Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε; (2)


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 19,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δικος μου εισαι εσυ :P

Παντως κ με αρκετους γνωστους μου που την εχουν δει μιλανε πολυ για το φιναλε κ η αποψη τους ειναι οτι δεν ηταν δικαιο(...)

Μα εκει ειναι το ρεζουμε οτι δεν ειδαμε ενα χιλιοπαιγμενο φιναλε.

 

Ρε φίλε εκεί είναι το θέμα. Ψάχνουμε ένα φινάλε που να ταιριάζει με την ιστορία που είδαμε. Το συγκεκριμένο ήταν "ξένο" με τη ροή των πραγμάτων. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Taken 2

 

Χειρότερο του πρώτου. Ο φίλος μου που το βλέπαμε μαζί και δεν είχε δει το πρώτο εντυπωσιάστηκε. Πέρασε ευχάριστα η ώρα αλλά μου φάνηκε λίγο σε σχέση με το πρώτο...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε φίλε εκεί είναι το θέμα. Ψάχνουμε ένα φινάλε που να ταιριάζει με την ιστορία που είδαμε. Το συγκεκριμένο ήταν "ξένο" με τη ροή των πραγμάτων. 

 

Noμιζω ή ειδες αλλη ταινια ή δεν την εμπεδωσες ακομα.

Σου προτεινω να την ξαναδεις , με μεγαλυτερη αυτη τη φορα , προσοχη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Noμιζω ή ειδες αλλη ταινια ή δεν την εμπεδωσες ακομα.

Σου προτεινω να την ξαναδεις , με μεγαλυτερη αυτη τη φορα , προσοχη.

 

Αντιπαρέρχομαι την ειρωνική σου απάντηση και κλείνοντας θα ήθελα να σου επαναλάβω ότι -κατά τη γνώμη μου- πρόκειται για μία υπερεκτιμημένη ταινία που κινείται ανάμεσα στο μέτριο και το καλό.  

 

Nueve reinas (9 Βασίλισσες)

http://www.imdb.com/title/tt0247586/

 

Περιπέτεια από την Αργεντινή του 2000. Αρκετά έξυπνη με πρωταγωνιστές δύο απατεώνες που ετοιμάζουν το μεγάλο κόλπο. Από την πρώτη στιγμή, ο θεατής προσπαθεί να καταλάβεις το "κόλπο" πίσω από το "κόλπο", για να συνειδητοποιήσει στο τέλος ότι και αυτός υπήρξε θύμα της "απατεωνιάς" του σεναριογράφου.

 

Από την άλλη σημαντικό μείον της ταινίας είναι ότι "δείχνει" παλιά. 

 

https://www.youtube.com/watch?v=KWUs-smqOeQ

Επεξ/σία από fever25
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nueve reinas (9 Βασίλισσες)

http://www.imdb.com/title/tt0247586/

 

Κωμωδία από την Αργεντινή του 2000. 

 

ε εντάξει μας τρολάρεις...που στο καλό την είδες την κωμωδία??

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The Equalizer

 

Σιγουρα καλυτερο απο οτι περιμενα με οσα ειχα διαβασει

Badass Denzel σε ρολο που δεν του παει λογω ηλικιας , αλλα δειχνει οτι ειναι ακομα μπαληκαρι . 

Δεν βαρεθηκα καθολου , casual ταινια με πιστολιδι . Worth

 

Highlight η σκηνη με την βροχη κ το slow motion

 

7/10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδα αυτή τη μαλακία το Ascension. Ρεσιταλ κακής ηθοποιίας, σε κάποια φάση γελούσαμε τόσο που πετούσαμε πατατάκια στην τηλεόραση. Το προτείνω, λίγες φορές έχω περάσει τόσο καλά με τόσο μεγάλη μαλακία.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

What If 2013

 

Ρομαντικη κομεντι με τον daniel radcliffe που σε 1-2 ταινιακια (οχι χαρι ποτερ) που τον εχω δει δειχνει αρκετα καλος κ εδω δεν αποτελει εξαιρεση.

 

Περασε ευχαριστα η ωρα,καλες ερμηνειες,καποες σκηνες με χιουμορ κ γενικα δεν κουραζει..

 

7/10 

Επεξ/σία από lostresam
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

These final hours

Ο κόσμος θα καταστραφεί σε 12 ώρες και ένα ρεμάλι αναλαμβάνει, τυχαία και ακούσια, να συνοδεύσει ένα κοριτσάκι στον πατέρα του για να είναι μαζί αυτές τις τελευταίες ώρες.

Πολύ ωραίο και πιασάρικο θέμα, που μπορούσε να δώσει πολύ περισσότερα. Η ταινία είναι, τελικά, πολύ μικρή (1.26΄) για το  τεράστιο θέμα που πραγματεύεται, λίγο "άξεστη", "ακατέργαστη" και αδέξια σκηνοθετικά, αλλά και πάλι βλέπεται παραπάνω από ευχάριστα.

Επεξ/σία από Voodooman
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...