρει το ασανσερ  κ γιαυτο ο Ιαν τον αποφευγει εχοντας τη μικρη μαζι του κ πανε απ΄τις σκαλες..και για μενα ειναι λιγακι μυστηριο το τι ακριβως συμβολιζει παντως σιγουρα κατι με τον πνευματικο κοσμο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ισως το οτι υπαρχει οντως ενας πνευματικος κοσμος? αν προσεξες οταν εχει βρει την μικρη ο Ιαν κ την περνει στο ξενοδοχειο , δειχνει τον αντρα με το καπελο κ περιμενει να παρει το ασανσερ  κ γιαυτο ο Ιαν τον αποφευγει εχοντας τη μικρη μαζι του κ πανε απ΄τις σκαλες..και για μενα ειναι λιγακι μυστηριο το τι ακριβως συμβολιζει παντως σιγουρα κατι με τον πνευματικο κοσμο

 

Ίσως και ένα τέχνασμα για να μην ανέβουν με το ασανσέρ και να μείνει για το φινάλε η σκηνή που πάνε να μπούνε και αυτή αρχίζει να κλαίει..

 

Επίσης, όσο έβλεπα τη σκηνή όπου ένας λευκός άντρας έπαιρνε ένα κοριτσάκι μέσα στο δωμάτιο στο πι΄σω μέρος του μυαλού μου υπήρχεη η "ανησυχία" ότι ο τύπος με το καπέλο θα εμφανιστεί με μια καραμπίνα και θα τον σκοτώσει είς το όνομα του Κυρίου νομίζοντας ότι είναι παιδεραστής...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

the interview 2/10

 

ισως θα ηταν καλυτερα τελικα η βορεια κορεα να βομβαρδιζε την αμερικη! Απιστευτη χαζομαρα η ταινια, κακο χιουμορ, χαλιας τζειμς φρανκο. Δυστηχως φοβαμαι οτι η μαλακια της σονυ με τις ταινιες θα παρασυρει και κανα τμημα του γκειμιγκ και θα φαλιρισουν ολοι μαζι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

I origins

 

Δεν ξετρελάθηκα, η δε σύζυγος βαρέθηκε ακόμα περισσότερο. Το τέλος έχει ένα ενδιαφέρον twist αλλά λίγο τραβηγμένο απο τα μαλλιά. 

 

5.5/10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειδα το Predestination και το I Origins με καλη διαθεση γιατι μ' αρεσουν οι σκηνοθετικοι ακροβατισμοι και οι science fiction and fantasy  ταινιες ειδα μια συμπαθητικη αλλα γλυκαναλατη και απλοϊκη ως αφελη (I Origins) και μια  ταινια (Predestination) που το παραδοξο δεν δικαιολογει τα σεναριακα και νοηματικα κενα  με λιγα λογια 6/10 για το Predestination και 5/10 για το I Origins ,αντιθετα μ'αρεσε ,ισως και λογω χριστουγεννων το QU EST CE QU ON A FAIT AU BON DIEU (Θεε μου τι σου καναμε) 7.5/10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tusk 2014, το ειδα με FF, ειχε καποιες καλες στιγμές, ειχε καπου λίγο χιουμορ, ηταν λιγάκι σαικο, δεν αντεξα να του αφιερώσω όση ώρα έπρεπε μηπως εκανα λάθος στην αρχικη μου εκτίμηση για την ταινια, δεν αναγνώρισα τον Ντεπ. 2/10 με επιφύλαξη αφου το πηγα με FF..

 

Interview, αντεξα να δω το μεγαλύτερο μερος του. Στο 1ο μισο το πήγαινε αρκετά καλά για το είδος, στο 2ο ήταν αθλιο... 2.5/10 αν και ταινίες σαν αυτη δεν ειναι του γουστου μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

dump and dumper to

Το πρώτο μου άρεσε περισσότερο,ίσως γιατί ήμουν μικρός τότε, αλλά κι αυτό βλέπεται ευχάριστα.(μιλώντας ως μη ιδιαίτερα απαιτητικός θεατής)

6.5/10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Link.png Site: Land Ho

 

 

 

Tαξιδι 2 ηλικιωμενων  κουνιαδων στην Ισλανδια   που θα αναθεωρησει την σχεση τους και θα φερει στην επιφανεια τον "κανονικο" εαυτο τους.Ειναι σχεδον οσο βαρετο ακουγεται ΑΛΛΑ τα εκπληκτικης ομορφιας τοπια της Ισλανδιας που παρουσιαζονται συχνα στην ταινια  σε αποζημιωνουν .

 

 

6,8/10 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλό το I Origins συμφωνώ.

ΟΚ καλο....αλλα:σε αφηνει και λιγο μπερδεμενο.Δεν περνει ξεκαθαρες θεσεις στο θεμα θρησκεια vs επιστημη.Εκτος αν σε αφηνει να διαλεξεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...