Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε; (2)


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

under the hawthorn tree 

 

7/10

ωραια ταινία. Αναφέρεται στην σχέση που αναπτύσσουν κοπελιά και κοπέλι, στη κομμουνιστική Κίνα του Μαο. Ήρεμη ταινία, και αστεία σε μερικά σημεία (δεν το περίμενα). Για όποιον ενδιαφέρεται υπάρχει και βιβλίο που είναι σαφώς καλύτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Donnie Darko.

 

Γενικα καλο αλλα δεν ειναι η brainfuck ταινια που θα σε ενθουσιασει. Για καποιο λογο το σκηνικο και ο ρυθμος της ταινιας μου θυμισε το Scott Pilgrim vs the World το αποιο παλι δεν μου εκανε εντυπωση. Ενα 5/10 ισως και λιγο παραπανω αν πιεις κανα καλο γαροτσι.

Μηπως ειδες το Johnnie Darko ?? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηπως ειδες το Johnnie Darko ?? :P

Νope :P

 

Eπισης μιας και τελευταια επιασα τις ταινιες που σου γαμανε το μυαλο ειδα και το Memento http://www.imdb.com/title/tt0209144/ .

Oντως, πολυ καλη..ειδικα για την εποχη της..... κινειται στα πλαισια του Predestination (ή το αναποδο :P ) ...Anyway 8/10 την προτεινω σε οποιον δεν την εχει δει.

:o  Είδες σίγουρα τη σωστή ταινία;  :huh:

 

Ναι σιγουρα... δεν ξερω αλλα πολυ psychedelic με ολα αυτα τα λαγουδια και το αορατο εκτοπλασμα που ξεκιναει απο το κεντρο βαρους του ανθρωπου και σε οδηγει σε ταξιδι χρονου μεσα απο  μια wormhole...Ισως υπο αλλες συνθηκες να μου αρεσε περισσοτερο αν π.χ. την ειχα δει πριν 3-4 χρονια ή αν ήμουν πιωμενος :D . Αυτο που μου αρεσε παντως ηταν ο κωμικοτραγικος/αλανι μπαμπας

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Cell 211 (2009)

 

Ένας νεαρός αστυνομικός παγιδεύεται μέσα σε φυλακή ενώ ξεσπάει εξέγερση από τους κρατούμενους, και φτάνει στα άκρα για να διατηρηθεί ζωντανός μέσα στο χάος.

 

Ισπανική ταινία με πολύ καλές ερμηνείες, σκληρή (όχι τόσο οπτικά όσο ψυχολογικά) και εξέλιξη διαφορετική από τα χολιγουντιανά στάνταρ, δεν θα μπω σε λεπτομέρειες για να αποφύγω τα spoiler. Πολλές φορές έχω φάει φόλες από δήθεν κουλτουριάρικο ευρωπαικό κινηματογράφο, αλλά αυτή η ταινία δείχνει πως η Ευρώπη μπορεί να κάνει και θρίλερ, και μάλιστα πολύ ανώτερα από αμερικάνικα. Πολύ καλή, προτείνεται ανεπιφύλακτα.

 

8/10

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hobbit 3

 

4/10 . Χαριστικά. Μιλάμε για μισά πράγματα και αρκετές γελοιότητες. Απογοήτευση. Όποιος πάει λίγο σκεπτόμενα στο σινεμά , θα τραβάει τα μαλλιά του.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτες τις μερες ειδα Χριστουγεννα

Miracle on the 34rth street 1994

 ωραια κλασσικη πλεον ταινια που παρα τους καπως cheesy   διαλογους και προβλεψιμο αποτελεσμα σε βαζει στο κλιμα των γιορτων και ξεχωριζει.

 

FRED CLAUS

στην αρχη οταν το δα σε σινεμα δε με αρεσε.οταν το δα αλλη μια φορα τα επομενα χριστουγεννα δεν ηταν τοσο κακο τελικα.ο βινς βον δινει ρεστα και ειναι πολυ καλος και η ταινια βγαζει γελιο παρα το ηλιθιο της σεναριο

 

οι χριστουγενιατικες διακοπες του θηριοτροφειου

κλασσικη και το γελιο της αρκουδας τιποτα παρα πανω ΔΕΙΤΕ ΤΗΝ

 

The family man

 

σε μια απ τις σπανιες φορες που ο νικολας κειτζ ειναι καλος και η χημεια του δενει ομορφα με τη τεα λεονι που και αυτη ειναι εντυπωσιακη.Αλλη μια scrooge τυπου ρομαντικη κομεντι που αν και καπως αργη στην αρχη βγαζει το καταληλο   χιουμορ και το romance   και στο τελος σε συγκινει.

 

THE POLAR EXPRESS

εντυπωσιακο 3d animation    και εικονες που σε μαγευουν.ενω η μουσικη και οι ερμηνεια του τομ χανκς σε πολλαπλους ρολους το καθιστουν το εργο ενα MUST για καθε χριστουγεννα αλλα και για καθε ντιβιτοθικη

 

A christmas carol 2009

Και δω ο τζιμ καρει παιζει πολλους ρολους αλλα αυτο το animation   παραμενει λιγο πιο σκοτεινο σε σχεση με τις αλλες βερζιον της ιστοριας του σκρυτζ,αλλα πιο κοντα στο βιβλιο που βασιστηκέ.

to catch a falling star


ρομαντικη με τη σεξι σανον ελιζαμπεθ που δυστηχως ομως ειναι μια κακιστη αντιγραφη του νοτινγκ χιλ και με μη ρεαλιστικους διαλογους καταστασεις και ρομαντισμο.

επειδη ομως ειναι χριστουγενιατικη τις δινω ενα 1 αστερακι και ακομα αλλο 1 για τα ωραια τραγουδακια 

 

και  

sleepless in seattle

Στη πραγματικοτητα ποτε αυτο δε θα συναιβενε.επειδη ομως ειναι παραμυθι και στα παραμυθια ολλα ειναι δυνατα παραβλεπεις το γεγονος πως μια ευτηχισμενη αραβωνιασμενη γυναικα ερωτευεται παραφορα τη φωνη του τομ χανκς στο ραδιοφονο. και ψαχνει γη και ουρανο για να τον βρει γιατι πιστευει πως ειναι το πεπρομενο της.κλαιν μαιν

αλλα για τις γιορTες καλο ειναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The raid 2

Για δεύτερη φορά και με άλλους 4 μπακουρες. Τρομερή ταινία!!! Ξύλο, ξύλο, ξύλο και πολύ ξύλο ακόμα. Οποίος είναι οπαδός των ταινιών δράσης να μην την χάσει...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

I Origins (2014)

 

Eχοντας ακουσει τα καλυτερα την ειδα κ εγω πριν απο λιγο...

Ειναι οντως συγκλονιστικη..σε κραταει καθολη τη διαρκεια της καθηλωμενο με συνεχεις "εκπληξεις" στο σεναριο το οποιο και επιστημονικα αν το δεις δεν ειναι κατι που μπορει να μην στεκει οποτε σε βαζει σε αρκετες σκεψεις..

Παρα πολυ καλη σκηνοθεσια,ερμηνειες,μουσικη κ πανω απο ολα το σεναριο.

 

Θα τη σκεφτομαι για καιρο κ σιγουρα σας τη προτεινω.

 

8.7/10 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Link.png Site: Hellion

 

 

To ειδα επειδη επαιζει ο Aaron Paul.Κατηγορια ταινιας για φεστιβαλ  που  καμια φορα βγαζει διαμαντακια απο το πουθενα .Η συγκεκριμενη δεν ειναι αλλα αποτελει  μια  καλη προσπαθεια να σε βαλει στον κοσμο μιας προβληματικης οικογενειας με εναν ακομα πιο προβληματικο /ακαταλληλο πατερα .

Ειναι αργη δεν ενδεικνυεται για "χαζοχαρουμενους"

 

 

 

7/10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα εμένα το από πάνω γιατί με έπεισε να μην την δω;

Δεν ξερω εμενα με πεισανε.. Καπως ετσι ειδα και το predestination... Εγω λεω να τους εμπιστευτουμε.. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Predestination. Το είδα χθες. Το κατάλαβα απλά πρέπει να αποδεχτείς το παράδοξο γιατί αλλιώς δε γίνεται. Πολύ Mindfuck ταινία. Επίσης γνώρισα μέσω αυτού τη Sarah Snook. Εξαίσια. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...