Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε; (2)


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

τεταρτη θα παω να την δω, τοσο καλη; :confused:

yeap. σπερνει. και ας μου εκανε σποιλ ο "κολλυτος μου"

spoiler alert

 

μου λεει, ρε συ, φανταζεσε να ειναι ο πατερας της το φαντασμα μετα που θα μπει στην σκουληκοτρηπα(?spell master?), δεν του λεω τιποτα, απο μεσα μου λεω, ετσι και ειναι αυτο θα τον σκοτώσω. στο τελος τις ταινιας σκεφτηκα πως δεν αξιζει να μπω φυλακή για ενα spoil.

 

Θα καθομαι μακρια του απο δω και περα.

 

συγκίνηση, λιγο joke με τα ρομποτ, μυστήριο, πονοκεφαλος μετα την ταινια(τριτη σειρά απο μπροστα). 9.5/10, would watch again

Επεξ/σία από hackerW32
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Why don't you play in hell 2013

 

Αν με ρώταγες ποιο ειναι το πιο καμένο movie product που εχει βγει απο japan (οχι gore) θα σου έλεγα το hentai kamen. Τώρα δεν είμαι και τόσο σίγουρος. Επίσης το δευτερο part δίνει ρέστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδα χθες interstellar.

 

Νομίζω πως είμαστε τυχεροί που υπάρχουν σκηνοθέτες σαν τον Νόλαν.

Πολύ προσεγμένο εγχείρημα, 3ωρο αμείωτο ενδιαφέρον, καταπληκτική σκηνοθεσία, όχι μόνο στα eye candy διαστημικά σκηνικά, αλλά και στην κλειστοφοβική ατμόσφαιρα, δεν ξέρω τι να γράψω για να μη σποϊλεριάσω..

 

Η ταινία θα είχε φόντα για δεκαράκι αν δεν έπεφτε σε μερικές σεναριακές παγίδες,

ειδικά προς το τέλος μας το ψόφησε για να χωρέσει  και λίγα μπουρδοσυμπεράσματα επιπέδου Κοέλιο "η αγάπη my ass και η αυτοθυσία my butt" κλπ ..

 

 

Δεν έλειψαν και ορισμένες αμερικανιές, μετρημένες ευτυχώς.

 

 

Κακώς πολλοί την συγκρίνουν με την οδύσσεια του διαστήματος πάντως.

Δυστυχώς το Interstellar, παρόλο που πρόκειται για μία εξαιρετική ταινία, θέλει πάρα πολλά ψωμιά ακόμη για να χαρακτηριστεί ταινία σταθμός στην ιστορία του κινηματογράφου.

Φοβάμαι πως σε 20 χρόνια δεν θα την θυμάται κανείς.

 

 

8/10, αυστηρό επειδή είχε πολύ fuckin' potencial και το έφτυσε για να εκβιάσει λίγο παραπάνω συναίσθημα, ντόρο και απήχηση σε πιο ευρύ κοινό.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδα χθες interstellar.

 

Νομίζω πως είμαστε τυχεροί που υπάρχουν σκηνοθέτες σαν τον Νόλαν.

Πολύ προσεγμένο εγχείρημα, 3ωρο αμείωτο ενδιαφέρον, καταπληκτική σκηνοθεσία, όχι μόνο στα eye candy διαστημικά σκηνικά, αλλά και στην κλειστοφοβική ατμόσφαιρα, δεν ξέρω τι να γράψω για να μη σποϊλεριάσω..

 

Η ταινία θα είχε φόντα για δεκαράκι αν δεν έπεφτε σε μερικές σεναριακές παγίδες,

ειδικά προς το τέλος μας το ψόφησε για να χωρέσει  και λίγα μπουρδοσυμπεράσματα επιπέδου Κοέλιο "η αγάπη my ass και η αυτοθυσία my butt" κλπ ..

 

 

Δεν έλειψαν και ορισμένες αμερικανιές, μετρημένες ευτυχώς.

 

 

Κακώς πολλοί την συγκρίνουν με την οδύσσεια του διαστήματος πάντως.

Δυστυχώς το Interstellar, παρόλο που πρόκειται για μία εξαιρετική ταινία, θέλει πάρα πολλά ψωμιά ακόμη για να χαρακτηριστεί ταινία σταθμός στην ιστορία του κινηματογράφου.

Φοβάμαι πως σε 20 χρόνια δεν θα την θυμάται κανείς.

 

 

8/10, αυστηρό επειδή είχε πολύ fuckin' potencial και το έφτυσε για να εκβιάσει λίγο παραπάνω συναίσθημα, ντόρο και απήχηση σε πιο ευρύ κοινό.

Περαστε και απο το αντιστοιχο   τοπικ παρακαλω μην μας σνομπαρετε .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Populaire

http://www.imdb.com/title/tt2070776/

 

Σαν να βλέπεις Βουγιουκλακη-Παπαμηχαήλ σε παράλληλο σύμπαν που μιλάνε γαλλικά. Πέρα από το ανάλαφρο και προβλέψιμο του θέματος η ταινία ήταν ευχάριστη. Η σύζυγος κοιμήθηκε... :-)

 

Επίσης είδα 

Kingdom of Plants 3D

http://www.imdb.com/title/tt2117380/

 

είναι όλα τα επεισόδια μαζεμένα σε μια συνεχή ταινία 2,5 ωρών. 

Πολύ ενδιαφέρον ντοκυμαντερ με ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ κινηματογράφηση και πάρα πάρα πολύ καλό 3D, με βάθος, φωτεινό και πολύχρωμο. Από τα καλύτερα 3D που έχω δει και το ντοκυμαντέρ πολύ πολύ καλογυρισμένο και με μεγάλο ενδιαφέρον.

 

9/10

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Interstellar

 

Είχα διαβάσει πολλές απόψεις, άλλες θετικές και άλλες αρνητικές, οπότε πήγα με μια επιφύλαξη στο σινεμά. Ακόμα περισσότερο, καταπίεσα τον εαυτό μου να μην έχει μεγάλες προσδοκίες γιατί θα στεναχωριόμουν αν ο McConaughey έβγαζε κακή ταινία και χαλούσε το σερί που μέχρι τώρα είχε(εξαιρώντας τη διαφήμιση Lincoln). Συγκρατούσα την παρέα μου λέγοντάς τους "πάμε και βλέπουμε.." ενώ μια φωνή ούρλιαζε στο κεφάλι μου "ΘΑ ΓΑΜΑΕΙ Η ΤΑΙΝΙΑ!!!!1".

 

Το Interstellar έχει πολλές σκηνές δράσης, αλλά δεν είναι ταινία δράσης. Έχει πολλή αγάπη αλλά δεν είναι συναισθηματική. Έχει πολλά εφέ αλλά δεν είναι εφετζίδικη. Έχει σκηνές που σου ανεβάζουν την αδρεναλίνη αλλά δεν είναι... whatever.

Είναι μια ταινία που συνδυάζει όλα τα παραπάνω, προσθέτοντας αρμονικά πολλές και σοβαρές επιστημονικές γνώσεις και θεωρίες γύρω από το σύμπαν.

Το Interstellar είναι ένα καλό βιβλίο που η ανάγνωσή του προκαλεί το μυαλό να σκεφτεί δυνατότητες που υπάρχουν, ηθικά διλήμματα και προτεραιότητες, δίνει αρκετή τροφή στον καθένα να προβληματιστεί με τα υπαρξιακά του και σε αφήνει με ένα μούδιασμα διαρκείας.

 

Δεν ξέρω αν θα μπορούσε να ήταν συντομότερη, θα μπορούσε όμως να θυσιάσει λίγο συναίσθημα για λίγη επεξήγηση παραπάνω. Εντοπίστηκαν σημεία Αμερικανιάς, ελάχιστα μεν, φακ οφφ δε.

Nolan και Zimmer σε μια καταπληκτική συνεργασία, McConaughey σταθερά πολύ καλός, Hathaway καλή αλλά λίγο κρύα. Από τις καλύτερες που έχω δει τα τελευταία χρόνια.

 

8.8/10

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Link.png Site: Interstellar

 

 

Αντιγραφω  την τοποθετηση μου απο το αντιστοιχο τοπικ .

 

 

 

 

Την ειδα χτες σε Vmax

 

ΕΠΟΣ και ειναι επος διοτι διαπραγματευεται  πολυ δυσκολα θεματα για τον μεσο θεατη με ενα ενδιαφερον, εντυπωσιακο  και πρωτογνωρο τροπο παρα τα οποια plot holes  και τις  απλοποιησεις   που ηταν αναμενομενες.

 .Μην ξεχναμε πως μιλαμε για ενα blockbuster  sci-fi  και οχι για ντοκυμαντερ  με πολλα εμβολιμα  στοιχεια θεωρητικης φυσικης  που απο μονο του δρα απωθητικα  για το μεγαλυτερο μερος του κοινου .

Ειναι ο Νολαν  που παρουσιαζει το καλυτερο sci-fi των  τελευταιων 20 χρονων με συγχρονο τροπο χωρις να κλεβει  στις εικονες χωρις να φοβαται το θεμα που ειναι ανεξαντλητο με κινδυνο να φανει γελοιο  οπως συμβαινει με  αλλες εξισου καλες ταινιες με  πολυ μικροτερο μπατζετ και συνεπως τεχνικα μεσα , αυτο αλλωστε ειναι το σινεμα .

Το κεντρικο θεμα ειναι η ελπιδα και η δυναμη της επιβωσης στοιχεια που  χαρακτηριζουν το ανθρωπινο ειδος και παρουσιαζονται στην ταινια με καταιγιστικο μονταζ,εκπληκτικη φωτογραφια  και στιγμες σκηνοθετικης ευφυιας μαζι με αναποφευκτους κατα την γνωμη μου ,περιττους για αλλους συναισθηματικους μελοδραματισμους.   Εκει ακριβως εγκειται η μεγαλη συνεισφορα του δημιουργου στην κατηγορια  .

Ετσι θα επρεπε να ειναι  οι ταινιες επιστημονικης φαντασιας   το 2014 ωστε να αγκαλιασουν το ευρυ κοινο  να το κανουν να αγαπησει τo ειδος   να βγαλουν κερδος που με την σειρα του θα πυροδοτησει την δημιουργια καινουριων  εργων  ωστε να βλεπουμε ολο και περισσοτερες ταινιες  επιστημονικης φαντασιας με  τοσο καλο ΣΥΝΟΛΙΚΟ  αποτελεσμα  οσο το interstellar.

 

 

 

8.9/10

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^

Αυτό που βάζετε ο ένας 8,8 και ο άλλος 8,9 είναι το μόνο πράγμα που μ εκνευρίζει...χαχαχα

 

βάλε 9/10 τι το φοβάστε τα σπάει η ταινία...την είδα και εγώ συμφωνώ με τους προλαλήσαντες η καλυτερη ταινία σίγουρα της χρονιάς μάλλον ΜΙΑ απο τις καλύτερες EVER

 

Αυτός ο Nolan ρε παιδί μου ,σκατά πιάνει χρυσάφι γίνεται τι ΣΚΗΝΟΘΕΤΑΡΑ.......

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The ninth configuration 1980

 

Παρόλο που ειναι ντυμένη σαν κωμωδία ειναι μια αρκετα βαριά ταινία με μια κριτική που (τότε) θα έσπαγε κόκκαλα...

 

Υγ. Απο τις λίγες ταινίες που αξίζει να ξαναδείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^

Αυτό που βάζετε ο ένας 8,8 και ο άλλος 8,9 είναι το μόνο πράγμα που μ εκνευρίζει...χαχαχα

 

βάλε 9/10 τι το φοβάστε τα σπάει η ταινία...την είδα και εγώ συμφωνώ με τους προλαλήσαντες η καλυτερη ταινία σίγουρα της χρονιάς μάλλον ΜΙΑ απο τις καλύτερες EVER

 

Αυτός ο Nolan ρε παιδί μου ,σκατά πιάνει χρυσάφι γίνεται τι ΣΚΗΝΟΘΕΤΑΡΑ.......

Εγω εβαλα 8,9 για να τον κερδισω :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Link.png Site: Interstellar

 

Τα λόγια είναι περιττά. Μακράν η καλύτερη ταινία επιστημονικής φαντασίας που έχω δεί ποτέ.

Με σύμβουλο νομπελίστα ειδικό στη θεωρία της σχετικότητας και έναν σκηνοθέτη ιδιοφυΐα σε έμπνευση βγαίνει μια ταινία σαν το Interstellar. Πραγματικά σε ταξιδεύει αυτή η ταινία.

Τι να πρωτοπείς.. απίστευτη μουσική, απίστευτα εφέ, απίστευτο σενάριο και η λίστα συνεχίζεται αλλά θα γίνω κουραστικός.

 

Δεν περίμενα να βγεί ταινία ανώτερη απο τον Προμηθέα αυτή τη δεκαετία και όμως έκανα μεγάλο λάθος.

Επίσης πιστεύω οτι είναι οτι καλύτερο έχει βγάλει ο Νόλαν και που θα βγάλει στο μέλλον.

 

9/10

Υ.Γ Είναι η μεγαλύτερη βαθμολογία που έχω βάλει ποτέ σε ταινία και πιστέψτε με έχω δεί πάρα πολλές.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...