Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε; (2)


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επί τροχάδην lucy 7/10, changeling 8/10, the judge 6/10, the giver 6/10,sophie scholl 8/10

... και βέβαια The fault in our stars 9/10

Πες λιγα λογια ρε σατανα για αυτα που ειδες ,διαβαστε και λιγο τους κανονες του τοπικ pfff.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επί τροχάδην lucy 7/10, changeling 8/10, the judge 6/10, the giver 6/10,sophie scholl 8/10

... και βέβαια The fault in our stars 9/10

Lucy, καλή ταινία κάτι μεταξύ science fiction και περιβαλλοντολογικού δράματος με αναφορές σε διάφορα θέματα(εξέλιξη,σκοπός του ανθρώπου, πως φτάσαμε εδώ που φτάσαμε κλπ.). Η πρωταγωνίστρια πάντως θυμίζει τον ένοικο από το βιβλίο του Καστανέντα,Η τέχνη το ονειρέματος...

changeling, δυνατές ερμηνείες, ωραίο σενάριο που βασίζεται κατά 95% σε αληθινή ιστορία και καλή σκηνοθεσία. Το θέμα της ταινίας δυνατό και για γερά στομάχια(ιδίως αν σκεφτεί κανείς πως ότι βλέπει έχει όντως συμβεί).

The judge, καλή ερμηνεία από τους πρωταγωνιστές. Για αυτό παίρνει το εξάρι. Κατά τ'άλλα, η ταινία μπορούσε να διαρκέσει 1 αντί για 2 ώρες με αποτέλεσμα να γίνεται χωρίς λόγο βαρετή,αφού ότι είχε να πει μπορούσε να το πει σε πολύ λιγότερο χρόνο.

The giver, science fiction στο στυλ του Divergent. Θέτει ορισμένα ζητήματα αλλά δεν ενθουσιάζει.

sophie scholl,πραγματική ιστορία γυρισμένη σχεδόν σαν θεατρική παράσταση. Καταπληκτικές ερμηνείες, δυνατό σενάριο και σκηνοθεσία. Η ταινία αναφέρεται σε μία ειρηνική αντιστασιακή οργάνωση στη Γερμανία επί Χίτλερ και τη σύλληψη και εκτέλεση των επικεφαλής της.

The fault in our Stars. Γενικώς αποφεύγω τα δράματα(με εξαίρεση τα ιστορικά). Η συγκεκριμένη ταινία, ωστόσο, είναι ότι καλύτερο έχει βγει σε αυτό το είδος τα τελευταία χρόνια. Βασίζεται σε βιβλίο, οι πρωταγωνιστές σκίζουν και η σκηνοθεσία είναι πολύ καλή. Από τις ελάχιστες που θα την έβλεπα και για δεύτερη φορά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι ταινίες μαζεύονται, αλλά πού χρόνος, το κόλλημα που έχω φάει με το Breaking Bad είναι άνευ προηγουμένου. Τολμώ να πω ότι μπροστά στην καλή τηλεόραση ο κινηματογράφος δεν πιάνει μία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι ταινίες μαζεύονται, αλλά πού χρόνος, το κόλλημα που έχω φάει με το Breaking Bad είναι άνευ προηγουμένου. Τολμώ να πω ότι μπροστά στην καλή τηλεόραση ο κινηματογράφος δεν πιάνει μία.

Δεν θελω υπερβολες ,παρορμητικοτητες και παιδικους ενθουσιασμους  που διαρκουν  3 μερες  :)Πολυ καλο το BB .

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδα χθες το βράδυ το The Conjuring . Επιτέλους είδα μια καλή ταινία θρίλερ - τρόμου. Το έργο σε κρατούσε σε αγωνία καθόλη τη διάρκεια του, το σπίτι δίπλα στη λίμνη με το μεγάλο δέντρο ήταν εξαιρετική επιλογή. Προτείνεται ανεπιφύλακτα.

 

Θέλω να δω επίσης το Coherence . Να κάτσω να το δω περιμένοντας να δω κάτι καλό ή είναι κι αυτή του σωρού ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να δω επίσης το Coherence . Να κάτσω να το δω περιμένοντας να δω κάτι καλό ή είναι κι αυτή του σωρού ;

 

Όχι δεν είναι του σωρού. Ενδιαφέρουσα σεναριακή ιδέα, μέτρια εκτέλεση κατά τη γνώμη μου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Θέλω να δω επίσης το Coherence . Να κάτσω να το δω περιμένοντας να δω κάτι καλό ή είναι κι αυτή του σωρού ;

Είναι ο διάδοχος του primer με ότι αυτό συνεπάγεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hunger games Mochingjay part 1 6.99/10

 

Συμπαθητικο. Λιγο η ερμηνεια της lawrence δεν μου αρεσε και δεν ξερω γιατι. Ακομα, εκανε μπαμ οτι ηταν filler και εχτιζε για το τελευταιο. Παρὀλα αυτα, καλο. Δειτε το.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The judge  8/10. Η ταινία με κράτησε μέχρι τέλους. Πολύ καλές ερμηνείες και από τους δύο πρωταγωνιστές. ο γέρος (Robert Duvall) είναι όλα τα λεφτά.

 

Interstellar  7,5/10. Όχι οτι δεν ήταν πολύ καλή αλλά στο λαιμό μου έχει κάτσει ο Matthew McConaughey επειδή πήρε Oscar αντί του Di Caprio πέρυσι...

 

If I Stay 7/10. Πολύ ωραία νεανική ταινία. Πέρασε η ώρα πολύ ευχάριστα.

 

Fury 8/10. Μου άρεσαν και οι ερμηνείες αλλά και τα σκηνικά με ρεαλιστικά άρματα. Τα χτυπήματα των πυρομαχικών προκαλούσαν αληθοφανής ζημιές...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με αφορμή το Interstellar...(Ξανά)είδα το εκπληκτικό Donnie Darko.

http://www.imdb.com/title/tt0246578/

 

Από εκείνες τις ταινίες που χωρίς να υπόσχονται φανφάρες σε καθηλώνουν πραγματικά....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...