Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε; (2)


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Two days one night

http://www.imdb.com/title/tt2737050/

 

Δεν λέει και πολλά. Ψιλοβαρετό και αδιάφορο. Τι να το κάνω αν η Marillon παιζει καλά αν η ταινία είναι αδιάφορη.

Γιατί αδιάφορο; Αν δεν είσαι Έλληνας κροίσος με 7 γράμματα μια χαρά ενδιαφέρον και επίκαιρο είναι.

Περίμενες κάτι διαφορετικό; Η περιγραφή στο imdb σου δείχνει ακριβώς τι να περιμένεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εχω πάρει με τη σειρά όλα τα REC.

Εχω δει το 1ο,το 2ο ,τώρα βλέπω το 3ο και μόλις τελειώσει θα δω το 4ο.

Περιττό να σας πω οτι θα χρειαστεί να με βοηθήσει ο ψυχολόγος μου μετα απ αυτές τις ταινίες.

Δε μπορώ να κλείσω μάτι την νύχτα εδω και 2 νύχτες...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The Unknown Woman

 

8.5/10

 

Εξαιρετική πλοκή και καλές ερμηνείες. Παρά τη σχετικά μεγάλη διάρκεια (δύο ώρες) δεν κούρασε στιγμή κρατώντας αμείωτο το ενδιαφέρον... Πρόκειται για θρίλερ μυστηρίου του Guiseppe Tornatore  που στο τέλος καταφέρνει να σε συγκινήσει αβίαστα... 

 

 

Το τρέιλερ: 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tα λαθακια και τις "σεναριακες τρυπες" που ακριβως τις ειδατε ολοι?Δεν το λεω με υφακι αλλα πραγματικα ειμαι περιεργος να μαθω..

 

Και γιατι ηταν γελοιο το τελος? Βαριες κουβεντες ,δινωντας της 8/10

Στο τέλος πρέπει να γέλασα περισσότερο από το hangover το 1.Το γιατί θα το εξηγήσω όταν δε θα γράφω από κινητό.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Gone girl

 

Σενάριο τραβηγμένο από τα μαλλιά, λιγάκι αγγούρι ο Άφλεκ και φινάλε κουκουρούκου! Ένα στρογγυλό εξαράκι (γιατί είμαι στις καλές μου) και πολύ του είναι... 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλή γκρίνια για το φινάλε του Gone girl. Για εμένα από τα πιο σύνθετα, ολοκληρωμένα και ανατρεπτικά φινάλε που έχω δει, πλησιάζει το αντίστοιχο του The Game, ακόμη και του Seven.

Με άφησε με ανοιχτό το στόμα, με μία αίσθηση μουδιάσματος και μία αγωνία, λες και θα έχουμε συνέχεια. Και ταυτόχρονα ήταν πλήρες και καθαρτικό. Τρομερή έμπνευση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Rourouni Kenshin: Kyoto Inferno

 

Αχ μου θύμησε τις μέρες που ήμουν νιος. Την ευχαριστήθηκα την ταινία.

 

Δίνω ένα 9/10 για το είδος της.

 

Την είδα και εγώ προχτές το βράδυ. Εξαιρετική πραγματικά για το είδος. Δεν είναι απαραίτητο να γνωρίζεις την ιστορία του manga/anime για να την απολαύσεις αλλά είναι απαραίτητο να έχεις δει το πρώτο μέρος. Φοβερή σκηνοθεσία και πολύ ωραία φωτογραφία με τις σκηνές μάχης να είναι απίστευτες. Οι σχεδόν δύομισι ώρες πέρασαν νεράκι. 

 

Το μοναδικό μειονέκτημα της ταινίας είναι ότι τελειώνει κυριολεκτικά με clifhanger. Το θετικό της υπόθεσης είναι ότι η τρίτη και τελευταία ταινία ήδη κυκλοφορεί στους σινεμάδες οπότε δεν θα αργήσουμε να τη δούμε και εμείς. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The Shawshank Redemption:

 

Πάνε πολλα χρόνια απ'την τελευταία φορα που την είχα παρακολουθήσει.

Έκατσα και την απόλαυσα σε καλή ανάλυση. Η 7η τέχνη στα καλύτερά της.

 

10/10

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The Shawshank Redemption:

 

Πάνε πολλα χρόνια απ'την τελευταία φορα που την είχα παρακολουθήσει.

Έκατσα και την απόλαυσα σε καλή ανάλυση. Η 7η τέχνη στα καλύτερά της.

 

10/10

 

Απλά εξαιρετικό... Δεν θεωρείται άδικα μία από τις καλύτερες όλων των εποχών... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Maze Runner

 

Αρκετά κατώτερη των προσδοκιών αλλά όχι άσχημη. Κάνει μια απίστευτη κοιλιά προς το τέλος χωρίς λόγο. Με χαλάει όμως που απευθύνεται σε κοινό 16-20 χρονών.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Now you see me

 

Κλασσικη mainstream ταινια που δεν ξεχωριζει πουθενα.Το μονο καλο ηταν οτι ειχε γρηγορη πλοκη και δεν σε εκανε να βαρεθεις.

 

6/10

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλή γκρίνια για το φινάλε του Gone girl. Για εμένα από τα πιο σύνθετα, ολοκληρωμένα και ανατρεπτικά φινάλε που έχω δει, πλησιάζει το αντίστοιχο του The Game, ακόμη και του Seven.

Με άφησε με ανοιχτό το στόμα, με μία αίσθηση μουδιάσματος και μία αγωνία, λες και θα έχουμε συνέχεια. Και ταυτόχρονα ήταν πλήρες και καθαρτικό. Τρομερή έμπνευση.

 

Δικος μου εισαι εσυ :P

Παντως κ με αρκετους γνωστους μου που την εχουν δει μιλανε πολυ για το φιναλε κ η αποψη τους ειναι οτι δεν ηταν δικαιο(...)

Μα εκει ειναι το ρεζουμε οτι δεν ειδαμε ενα χιλιοπαιγμενο φιναλε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...