Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε; (2)


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 19,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Rourouni Kenshin: Kyoto Inferno

 

Αχ μου θύμησε τις μέρες που ήμουν νιος. Την ευχαριστήθηκα την ταινία.

 

Δίνω ένα 9/10 για το είδος της.

 

ησουν σαμουραι μικρος?  :whistle:  :ph34r:  :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Gone Girl

 

 

ως φιντσερικος (εχω δει δευτερη φορα ακομα και την ταινια για το facebook) την απολαυσα...οι δυο ανατροπες της (μια στη μεση που μαθαινεις τι παιζει με την τρελεγκω και η αλλη που σφαζει τον "χταποδι και σκραμπλ" (χαχαχα) με τρελαναν...καιρο ειχα να δω τοσο καλη ταινια

 

 

8.5

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The Equalizer

 

Πολύ μέτριο. Δε μπορεί ο Denzel πλέον σε τέτοιους ρόλους, αν το θέλει πολύ πάντως ας φροντίσει να χάσει τη σαπιοκοιλιά. Τα πουκάμισα όσο φαρδιά και να είναι δεν σώζουν τη κατάσταση. Γενικώς γουστάρω τέτοιες ταινίες (ο μοναχικός πρώην σούπερ γαμάτος και επικίνδυνος τύπος που πλέον έχει αποσυρθεί όμως και αναγκάζεται να επιστρέψει στη δράση) αλλά η συγκεκριμένη δε με κέρδισε σε κανένα σημείο.

 

5,6/10

 

Stratos: Το Μικρό Ψάρι

 

Μάλλον η πιο ώριμη ταινία του Οικονομίδη (δεν έχω δει το μαχαιροβγάλτη). Σίγουρα η πιο χαμηλών τόνων πάντως. Τρομερό το πορτραίτο του Στράτου, φοβερή ερμηνεία από το Μουρίκη.

 

7,1/10

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Stratos: Το Μικρό Ψάρι

 

Μάλλον η πιο ώριμη ταινία του Οικονομίδη (δεν έχω δει το μαχαιροβγάλτη). Σίγουρα η πιο χαμηλών τόνων πάντως. Τρομερό το πορτραίτο του Στράτου, φοβερή ερμηνεία από το Μουρίκη.

 

7,1/10

 

Επειδη σε συμπαθω στο λεω. Μην το κανεις αυτο στον ευατο σου και δεις τον μαχαιροβγαλτη. Δες τηλεοραση καλυτερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη σε συμπαθω στο λεω. Μην το κανεις αυτο στον ευατο σου και δεις τον μαχαιροβγαλτη. Δες τηλεοραση καλυτερα

 

Αν το παίζει στη τηλεόραση? Το βλέπω?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Two days one night

http://www.imdb.com/title/tt2737050/

 

Δεν λέει και πολλά. Ψιλοβαρετό και αδιάφορο. Τι να το κάνω αν η Marillon παιζει καλά αν η ταινία είναι αδιάφορη.

 

Rise of the Guardians 3D

http://www.imdb.com/title/tt1446192/

 

Καταπληκτικό, μαγευτικό, πολύχρωμο. 

Ωραίο 3D και ωραία αισθητική στην ταινία. Αξίζει να το δείτε με τα παιδιά σας τώρα τις γιορτές. Το είδα με τα ανίψια μου 11 και 7 και με τον γιό μου 3,5. Δεν σηκώθηκε κανείς! Πολύ ωραίο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Link.png Site: The Equalizer

 

 

Eνω ξεκιναει δυνατα με εμμονικο τυπο στις λεπτομερειες και την μετρηση του χρονου  με τον Washighton να υποστηριζει απολυτα κατι τετοιο ,καταληγει να γινει ηλικιωμενος αντρας  ολα τα σφαζει ολα τα μαχαιρωνει .Κριμα ...

 

 

Υ.Γ Οι fans του Seagal  θα το λατρεψετε !

 

5.2/10

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξαναείδα τα

 

Link.png Site: First Blood

 

8.5/10

 

Link.png Site: Rocky

 

 

9.5/10

 

δεν ξαναβγαίνουν τέτοιες ταινιές, τι να πώ. Κοινωνικά action movies..κατηγορία από μόνα τους όταν βγήκανε.

 

Δέν χρειαζόταν να συνεχίσουν με sequels πάντως. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με seagal?

 

οχι με Εdward Woodward

 

το βασικο premise ειναι συνταξιοδοτημενος James Bond γινεται προστατης των αδυναμων.

δεν εχω δει την ταινια, αλλα απο τα λεγομενα σου μαλλον ακολουθει το ιδιο μοτιβο, παρα την αλλαγη του χαρακτηρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις είδα το Gone Girl...

Φοβερό story αλλά σαν ταινια αρκετά "λαθακια" κ το τέλος ήταν γελοίο..

 

8'

 

Tα λαθακια και τις "σεναριακες τρυπες" που ακριβως τις ειδατε ολοι?Δεν το λεω με υφακι αλλα πραγματικα ειμαι περιεργος να μαθω..

 

Και γιατι ηταν γελοιο το τελος? Βαριες κουβεντες ,δινωντας της 8/10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...