Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε; (2)


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Interstellar

 

είμαστε εδώ, πετάμε βαθμολογίες για ταινίες (καλά κάνουμε), thread goes on. Υπάρχουν και ταινίες που δεν θεωρώ πρέπων να βγω και να "πετάξω" ένα νούμερο. Είναι πολύ λίγες.

 

το interstellar είναι μία από αυτές. 

Δεν καταλαβα  σου αρεσε πολυ η' δεν σου αρεσε καθολου   ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μας τα εχετε πριξει με το gone girl. Δειτε το αντιστοιχο του hitchcock, την "Rebecca" του 1940. Τα εχει κανει ο ανθρωπος 74 χρονια πριν, στην αρχη της φιλμογραφιας του και εσεις ακομα ψαχνεστε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μας τα εχετε πριξει με το gone girl. Δειτε το αντιστοιχο του hitchcock, την "Rebecca" του 1940. Τα εχει κανει ο ανθρωπος 74 χρονια πριν, στην αρχη της φιλμογραφιας του και εσεις ακομα ψαχνεστε.

 

Btw, τέτοια ταύτιση avatar με προσωπικότητα δύσκολα να ξαναβρούμε στο insomnia. :P

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μας τα εχετε πριξει με το gone girl. Δειτε το αντιστοιχο του hitchcock, την "Rebecca" του 1940. Τα εχει κανει ο ανθρωπος 74 χρονια πριν, στην αρχη της φιλμογραφιας του και εσεις ακομα ψαχνεστε.

 

Πες καμια ποιο παλια γιατι αυτο το χει δει ο παππους μου..

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γαυρε ξεφορτωσε λιγο μην τα πατησεις !

Μετα λοιπον απο 234.876  διαφορετικες αποψεις ειδα και γω το girl χθες και τα συμπερασματα μου ειναι τα εξης δυο !

1. ο μπεν δεν ειναι τελικα ο χειροτερος και ο πιο ξυνος ηθοποιος του κοσμου -οπως νομιζα- και

2. δεν ειναι τυχαια η πολυ υψηλη βαθμολογια του  , το σεναριο και η σκηνοθεσια σπερνουν !

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρόλο που συχνά διαφωνώ με τον γαύρο,σήμερα θα συμφωνήσω.Δεν έχω δει πολλές ταινίες του Χίτσκοκ αλλά σίγουρα έχει βγάλει καλύτερες ταινίες από τον Φίντσερ.

Σνόμπαρα και μερικές φορές ακόμα σνομπάρω παλιές ταινίες.Είχε πέσει στα χέρια μου το rope(1948) από την Καθημερινή πριν 7-8 χρόνια.Από τότε τον έχω αγαπήσει.

Rare window,Vertigo,Rope οι αγαπημένες.

Πάντως, το gone girl για μένα είναι μέσα στις καλύτερες ταινίες της χρονιάς(μετά φυσικά από το The grand boudapest hotel).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μας τα εχετε πριξει με το gone girl. Δειτε το αντιστοιχο του hitchcock, την "Rebecca" του 1940. Τα εχει κανει ο ανθρωπος 74 χρονια πριν, στην αρχη της φιλμογραφιας του και εσεις ακομα ψαχνεστε.

Γιγαντα επιτελους !!!!

Εχω ολη τη φιλμογραφια του

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδα το frozen σε 3D.

 

Ήταν ΑΠΙΘΑΝΟ, φανταστικό, συγκινητικό! Απλά μαγευτικό. Δείτε το, ειδικά παρέα με παιδιά. Από τις καλύτερες ταινίες κινούμενη σχεδίων. Χωρίς πολύπλοκη ιστορία αλλά με πολύ συναίσθημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γαμάτο Είναι και το The Raid Redemption (2011)

Την είδα χτές και πραγματικά αξίζει..

για όσους φυσικά τους αρέσουν οι σφαγές με τσεκούρια...

το πολύ ξύλο κλπ!

 

έχει τρομερές σκηνές...αλλα εντάξει πολύ φτωχό το τέλος

για μένα αυτά...

εδώ Trailer:  https://www.youtube.com/watch?v=PkULMOFpuCo

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξαναείδα hobbit 1 kai 2 για να προετοιμαστώ καλά για το 3..

Αξίζει να το δούν όλοι ξανά σου φρεσκάρει το story.

Δεν θυμόμουν κάν οτι ζούσε ακόμα ο πατέρας του thorin.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The Grapes of Wrath

 

Το αριστούργημα του Στάινμπεκ το οποίο περιγράφει τις αντίξοες συνθήκες κάτω από τις οποίες ζει το προλεταριατό στην Αμερική του '30 (τα χρόνια της μεγάλης κρίσης).

 

Εξαιρετικές οι ερμηνείες των ηθοποιών, αλλά πάνω απ 'ολα αυτή καθεαυτή η ιδέα της επιβίωσης σε ένα κόσμο, που ενώ θα έπρεπε να ανήκει σε όλους, ανήκει σε ολίγους "τσιφλικάδες" γης και κεφαλαίου, οι οποίοι το μόνο που επιδιώκουν είναι η κατακρήμνιση της ανθρώπινης αξιοπρέπειας για τον υπέρτατο σκοπό τους, το κέρδος και την εξουσία.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...