Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε; (2)


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχοντας διαβάσει και ενασχοληθει με την περίοδο που διαδραματίζεται το FURY ,πάρα πολύ.

Μου φάνηκε βαρετή και ψιλό ανούσια,το αντιπολεμικό της ήταν μια χολιγουντιανή υπερβολή και το τελος ή κύριο μέρος της ταινίας ανούσιο και παράλογο,ειδικά αν λάβει κανεις υπόψη την ψυχοσύνθεση ή συμπεριφορά των Αμερικάνων στον πόλεμο.Εχει κάποιες ωραίες σκηνές και κάποιες εντελώς βλαμμένες

οπως η αναμέτρηση με το tiger,η οποία ας πούμε είναι ανέκδοτο

αλλα το κορυφαίο όλων είναι που

στο τέλος ο μπραντ τρώει 2 χειροβομβίδες όντας κλεισμένος στον πύργο του άρματος και μένει άθικτος με τη φράντζα απείραχτη..

Γενικά ήταν καλή ταινία να περνάει η ώρα αλλά μέχρι εκεί.

6/10.

Αν ήμουν άσχετος με το αντικείμενο,μάλλον θα της έβαζα 8ακι.

Λογικο ολο το Hollywood στηριζεται στην φρατζα του Πιτ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Link.png Site: The Men Who Stare at Goat

 

 

 

Περιεργη αλληγορικη ταινια με ιδιορυθμο χιουμορ προσωπικα την ειδα ευχαριστα  αλλα οι αποψεις διιστανται γιατι ειχε πεσει πολυ κραξιμο μολις ειχε πρωτοβγει .

 

6.8/10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ καλο το Predestination, μενεις σαστισμενος στο τελος και προσπαθείς να τα βαλεις ολα τα κομματια σε μια σειρα :P Απο την αρχη μεχρι το τελος σε κραταει σε αγωνια! 8/10 απο μενα.

 

Ultra Spoiler

Μια βοήθεια στην κατανόηση των γεγονότων της ταινιας

 

 

Μπράβο ρε συ, πολύ καλή επεξήγηση..ομολογω ότι μολις τέλειωσε η ταινία την τελευταία ανατροπή δεν την είχα πιάσει κ έμεινα λίγο καθώς οι καλοί μ φίλοι π ήταν μαζί μ είχαν την καλοσύνη ν μ εξηγήσουν...μιλάμε για τρελό μυαλό (αν όχι ψυχάκιας ) ο σεναριογράφος...ακόμα προσπαθώ να εξηγησω τα ανεξήγητα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τhe Maze Runner.

Αρκετά καλό,με συμβολικές προεκτάσεις και όχι μόνο.Μου άρεσαν οι νεαροί ηθοποιοί που όχι μόνο έπαιζαν ωραία αλλά ήταν και συμπαθητικοί στην όψη σε αντίθεση με άλλους στην ηλικία τους πολύ πιο διάσημους.Βλέπεται ευχάριστα και περιμένω με ενδιαφέρον το δεύτερο μέρος.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχοντας διαβάσει και ενασχοληθει με την περίοδο που διαδραματίζεται το FURY ,πάρα πολύ.

Μου φάνηκε βαρετή και ψιλό ανούσια,το αντιπολεμικό της ήταν μια χολιγουντιανή υπερβολή και το τελος ή κύριο μέρος της ταινίας ανούσιο και παράλογο,ειδικά αν λάβει κανεις υπόψη την ψυχοσύνθεση ή συμπεριφορά των Αμερικάνων στον πόλεμο.Εχει κάποιες ωραίες σκηνές και κάποιες εντελώς βλαμμένες

οπως η αναμέτρηση με το tiger,η οποία ας πούμε είναι ανέκδοτο

αλλα το κορυφαίο όλων είναι που

στο τέλος ο μπραντ τρώει 2 χειροβομβίδες όντας κλεισμένος στον πύργο του άρματος και μένει άθικτος με τη φράντζα απείραχτη..

Γενικά ήταν καλή ταινία να περνάει η ώρα αλλά μέχρι εκεί.

6/10.

Αν ήμουν άσχετος με το αντικείμενο,μάλλον θα της έβαζα 8ακι.

Εχεις δικιο στις δυο παρατηρησεις που εκανες.Παντως η ταινια με εξεπληξε ευχαριστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Predestination 

 

Μα πόσο άκυρη και μπερδεμένη ταινία..αργή εξέλιξη του plot, ελάχιστη δράση.

 

Το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν έπεσες θύμα παραπληροφόρησης, όσοι την είδαμε είχαμε προειδοποιήσει-νομίζω- με αρκετή σαφήνεια για το τί να περιμένει ο υποψήφιος θεατής!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The Inbetweeners Movie

Εξαιρετικη κωμωδια με το γνωστο καφρικο αγγλικο χιουμορ.Απλα δειτε την.

9/10

 

Κυκλοφορησε και το νουμερο 2 και απο οτι ειδα υπαρχει και σειρα με τους ιδιους ηθοποιους που πρεπει να ειναι παρα πολυ καλη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

En duva satt på en gren och funderade på tillvaron aka Ένα περιστέρι έκατσε σε ένα κλαδί, συλλογιζόμενο την ύπαρξη του

Δυστυχώς ανέμπνευστο και αναίσθητο 3ο μέρος μιας τριλογίας της ανθρώπινης ύπαρξης μέσω του πρίσματος του παραλογισμού.

Ελάχιστες αξιομνημόνευτες σκηνές, δημιουργία χαμηλότερου επιπέδου σεναριακά(κυρίως) αλλά και εικαστικά σε σχέση με τραγούδια απ'το 2ο όροφο και εσείς οι ζωντανοί.

 

Όσο καλοδουλεμένο και ξεχωριστό ως στυλ και να είναι, σε κάνει να απορείς τι σκέφτονται/θυμούνται κριτικοί και φεστιβάλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Link.png Site: I Originis

 

7.5/10! 

Ωραιο σεναριο με 1-2 πραγματακια που δεν μου αρεσαν σκηνοθετικα. Η ταινια αφορα 2 επιστημονες οι οποιοι προσπαθουν να ανακαλυψουν την εξελιξη του ματιου  το οποιο οδηγει στην αποδειξει οτι δεν υπαρχει θεος , ενω στο τελος καταληγουν στο πως συνδεεται το μυαλο με το ματι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^^Εμένα μου είχε αρέσει πολύ, είχα ρίξει τρελό γέλιο με το Clooney.

Και μενα μου αρεσε αδερφε αλλα δεχομαι και τις αντιθετες αποψεις για την συγκεκριμενη ταινια λογω του ιδιορυθμου υφους ,εμεις εμαστε περιεργα τρενα ετσι και αλλιως χαχαχα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...