Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε; (2)


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το "The Maze Runner" ...  Μεγάλη απογοήτευση. Σενάριο βαρετό, ερμηνείες κάτω του μετρίου. Απορώ πως το έχουν 7.2 στο imdb... 5/10 από μένα


The Terminal

http://www.imdb.com/title/tt0362227/

 

Τον κεντρικό ήρωα υποδύεται ο Τομ Χανκς ο οποίος φυσικά δίνει ρέστα με την ερμηνεία του.Μπαίνεις στο νόημα της ταινίας ήδη από τα 5 πρώτα λεπτά και ταυτίζεσαι αμέσως με τον ταλαίπωρο ήρωα που δεν ξέρει τι τον περιμένει.Είναι ένας συνδυασμός κωμωδίας με λίγο δράμα,βλέπεται ευχάριστα και φυσικά το τέλος είναι το αναμενόμενο για τον συμπαθητικό πρωταγωνιστή.

 

 

 

Το 2004 ήταν μια καλή χρονιά για τον κινηματογράφο. Τη συγκεκριμένη την έχω δει πάνω από 10 φορές. Πολύ καλή! Spielberg σκηνοθεσία και φυσικά μουσική από τον μεγάλο John Williams!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πολυ καλο το Predestination, μενεις σαστισμενος στο τελος και προσπαθείς να τα βαλεις ολα τα κομματια σε μια σειρα :P Απο την αρχη μεχρι το τελος σε κραταει σε αγωνια! 8/10 απο μενα.

 

Ultra Spoiler

Μια βοήθεια στην κατανόηση των γεγονότων της ταινιας

 

Επεξ/σία από Prospector8
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Fury

 

Με εξαιρεση καποιες σκηνες η υπολοιπη ταινια μου φανηκε βαρετη. Μετριες ερμηνειες και διαλογοι χωρις πρωτοτυπια. Πιστευω οτι εγινε κακη επιλογη ηθοποιων. Ωραια εφε θα μπορουσε να ηταν καλυτερο. 7/10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

teenage mutant ninja turtles

 

Απευθυνεται σε ηλικιες 10-15

Καλά που μας ενημέρωσες γιατί είχα σκοπό να το δω μαζί με τον πατέρα μου Επεξ/σία από jokerakias
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Predestination

Απο τις καλυτερες και πιο mind blowing ταινιες της τελευταιας δεκαετιας που σε κραταει απο την αρχη μεχρι το τελος.Πολλα παραδοξα αλλα who cares.

9/10

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Predestination

Στρώθηκα να την δω με όλη μου την προσοχή σε αυτήν γιατί με προετοιμάσατε για κάτι πολύπλοκο, έτσι συγκεντρωμένος είχα να καθήσω από την εποχή του Μemento. Όλα πήγαιναν πολύ καλά, αλλά εκείνο το μισάωρο της αφήγησης της Jane με νάρκωσε, ήταν πολύ ενδιαφέρον και εξαιρετικά καλοπαιγμένο και καλογραμμένο, με αποτέλεσμα να ξεχάσω τί είδους ταινία έβλεπα!

Όταν άρχισαν οι πρώτες σεναριακές "κλωτσιές" ξύπνησα αμέσως και έπιασα και την πρώτη ανατροπή, πράγμα πολύ σπάνιο για εμένα. Η τελική ανατροπη ήταν ακόμη πιο "ανατρεπτική", αλλά ακόμη και αυτήν την είδα να έρχεται. Τα λίγα κενά μου τα συμπλήρωσα από το internet, χωρίς να συνεχίσω να το σκαλίζω, γιατί απλά δεν βγαίνει άκρη σε αυτές τις περιπτώσεις.

Από τις πολύ καλές του είδους. Πάντως για εμένα όλες αυτές οι ταινίες δεν είναι για υπερβολικά πολλή σκέψη, τα κενά είναι αναπόφευκτα και όσο πιο πολύ την σκέφτεσαι, τόσο περισσότερο μπερδεύεσαι και τόσο λιγότερο την ευχαριστιέσαι. Δείτε την, καταλάβετε όσα περισσότερα μπορείτε και μην το ψάξετε μέχρι τέλους. Θα βγείτε σε αδιέξοδο, που καταστρέφει την μαγεία της ταινίας.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω οσο εψαχνα στο ίντερνετ αλλο τοσο μου αρεσε, δλδ υπηρχαν και αλλα πραγματα που δεν ειχα προσέξει οπως :

 

Θυμαστε πιο τραγούδι επαιζε στο jukebox και το ψιλοτραγουδησε και ο Hawke?? Λεγότανε "I'm my own grandpa"!! Lel :P

 

Και αλλα σεναρια μπορω να σας πω που φαινοντουσαν λογικα να γινουν στην συνέχεια αλλα ολα αυτα μπορούμε να τα συζητήσουμε στο αντίστοιχο τοπικ.

Θα συμφωνήσω οτι οσο το ψάχνεις τοσο χανεσαι, αλλα δεν σε αφηνει ξενερομενο οπως κανουν αλλες ταινια αλλα μια bittersweet γεύση. Ε με συνδυασμό ερμηνειών και μουσικής, το αποτέλεσμα ικανοποίει, κατα την άποψη μου.

 

Υ.Γ Αλλαχτηκε η τελικη μου βαθμολογία σε 8αρακι καθαρό, ζητάω σορυ σε οσους εξαπατηθηκαν απο την παλια μου βαθμολογία :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Predestination

 

Tωρα αυτη η ταινια θεωρειτε ψαγμενη,προτωτυπη η ξερω εγω?

Ενα αναμασημενο σεναριο εχει και απο κει και περα πολυ μετρια ταινια σε ολα της.

 

6.5/10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Predestination</p>

<p> </p>

<p>Tωρα αυτη η ταινια θεωρειτε ψαγμενη,προτωτυπη η ξερω εγω?</p>

<p>Ενα αναμασημενο σεναριο εχει και απο κει και περα πολυ μετρια ταινια σε ολα της.</p>

<p> </p>

<p>6.5/10</p>

 

Τώρα πρέπει να πάρουμε την γνώμη σου σοβαρά ξέρω εγώ?

Μια αναμασημενη άποψη από όσους δεν τους άρεσει το είδος της ταινίας..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Guardians of the galaxy

 

5/10

 

ΜΟΥΦΑ! Τα παντα ειναι μουφα..Ουτε καλους ηρωες,δυναμεις κτλ ηθοποιοι μουφα,σκηνοθετικα δεν μου αρεσε...Για χιουμορ προσωπικα δεν γελασα ουτε 1 φορα. Απο τις λιγες ταινιες που τις εχω κλεισει στην μεση

 

 

To σταματησα εκει που το σκανε απο την φυλακη και μετα συμφιλιωνονται με τον αλλον για να παρουν πισω εκεινη το αντικειμενο, δεν θυμαμαι τι...

 

 

Η βαθμολογια στο imdb ειναι ανεκδοτο, και περισσοτερο απο αυτα που υποτιθεται οτι εχει μεσα η ταινια...Επισης καποιος μου ειχε πει οτι ειναι καλυτερο απο το avengers...Γελαω...

 

Και απλα ξενερωσα τοσο πολυ γιατι ολοι λεγανε οτι ειναι καλη κτλ και δεν εχω δει χειροτερη ταινια με υπερηρωες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα πρέπει να πάρουμε την γνώμη σου σοβαρά ξέρω εγώ?

Μια αναμασημενη άποψη από όσους δεν τους άρεσει το είδος της ταινίας..

Ναι ειναι απο τα σπανια "ειδη" των μετριων ταινιων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mandela: Long Walk to Freedom

 

http://www.imdb.com/title/tt2304771/

 

Ωραια ταινια ,καλη επιλογη ο  Idris Elba .

 

 

Brick Mansions

 

http://www.imdb.com/title/tt1430612/

 

Παρκουρ και ξυλικι ,  πιτογυρος και κοκακολα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχοντας διαβάσει και ενασχοληθει με την περίοδο που διαδραματίζεται το FURY ,πάρα πολύ.

Μου φάνηκε βαρετή και ψιλό ανούσια,το αντιπολεμικό της ήταν μια χολιγουντιανή υπερβολή και το τελος ή κύριο μέρος της ταινίας ανούσιο και παράλογο,ειδικά αν λάβει κανεις υπόψη την ψυχοσύνθεση ή συμπεριφορά των Αμερικάνων στον πόλεμο.Εχει κάποιες ωραίες σκηνές και κάποιες εντελώς βλαμμένες

οπως η αναμέτρηση με το tiger,η οποία ας πούμε είναι ανέκδοτο

αλλα το κορυφαίο όλων είναι που

στο τέλος ο μπραντ τρώει 2 χειροβομβίδες όντας κλεισμένος στον πύργο του άρματος και μένει άθικτος με τη φράντζα απείραχτη..

Γενικά ήταν καλή ταινία να περνάει η ώρα αλλά μέχρι εκεί.

6/10.

Αν ήμουν άσχετος με το αντικείμενο,μάλλον θα της έβαζα 8ακι.

Επεξ/σία από trayban
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...