Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε; (2)


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Άπληστοι γείτονες

 

Πολύ γρήγορη ταινία...ξεφεύγουν απο το σενάριο στο πρώτο μισάωρο...δεν έχει πολύ αγωνιπα και πλοκή...! Ψιλο αδιάφορη

 

Sent from my iPhone 5 using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Άπληστοι γείτονες

 

Πολύ γρήγορη ταινία...ξεφεύγουν απο το σενάριο στο πρώτο μισάωρο...δεν έχει πολύ αγωνιπα και πλοκή...! Ψιλο αδιάφορη

 

Sent from my iPhone 5 using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι βαρετή, απλα αργή. Προσωπικά δεν με χάλασε ο κινηματογράφος.

 

και σε Cinema το είδες.;; μπα εγώ προτιμώ να δω στο cinema κάτι με περισσότερα εφε...αλλά και σπιτι οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Τιρολεζικα μιλανε απ'οτι διαβασα στο IMDB...στο κανω πιο ευκολο;     :-D

 

 

"German" λέει ως language στο imdb.. 

 

τί να πώ, Das Experiement και Lola Rent τα άντεξα..

 

η μόνη γλώσσα που πραγματικά δεν άντεξα είναι τα Swedish (girl with the dragon tattoo). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Movie 43 

 

5.5/10

 

Πηρε το μυαλο και μου το δωσε στα χερια...

 

Σοβαρα πόσο καθυστερημένη ταινία;;; την είδα πριν κάποιο καιρό ... Εχασα 1.5 ωρα απο την ζωή μ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Lost Highway (1997)

Δεν με ενθουσίασε όσο περίμενα.Η ροή δεν ήταν η καλύτερη με μεγάλες κοιλιές χωρίς όμως αυτό να σημαίνει ότι γενικά είναι μια αξιοπρεπής ταινία που θα κρατήσει τους φαν του συγκεκριμένου σκηνοθέτη.

6,9/10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

the naked city 1948

 

δεν ηταν κακο και δεν μπορω να πω οτι αντεχει το τεστ του χρονου αλλα παιζουν κατι wtf moments οπως: 1 μπυρα = $0,05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σοβαρα πόσο καθυστερημένη ταινία;;; την είδα πριν κάποιο καιρό ... Εχασα 1.5 ωρα απο την ζωή μ!

 

Αμα το δεις stoned το εκτιμας πιο πολυ :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Link.png Site: Harakiri

 

όχι μόνο η καλύτερη samurai movie αλλά σίγουρα και απο τις καλύτερες ταινίες που έχω δεί ποτέ (σε επίπεδο τοπ 50). To ότι είναι ασπρόμαυρη είναι πλεονέκτημα όχι μειονέκτημα. 

 

10/10

 

Link.png Site: Kozure ôkami: Ko wo kashi ude kashi tsukamatsuru (Lone wolf and cub)

 

Ιστορική ταινία που έχει αφήσει το στίγμα της στην Ιαπωνική κουλτούρα. Είναι ότι θα ήταν το kill bill αν γυριζόταν στα 70ς. Μάλιστα εγώ διέκρινα και επιρροή από spaghetti westerns (που γουστάρω τρελά)

 

8/10

Οποιος δεν εχει δει το χαρακιρι....απλα εχασε.Μια απο τις καλυτερες ταινιες.Η αγαπημενη του γιου μου.Ομως δεν υπαρχουν Ελληνικοι υποτιτλοι,μονο Αγγλικοι.Εμεις κατσαμε και φτιαξαμε μονοι μας(πριν 5 χρονια)και το γραψαμε σε dvd να το εχουμε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...