Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε; (2)


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα ήθελα να την δω αλλά δυστυχώς τα βιντεοκλαπ της γειτονιάς μου δεν το έχουν. Καμία πρόταση?

 

 

 

Το REC 1 & 2 ήταν κορυφή. Το 3 δεν μου άρεσε. Το 4 το είδε κανείς? Τι λέει? 

το 3 το είδα σε 3 λεπτα σε fast forward ,δε βλεπόταν .Το 4 καλούτσικο αλλά όχι σαν το 1ο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

 

Δεν το είδα σε 3D αν και άκουσα πως είναι καλό και δεν κουράζει. Με διαφορά το καλύτερο της τριλογίας. Προσγειωμένη σκηνοθεσία, χωρίς πολλές χαζοχαρούμενες σκηνές, αρκετή δράση και καλό τέλος.

Semi-spoiler

Οι απώλειες έκαναν τη διαφορά και έδωσαν όλο το νόημα της ταινίας

 

 

Δεν πλησιάζει το επίπεδο του LOTR δυστυχώς, αλλά αξίζει για τη συλλογή. Εν αναμονή για το blu ray box set.

 

7.5/10 για την τριλογία

 

8/10 για το τρίτο μέρος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τhe Guest

 

..χμ...ωραια, αλλα..δεν ξερω..εμμμμ, δηλαδη...ΓΑΜΑΤΟ SOUNDTRACK..ναι ομως..μα γιατι...τελικα δηλαδη..

 

Βαθμολογια απο 3 - 7/10 και παλι δεν ειμαι σιγουρος...

 

:huh:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

I Origins

 

http://www.imdb.com/title/tt2884206/

 

Εργάρα!!! 8/10

 

Λίγο αργό αλλα αξίζει να το δείτε με υπομονή... Πραγματικά ταινία τροφή για το μυαλό και στο τέλος μένεις με ανοιχτό το στόμα!! απλά φοβερή ταινία και τρανή απόδειξη οτι τα μεγάλα budget και τα πολλά effects δεν κάνουν τις ταινίες καλές απαραίτητα.

 

Θερμή παράκληση όποιος το δεί να μου στείλει PM τη γνώμη του και μια απορία που έχω για την ταινία να το συζητήσουμε.!!

 

Δείτε το!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Gone Girl (2014)

 

8.5/10

 

Η ταινια ειναι απιστευτη! Το απολυτο mystery...Με 2 μεγαλα twist plot κατα την διαρκεια της ταινιας..Ειδικα προς το τελος της ταινιας σε μια σκηνη πεταχτηκα απο το κρεβατι απο την καυλα...Για μενα ειναι must see και αν δεν υπηρχε το interstellar θα ηταν η ταινια της χρονιας για μενα! Αν και ο Affleck δεν μου αρεσει καθολου σαν ηθοποιος στην ταινια παιζει αξιοπρεπως! Κανονικα θα εβαζα 9 αλλα δεν το βαζω γιατι με απογοητευσε το τελος...Δηλαδη ολη η ταινια ειναι για 9+ και στο τελος πεφτει στο 8-

Παιδια δειτε την!!

 

 

PS: Σε οποιον αρεσε το Prisoners πιστευω θα του αρεσει και αυτο..

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Source.png Πηγή: Jack Reacher

 

Από άποψη δράσης και σεναρίου, αρκετά καλύτερο απ ότι το περίμενα. Βρήκα τη σκηνοθεσία εξαιρετική και υποδειγματική για σκηνές δράσης. Δεν ακολουθείται η μόδα της κουνημένης κάμερας και των πολλών cuts, που σε άλλες ταινίες προσπαθούν να ξεγελάσουν το θεατή κρύβοντας τις ατέλειες της χορογραφίας ενός καυγά ή ενός κυνηγητού. Εδώ η δράση είναι ωμή και τα πλάνα καθαρά. Το car chase από τα καλύτερα και πιο καλογυρισμένα που έχω δει.

Γενικά πολύ καλή και σοβαρή παραγωγή από όλες τις απόψεις. Μόλις πρωτοάκουσα τη γνώριμη φωνή του Werner Herzog βέβαια μου ήρθε να γελάσω λίγο, αλλά τελικά δεν ήταν άσχημος για το ρόλο του.

 

Btw, δεν έχω διαβάσει το βιβλίο, οπότε δε μπορώ να κρίνω αν το αδικεί ή όχι και ενδεχομένως να υπήρχε ποτένσιαλ για κάτι ακόμα καλύτερο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Age of ice/

Eχει βαθμολογια 2  αλλα επειδη γουσταρω πολυ παγους ακραια καιρικα φαινομενα και τετοια , ψηνομαι να το φαω το πακετακι μου βραδιατικα !!! :) το εχει δει κανεις ? να το τολμησω ? να τον κανω τον ηρωα ?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Gone girl και εγώ

 

Οκ μέχρι κάποια φάση ήταν ενδιαφέρουσα ταινία αλλα κάπου στο τελευταίο μισάωρο ήταν πατατάρα.

Την είδα και εγώ, 6.5/10 γιατί ξενέρωσα με το "φτωχό" τέλος. Περίμενα (και θα προτιμούσα) ένα πιο εκδικητικό έξυπνο ανατρεπτικό τελείωμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Link.png Site: Gone Girl

 

 

 

 

 

 

Kαιρο ειχαμε να δουμε παρομοια ταινια ,δεν προσεγγιζει φυσικα τα επιπεδα του the game ειναι ομως μια πολυ καλη προσπαθεια  και σιγουρα πρεπει να την δειτε .Ερμηνευτικα ξεχωριζει η Pike  ,ο Affleck στα γνωστα  και συνολικα  ειναι μεσα στις πολυ καλες ταινιες της χρονιας .

 

7,7/10

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Age of ice/

Eχει βαθμολογια 2  αλλα επειδη γουσταρω πολυ παγους ακραια καιρικα φαινομενα και τετοια , ψηνομαι να το φαω το πακετακι μου βραδιατικα !!! :) το εχει δει κανεις ? να το τολμησω ? να τον κανω τον ηρωα ?

http://www.insomnia.gr/topic/456023-%CF%84%CE%B9-%CE%BD%CE%B1-%CE%B4%CF%89-%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%84%CE%B5%CE%AF%CE%BD%CE%B5%CF%84%CE%B5-%CE%BC%CE%BF%CF%85-%CF%84%CE%B1%CE%B9%CE%BD%CE%AF%CE%B5%CF%82-%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%81%CE%AD%CF%82/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Interstellar

 

είμαστε εδώ, πετάμε βαθμολογίες για ταινίες (καλά κάνουμε), thread goes on. Υπάρχουν και ταινίες που δεν θεωρώ πρέπων να βγω και να "πετάξω" ένα νούμερο. Είναι πολύ λίγες.

 

το interstellar είναι μία από αυτές. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Suicide circle

 

Δεν ηταν κακή αλλα ηταν περίεργη...

 

Macbeth 1971

 

Κάποια κομμάτια ηταν καλα, κάποια αλλα ηταν iconic, και κάποια αλλα ηταν κάπως θεατρικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου άρεσε η εξέλιξη και το τέλος του Gone Girl. Και το ίδιο το Gone Girl, ειδικά όταν έκοψε μαλλί, το παντρευόμουν

παίρνοντας το ρίσκο να με καθαρίσει στον ύπνο μου. :P

 

O Μπεν Άφλεκ δεν είναι εντελώς κακός ηθοποιός, απλά έχει την καγκουρομούρη που θες να της ρίξεις άπερκατ, και αυτό δεν μπορεί να το σώσει με τίποτα δυστυχώς. Νομίζω κάποιος σοβαρότερος στην θέση του, όχι απαραίτητα γαμίκος, π.χ Έντουαρτ Νόρτον, θα τον είχε απογειώσει τον ρόλο και την ίδια την ταινία.
Α ρε Φίνσερ.

 

8ράκι.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου άρεσε η εξέλιξη και το τέλος του Gone Girl. Και το ίδιο το Gone Girl, ειδικά όταν έκοψε μαλλί, το παντρευόμουν

παίρνοντας το ρίσκο να με καθαρίσει στον ύπνο μου. :P

 

O Μπεν Άφλεκ δεν είναι εντελώς κακός ηθοποιός, απλά έχει την καγκουρομούρη που θες να της ρίξεις άπερκατ, και αυτό δεν μπορεί να το σώσει με τίποτα δυστυχώς. Νομίζω κάποιος σοβαρότερος στην θέση του, όχι απαραίτητα γαμίκος, π.χ Έντουαρτ Νόρτον, θα τον είχε απογειώσει τον ρόλο και την ίδια την ταινία.

Α ρε Φίνσερ.

 

8ράκι.

 

Και ο Τζακμαν θα ταιριαζε αλλα δεν μπορω να πω πως ο Αφλεκ με χαλασε τοσο σε αυτο τον ρολο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...