Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε; (2)


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 19,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ask me anything

 

Δεν ήταν κακή ταινία, αλλά δεν μου έκανε κλικ. Παρ' όλα αυτά η πιτσιρίκα ήταν καταπληκτική, δεδομένου του ρόλου πάντα, την βρήκα πολύ εκφραστική και φρέσκια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kyoto inferno 2014

 

η εικονα ηταν καλη αλλα το brawl ηταν ακομα καλυτερο. Not for everyone.

 

 

the guest 2014

 

okay δεν ηταν MOTY αλλα καταλαβαινω γιατι επαθε ταρακουλο το /tv/. Η ταινια ηταν απροσδοκητα καλη ετσι και καταλαβεις οτι δεν ειναι thriller. Also, εχει το καλυτερο παντρεμα ost με motion picture που εχω ακουσει εδω και δεκαετιες...

 

guest_ver3_xlg.jpg

 

 

https://www.youtube.com/results?search_query=the+guest+ost

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Rourouni Kenshin: Kyoto Inferno

 

Αχ μου θύμησε τις μέρες που ήμουν νιος. Την ευχαριστήθηκα την ταινία.

 

Δίνω ένα 9/10 για το είδος της.

 

Θα ήθελα να την δω αλλά δυστυχώς τα βιντεοκλαπ της γειτονιάς μου δεν το έχουν. Καμία πρόταση?

 

 

Εχω πάρει με τη σειρά όλα τα REC.

Εχω δει το 1ο,το 2ο ,τώρα βλέπω το 3ο και μόλις τελειώσει θα δω το 4ο.

Περιττό να σας πω οτι θα χρειαστεί να με βοηθήσει ο ψυχολόγος μου μετα απ αυτές τις ταινίες.

Δε μπορώ να κλείσω μάτι την νύχτα εδω και 2 νύχτες...

 

Το REC 1 & 2 ήταν κορυφή. Το 3 δεν μου άρεσε. Το 4 το είδε κανείς? Τι λέει? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Harold & Kumar Go to White Castle (2004)

 

κωμωδία με πολύ γέλιο από το πρώτο 5λεπτο...Δύο συγκάτοικοι με τελείως διαφορετικό χαρακτήρα αλλά με την ίδια αγάπη για "χόρτο" μπλέκονται σε τρελές περιπέτειες για ένα......μπέργκερ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδια! Πρόσφατα ειδα τον Δικαστη (The Judge). Μου άρεσε απίστευτα η ερμήνεια και των 2 προταγωνιστών, εδικά του 

Robert Downey, Jr που μας εχει συνηθισει σε τρομερες ατακες απο το iron man! ήταν μια πολύ ρεαλιστικη 

που περιέγραφε την σύγκρουση πατέρα-γιου και πως όταν συνεργαστούν σε ένα κοινό στόχο πετυχαίνουν τρομερά πράγματα. Συγκινείσαι εύκολα γιατί έχει πολύ δυνατές σκηνές, έχει γέλιο και αγωνία... αυτά, απλά δείτε τη!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Gone Girl

 

Παρόλο που εδώ μέσα είχαν spoilarei για το παράξενο - περίεργο - ανατρεπτικό τέλος αποφάσισα να την δω περιμένοντας να κατέβουν εξωγήινοι ή να γίνει σεισμός. Τελικά τίποτα συναρπαστικό - εξοργιστικό στο φινάλε.

 

Ωραία η ταινία αν και λίγο unrealistic σε ορισμένα σημεία. Μεγάλη, χωρίς να κουράζει αλλά και χωρίς να είναι κάποιο αριστούργημα.

 

7/10

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδια! Πρόσφατα ειδα τον Δικαστη (The Judge). Μου άρεσε απίστευτα η ερμήνεια και των 2 προταγωνιστών, εδικά του 

Robert Downey, Jr που μας εχει συνηθισει σε τρομερες ατακες απο το iron man! ήταν μια πολύ ρεαλιστικη 

που περιέγραφε την σύγκρουση πατέρα-γιου και πως όταν συνεργαστούν σε ένα κοινό στόχο πετυχαίνουν τρομερά πράγματα. Συγκινείσαι εύκολα γιατί έχει πολύ δυνατές σκηνές, έχει γέλιο και αγωνία... αυτά, απλά δείτε τη!

το γελιο δεν ξερω που ακριβως το ειδες ομως σε ολα τα αλλα συμφωνουμε , προκειται για υπερχοχη ταινια με καταπληκτικες ερμηνειες!  ακομη πιο καταπληκτικο ειναι το τελος του και το μηνυμα που περναει  -δειτε την αξιζει οντως  ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Link.png Site: he Hobbit: The Battle of the Five Armies

 

 

 

 

 

 

 

 

Αντιγραφω απο το ομωνυμο τοπικ:

 

 

 

 

 

 

Το ειδα χτες village HFR 3D

 

 Σε τετοιο επιπεδο παραγωγης περιμενα πολυ καλο 3D, δεν το ειδα με την εννοια  οτι εχεις 3-4 σκηνες  εντυπωσιακες και αυτο ηταν ολο .

Κοστουμια ,εφε ,σκηνικα Κ Ο Ρ Υ Φ Α Ι Α,ηθελα περισσοτερα mass fights  οχι οτι ειχε λιγα  αλλα δεν χορταινονται .

Με διαφορα το καλυτερο Ηobbit   αναμενομενο αλλωστε .

Σε σχεση ομως με τo 3ο LOTR το οποιο ειναι αξεπεραστο  υστερει.

Οι λατρεις του ειδους θα αποζημιωθουν, ο κοσμος  του Τολκιν και η σκηνοθεσια του  Jackson  τα καθιστα εθιστικα .

Φυσικα θα το ξαναδω διοτι οπως  ειναι λογικο αρκετα πραγματα μου ξεφυγαν επισης αναμενω και τα directors cut .

 

 

 

8/10

Επεξ/σία από Fotis13
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Equalizer

 

Πραγματικα δεν περιμενα ο Denzel να παιξει σε τοσο μεγαλη βλακεια. 3/10

 

Gone Girl

 

Περιμενα να δω πραγματα και θαυματα και τελικα ειδα μια καλη ταινια που εν πολλοις το σωζει η Pike. 6,5/10

 

I origins

 

Προτοτυπο θεμα που το επιασαν "επιδερμικα" αν και βλεπετε πολυ ευχαριστα. 7/10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 Jump Street (2012)

 

Δύο αποτυχημένοι πρωτάρηδες αστυνομικοί αναλαμβάνουν μυστική αποστολή να εξαρθρώσουν κύκλωμα διακίνησης ναρκωτικών σε σχολείο ως μαθητές.

 

Πολύ καλή κωμωδία, είχα καιρό να γελάσω έτσι σε ταινία.

 

7,5/10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...