Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε; (2)


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Interstellar.

 

Αν το δεις καθαρά σαν fiction ταινία είναι πολύ καλή, και μη προβλέψιμη ταινία.

8/10 , απλά γιατί μου κάθισαν στραβά 2-3 πράγματα. (Δεν θέλω να κάνω spoiler)

 

Αξίζει σαν ταινία πάντως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ειδα το THe Judge. ψιλοMeh η ταινία. Καταρχήν ήταν πολύ μεγαλη χωρίς ιδιαιτερο λόγο, 2ον ήταν κάποιες στιγμές είχε πολυ χιουμορ ενώ άλλες γινόταν αρκετά δραματική, δεν είχε καλό balance δλδ μεταξύ γέλιου και δράματος. 3ον, ειχε καλό καστινγκ αλλα πήραν τον Downey, τον Thornton και τον Duvall για να παίξουν τους εαυτούς τους.. Είχε παντως μερικές καλές σκηνές και βλεπόταν ευχάριστα αν και είχε μεγάλη διάρκεια. 6.5/10.

 

Προσωπικά πάντως απολαμβάνω να βλέπω τον Downey να παίζει τον εαυτό του. (που όντως αυτός κάνει όπου τον έχω δει)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά πάντως απολαμβάνω να βλέπω τον Downey να παίζει τον εαυτό του. (που όντως αυτός κάνει όπου τον έχω δει)

 

Σε αυτό συμφωνώ, αν και το στυλάκι του ειναι για πιο χαλαρές ταινίες. Παντως απο την τελευταια δεκαετία και μετά παιζει τον εαυτό του και μόνο, ειτε στο Iron Man, είτε στο Sherlock είτε στο Judge. Ο 2ος πιο cool ανθρωπος του πλανήτη μετά τον Μπιλ Μαρει. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Poetry 2010 

βαθμολογία 6/10

 

μεγάλη ταινία (καπου στις 2 ωρες και 20 λεπτα), με ωραία πλοκή, αλλα πολύ εως κουραστικά αργή. Όποιος έχει διάθεση για ταινία στυλ Αγγελόπουλου, να την δει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Annabelle. Ένα πράγμα θα πω. Όντας gamer κάποιος όπως εγώ, αν έχει παίξει παιχνιδάρες όπως Outlast η Dead Space δεν μπορεί, όχι να τρομάξει, αλλά ούτε να ανοιγοκλείσει τα μάτια του από τις σημερινές 'horror' και καλά ταινιες. Ένα αυτό.

Στα της ταινίας. Αν και το The Conjuring μου είχε αρέσει, η αλήθεια είναι πως για prequel ήταν λίγο meh ως τραγικό. Δεν μου άρεσε η ταινία γιατί ήταν πολύ απλή. Τίποτα τρομακτικό, σχεδόν πουθενά. Μόνο εκεί το υπόγεια ήταν λίγο κάπως. Όσοι την είδατε θα καταλάβετε. Μου θύμησες λίγο το grave encounters 2. Δύο αυτό.

Κλείνω με casting. Καλές επιλογές, καλές ερμηνείες, συνοπτική ταινία και όσο έπρεπε. Δεν είμαι fun των dolls γενικά. Συνολικά: 5 ίσως και 5,5 στα 10. Και αυτά γιατί η ταινία σαν ταινία ωραία (σκηνικά, ερμηνείες, διάλογοι) αλλά σαν ζουμί, μπα.

 

Dracula Untold. Όπως είπαν. Έδινε αυτό που υποσχόταν! Αν είχε και gory σκηνές θα ήταν κορυφή. Το τέλος του το συμπάθησα υπερβολικά (τελευταία δευτερόλεπτα) και ίσως θα ήθελα να δω και 2, αλλά θα πρέπει να βγει δυνατό σενάριο για να το υποστηρίξει το sequel.

Χαρακτήρες δυνατοί, σκηνικά αυτό ακριβώς που θα έπρεπε να έχει. Ελάχιστη υπερβολή αλλά μπορώ να πω ότι ήταν καλοδεχούμενη λόγο των καταστάσεων (1vs1000 ..whatever).

Εγώ πάντως επειδή την καταευχαριστήθηκα και της δίνω 10/10. Τόσο ψηλά γιατί είμαι και λίγο fun των βρικολάκων. Ο κ. Evans έγραψε πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Annabelle. Ένα πράγμα θα πω. Όντας gamer κάποιος όπως εγώ, αν έχει παίξει παιχνιδάρες όπως Outlast η Dead Space δεν μπορεί, όχι να τρομάξει, αλλά ούτε να ανοιγοκλείσει τα μάτια του από τις σημερινές 'horror' και καλά ταινιες. 

 

off topic 

 

θα έλεγα και το fear ,μένοντας στο πατρικό μου και για να μην ενοχλήσω γονείς-αδέλφια, είχα βάλει τα ακουστικά σε μια φάση που πετάγεται το κοριτσάκι :shock: εφυγε καφές και gamepad(χαλασε με την τούμπα) μονο μιας....α και το resident evil.....

 

κλείνει το off topic  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Link.png Site: Lucy

 

 

Eχεις κορυφαια κεντρικη ιδεα στο σεναριο  με απειρες φιλοσοφικες προεκτασεις  αν θες να το πας προς τα εκει  και να φτιαξεις  μια πολυ διαφορετικη και ενδιαφερουσα  ταινια η' να το πας  απο την αλλη πλευρα και να  κανεις ενα  blockbuster  με εφε και σουπερ ηρωα επισης πανισχυρο  και ξεχωριστο.

Αντι να μας δωσει κατι απο τα δυο χαθηκε μεσα σε ενα κυκεωνα φλυαριας ,επιφανειακων αναφορων σε εξαιρετικα πολυπλοκα θεματα  και στο τελος δεν ειπε τιποτα απολυτως   ακομα  και τον ιδιο τον Luc Besson  να ρωταγαμε  δεν θα ηξερε τι ηθελε να κανει και τι του γινοταν.

 

 

6/10 για τηνJohansson  γιατι εξακολουθει να ειναι αναφτρα .

Επεξ/σία από Fotis13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

A Most Wanted Man 

Πολυ καλος ο Χοφμαν οπως ηταν παντα και παρ'οτι εβλεπες το 'twist' να ερχεται προς το τελος, δεν με χαλασε προσωπικα. 

 

Stonehearst Asylum 

Πολυ καλο καστινγκ αλλα η ταινια καπως μετρια. Μ'αρεσε το setting αλλα δεν ηταν αρκετο για να σε κανει να εκτιμησεις την ταινια αρκετα. Εχει το twist της, που κι'αυτο το βλεπεις απο μακρια, αλλα εδω με χαλασε πιο πολυ διοτι δεν ειχα ευχαριστηθει την ταινια μεχρι τοτε.

 

Guardian of the galaxy

Good fun. Δεν ξετερελαθηκα οπως ολοι φαινονται να εχουν, αλλα ηταν καλο με σωστη δοση γελιου και δρασης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ειδα τα Harold and Kumar το πρωτο 7/10, το δευτερο 6.5/10 και το τριτο 5.5/10.

 

Επισης ειδα το The shape of things 2003. Στο οποιο ειναι λιγο παλιο και η παραγωγη κτλ δεν λεει τιποτα αλλα μου αρεσε παρα πολυ το story και αν εβγαινε τωρα ως ταινια θα γ*****ε οποτε γι αυτο του βαζω 7/10.

 

Filth 2013

 

7.5/10

Επεξ/σία από Haris San
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδα το the human capital

 

Εξαιρετική ταινία, με ενδιαφέρον. Από τις καλύτερες που έχω δει τα τελευταία χρόνια.

 

Είδα και το the words, σαν να έβλεπα inception με συγγραφείς ένα πράγμα! Δεν ήταν άσχημο.

 

Το human capital πολύ καλό πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...