Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε; (2)


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 19,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Horrible Bosses 2

 

7.5/10

 

Γαμησε! Το πρωτο μου αρεσε λιγο περισσοτερο αλλα και αυτο ηταν πολυ καλο!! Οποιος ειδε το 1 και του αρεσε σιγουρα να παει να το δει.. Jennifer Anistor Ultra milfαρα <3

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Predestination. 

 

Απλά υπέροχη. 9.5/10

 

Περί σεναρίου δεν θα πω μη θεωρηθεί spoiler αλλά καιρό είχα να νιώσω καθηλωμένος έτσι , από εποχής memento. 

 

Η εξαιρετική σκηνοθεσία με στυλ νουάρ και η εκπληκτική ερμηνία της Sarah Snook, απλά ολοκληρώνουν το πακέτο. 

 

Δείτε την. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Predestination. 

 

Απλά υπέροχη. 9.5/10

 

Περί σεναρίου δεν θα πω μη θεωρηθεί spoiler αλλά καιρό είχα να νιώσω καθηλωμένος έτσι , από εποχής memento. 

 

Η εξαιρετική σκηνοθεσία με στυλ νουάρ και η εκπληκτική ερμηνία της Sarah Snook, απλά ολοκληρώνουν το πακέτο. 

 

Δείτε την. 

 

Την ειδα και γω χθες... Καλη ειναι ενταξει, αλλα δεν νομιζω οτι ειναι τοσο διαμαντι για να παρει 9.5 

Απο μενα 7.5

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την ειδα κι εγω και δε συμμεριζομαι αυτα που διαβασα εδω και αλλου.

 

 

φουλ προβλεψιμο αυτο που εγινε και απο καποιον που δεν τα πιανει αυτα συνηθως σε ταινιες

 

 

παντως οντως ειχε καλη σκηνοθεσια ατμοσφαιρα και ερμηνειες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Fury

Έμεινα άφωνος με αυτό που παρακολούθησα και δεν κατάφερα να την τελειώσω.

Επιφανειακά η ταινία ειναι κορυφή. Εφέ, σκηνοθεσία, σκηνικά/κοστούμια και λοιπά φτιασίδια είναι πρώτης τάξης, όπως περιμένει κανείς από μία σύγχρονη μεγάλη παραγωγή. Κάτω από το λούστρο όμως, τραγωδία:

-Ο Μπρανντ Πιτ είναι υπερήρωας και ηγείται μίας όμάδας υπερηρώων. Ο τρόπος που καθάριζαν ό,τι βρισκόταν στο δρόμο τους μου θύμισε το καρτούν G.I. Joe, τις ελληνικές πολεμικές ταινίες με τον Πρέκα και την Μάχη, μία σφαίρα των "καλών" σκορπούσε όλεθρο, ενώ οι εχθροί, και πυρηνική βόμβα να έριχναν, δεν θα είχαν καμία τύχη.

-Οι χαρακτήρες ήταν για γέλια. Ναι, είχαν και λίγη κακία μέσα τους λόγω των δυσκολιών, αλλά ήταν καλά παληκάρια κατά βάθος. Ο πρωτάρης του πληρώματος δεν είχε δει ποτέ άρμα στη ζωή του, αλλά μπαινόβγαινε και το χειριζόταν σαν βετεράνος από την αρχή, μάλλον είχε κατεβάσει τα απαραίτητα δεδομένα από το Matrix.

Η ταινία είναι τρομερό πισωγύρισμα για το είδος, μάλλον οι αμερικανοί χρειάζονται κάποια ενίσχυση του φρονήματός τους και η ταινία ανέλαβε το βαρύ φορτίο να τους το ανυψώσει. Μόνο για την βαβούρα της αξίζει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδα την ταινία: Predestination

Πολύ καλή μπορώ να πω, αν και με μπέρδεψε σε κάποιες φάσεις!

 

7.5/10    :-D 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Autόmata

 

Αν και φιλόδοξο, αναμενόμενες σκηνες,  το πάλεψε όσο άντεχε με τα σπαστα αγγλικά ο Μπαντέρας, συνολικά δεν...

Βαρετο και στεγνό όσο το περιβάλλον που διαδραματίζεται. 4/10

 

 

The Hunger Games: Mockinjay - Part 1

 

Εδώ είμαστε. Δικαιωματικά η ΧΡΥΣΗ ΚΟΥΡΑΔΑ της χρονιάς, σ'αυτο το βαρετο μέχρι θανάτου αίσχος που βίασε μάτια & εγκέφαλο επί κάμποσα λεπτά. Επί πληρωμή.

 

Σε λίγα λόγια, κλαμα & ρομάντσο φιλμάροντας σκηνές προπαγάνδας της κοτσυφόκισσας, για τον πολυαγαπημένο Πίτα.

 

Πίτα.Πίτα.Πίτα.Πίτα.Πίτα.Πίτα.Πίτα.Πίτα tumblr_lwmmwgmLgO1qbjo08o2_250.png

 

 

 

Δεν έχω διαβάσει το βιβλίο, αλλά αν η (για 14χρονες παρθένες) μεταφορα πλησιάζει έστω κατα διάνοια το ρημάδι, well, burn the damn book.

2/10 για τα βυζγια της Λόρενς.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Stonehearst Asylum Ωραία απέριττη σκηνοθεσία, απλό και ποιοτικό σενάριο βασισμένο (χαλαρά) στο The System of Doctor Tarr and Professor Fether του Poe. Πολύ καλή η Kate Beckinsale, o Ben Kingsley εγγύηση, o Sturgess λίγο με χαλάει αλλά overall καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

magic in the moonlight.

δε μπορώ να πως πως με ενθουσίασε. πολύ χλιαρό, σχεδόν ανέμπνευστο, δε μου θύμησε σε καμία περίπτωση γούντι άλλεν εκτός από την εποχή που διαδραματίζεται, η οποία πρέπει να είναι η αγαπημένη εποχή του σκηνοθέτη.

δίκαιη η βαθμολογία στο imdb αλλά θα μπορόυσε και χαμηλότερη να ήταν. ο κόλιν φερθ ψιλό εκτός κλίματος.

 

another earth.

ανεξάρτητη αμερικάνικη παραγωγή. δύο ηθοποιοί που τους έχουμε δει και σε ορισμένες mainstream παραγωγές αλλά ο ανεξάρτητος τους πάει περισσότερο. αλληγορική η σημασία της άλλης γης, ο θεατής γίνεται "ψυχοδύτης" στο θύτη. μπορεί να κουράσει με την πολύ αργή πλοκή και ένα ψιλοκουλό 3 λεπτά πριν το τέλος που δεν κατάλαβα πως και γιατί . γενναιόδωρη αλλά όχι και άδικη η βαθμολογία στο imdb. δείτε τη μονο για τη σημασία που έχει η άλλη γη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

magic in the moonlight.

δε μπορώ να πως πως με ενθουσίασε. πολύ χλιαρό, σχεδόν ανέμπνευστο, δε μου θύμησε σε καμία περίπτωση γούντι άλλεν εκτός από την εποχή που διαδραματίζεται, η οποία πρέπει να είναι η αγαπημένη εποχή του σκηνοθέτη.

δίκαιη η βαθμολογία στο imdb αλλά θα μπορόυσε και χαμηλότερη να ήταν. ο κόλιν φερθ ψιλό εκτός κλίματος.

 

Στο μόνο που διαφωνώ είναι για τον Colin Firth, νομίζω ήταν ο μόνος ο οποίος άξιζε στην ταινία. Γέρασε ο Γούντι γαμωτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...