Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε; (2)


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 19,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

Οτι χειροτερο εχω δει πραγματικα...

 

----------------------------------------------------------

 

In Bruges 2008

 

7/10

 

Καλη ταινια, αλλα ειναι πολυ αργη. Μονο στο τελος εχει λιγο action..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Predestination.

 

http://www.imdb.com/title/tt2397535/

 

Ωραία ταινία. Για όποιον όμως ξέρει το συγκεκριμένο παράδοξο (που είναι αρκετά γνωστό) δεν κρύβει καμιά συγκίνηση.

 

Αυτη ειδα μολις τωρα.

 

Θα μπορουσε να ειναι πιο μυστικοπαθης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Taken 

 

Τι ταινιάρα δράσης ήταν αυτή; Πως μου είχε ξεφύγει; Βέβαια έιναι γεμάτη με τρύπες και εντελώς εξωπραγματικές σκηνές αλλά για κάποιο λόγο την καταευχαριστήθηκα.

 

Προτείνεται ανεπιφύλακτα στους οπαδούς των ταινιών δράσης. 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The Terminal

http://www.imdb.com/title/tt0362227/

 

Τον κεντρικό ήρωα υποδύεται ο Τομ Χανκς ο οποίος φυσικά δίνει ρέστα με την ερμηνεία του.Μπαίνεις στο νόημα της ταινίας ήδη από τα 5 πρώτα λεπτά και ταυτίζεσαι αμέσως με τον ταλαίπωρο ήρωα που δεν ξέρει τι τον περιμένει.Είναι ένας συνδυασμός κωμωδίας με λίγο δράμα,βλέπεται ευχάριστα και φυσικά το τέλος είναι το αναμενόμενο για τον συμπαθητικό πρωταγωνιστή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Theory of everything (2014)

 

υπεροχη ταινια πραγματικα,η καλυτερη για τη ζωη του χοκινγκ με αριστη σκηνοθεσια κ φωτογραφια κ εκπληκτικη ερμηνεια του Eddie Redmayne.

αν κατι μου ελειψε ηταν οτι δεν εδωσαν τοσο βαση στο τι εκανε ο χοκινγκ στον τομεα της φυσικης με ελαχιστη αφηγηση πανω σε αυτο το θεμα.

κατα τ’αλλα 8.5/10 απο εμενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Zodiac (2007)

 

http://www.imdb.com/title/tt0443706/?ref_=nv_sr_1

 

Χμμμμ, πολύ μεγάλη σε διάρκεια, στην μέση μπερδεύτηκα και βαρέθηκα και το τέλος σε αφήνει ανικανοποίητο. Δεν θα την πρότεινα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dawn of the planet of the apes 3D

Εξαιρετικη συνεχεια του rise of the planet που προσφερει συγκινηση δραση και ενα αρκετο δεμενο σεναριο.Το 3D ωραιο βαθος ειδικα στο δασος.Εφε επισης κορυφαια. 8.5/10 ανετα και σε αναμονη για το τελος της τριλογιας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Predestination.

 

http://www.imdb.com/title/tt2397535/

 

Ωραία ταινία. Για όποιον όμως ξέρει το συγκεκριμένο παράδοξο (που είναι αρκετά γνωστό) δεν κρύβει καμιά συγκίνηση.

 

Link?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Predestination [2014]

 

8/10, Ωραίο ταινιάκι πρέπει να βάλεις και το μυαλό σου να σκεφτεί λίγο. Το προτείνω ανεπιφύλακτα.

 

Guardians Of The Galaxy [2014]

 

8/10, Αρκετά καλό. Γέλιο σε αρκετές στιγμές. Αξίζει πολύ, περιμένουμε και την συνέχεια.

 

The Purge: Anarchy [2014]

 

7/10 Ευχάριστη ταινία. Θα συνεχιστεί αρκετά από ότι φαίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είδα το horns 
βαθμολογία δεν βάζω γιατι ακόμα προσπαθώ να καταλάβω αν μου άρεσε. Βασικά μου δημιούργησε το αρνητικό συναίσθημα που έχω συνήθως με horror movies που τελειώνουν οπως ειναι φυσικό με bad ending ασχέτος αν η ταινία δεν ηταν ουσιαστικά horror και το τέλος της μπορεί να μεταφραστεί ποικιλοτρόπως. 
στο spoiler θα εξηγήσω λίγο παραπάνω. 
τώρα την είδα και πραγματικά δεν έχω όρεξη να μιλήσω για την ταινία αλλα

1) Με χάλασε το θέμα που απο την μία ηταν δαίμονας απο την άλλη τόσο ευάλωτος, δηλαδή οκ , να μπορεί ενας απλός άνθρωπος και μάλιστα όχι τούμπανος ,μια μύξα της φάπας, να τον χτυπάει και να τον πετάει έτσι .... και τέλος η εκδίκηση δεν μου έδωσε ικανοποίηση, ήθελα να τον δω οταν άλλαξε σε δαίμονα , να τον πετάει σαν μύγα , να τον πιάνει με τα χέρια του και να τον διαμελίζει , αφήνοντας τον να πεθάνει σαν ένα κούτσουρο χωρίς χέρια και πόδια και bonus να του ξεσκίσει το κεφάλι απο τον κορμό με τα δόντια ενώ θα ουρλιάζει απο αγωνία και πόνο.  



μπορώ και μπαίνω αρκετά στο κλήμα οταν μια ταινία μου αρέσει και έτσι ^θα ένιωθα αν ημουν στην θέση του

ικανοποίηση λεπον ζερό . τέλειωσε η ταινία και έμεινε ενα void ΝΑ.

δεν με χάλασε αλλα ηταν περίεργη σαν ταινία 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...