Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε; (2)


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Into the storm και εγώ.

 

Ευχάριστη ταινία. Υπερβολική όπως χρειάζεται να είναι. Αμερικανιά και κλισέ here and there αλλα γενικά επειδή γενικά έχω ένα θέμα με την ανεξέλεγκτη φύση (είναι απο τα λίγα πράγματα που φοβάμαι) με κράτησε πολύ άνετα καθ'όλη τη διάρκεια της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

The Judge

 

Drama made in Hollywood 100%. Καλογυρισμένη με εξαιρετικό cast μα συνάμα τόσο κλισέ και προβλέψιμη, δίνοντας σου την αίσθηση ότι κάπου την έχεις ξαναδεί. Η αργή πλοκή και η μεγάλη διάρκεια αντισταθμίζονται από τις εξαιρετικές ερμηνείες.

 

7/10

 

Και επιτέλους την Πέμπτη έρχεται το interstellar :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The Judge

 

Drama made in Hollywood 100%. Καλογυρισμένη με εξαιρετικό cast μα συνάμα τόσο κλισέ και προβλέψιμη, δίνοντας σου την αίσθηση ότι κάπου την έχεις ξαναδεί. Η αργή πλοκή και η μεγάλη διάρκεια αντισταθμίζονται από τις εξαιρετικές ερμηνείες.

 

7/10

 

Και επιτέλους την Πέμπτη έρχεται το interstellar :)

 

Γενικά την συστήνεις; Σκέφτομαι να την δω σήμερα..αλλά αμα ειναι πολύ βαρετή να μην χάσω και 2 ωρες απο την ζωή μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά την συστήνεις; Σκέφτομαι να την δω σήμερα..αλλά αμα ειναι πολύ βαρετή να μην χάσω και 2 ωρες απο την ζωή μου...

κιν/φο μην τη δεις.ειναι ελαφρως αργη η υποθεση.πολυ σικε.χολυγουντ.ξερεις τελος και πλοκη πως θα εξελιχθουν πανω κατω.ειναι ολη ραμμενη πανω στο ρομπερτ τζ. και ντιβαλ λιγοτερο.σπιτι δες τη οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά την συστήνεις; Σκέφτομαι να την δω σήμερα..αλλά αμα ειναι πολύ βαρετή να μην χάσω και 2 ωρες απο την ζωή μου...

Δεν ειναι βαρετή, απλα αργή. Προσωπικά δεν με χάλασε ο κινηματογράφος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Beowulf 3D

 

Μαγευτικό ταξίδι στην σκανδιναβία, μέσω της μεταφοράς του αγγλικού επικού μεσαιωνικού ποιήματος. Η ταινία σε ταξιδεύει, ωραίες εικόνες, μουσική, δράση. Κάποια πρόσωπα είναι τόσο καλοφτιαγμένα που σε στιγμές μπερδεύεσαι αν βλέπεις animation ή κανονικούς ηθοποιούς. Η ταινία δεν είναι για παιδιά μια και εχει αρκετή βία.

 

Το 3D ενώ είναι καλό και έχει αρκετά εφέ, χάνει στο ότι η ταινία από την φύση της είναι σκοτεινή, νύχτα και σε σκοτεινά μέρη. Πάντως συνολικά σε ταξιδεύει και αξίζει αν έχει κάποιος καλό σύστημα.

 

Μπορώ να πω πως την φχαριστήθηκα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Link.png Site: Harakiri

 

όχι μόνο η καλύτερη samurai movie αλλά σίγουρα και απο τις καλύτερες ταινίες που έχω δεί ποτέ (σε επίπεδο τοπ 50). To ότι είναι ασπρόμαυρη είναι πλεονέκτημα όχι μειονέκτημα. 

 

10/10

 

Link.png Site: Kozure ôkami: Ko wo kashi ude kashi tsukamatsuru (Lone wolf and cub)

 

Ιστορική ταινία που έχει αφήσει το στίγμα της στην Ιαπωνική κουλτούρα. Είναι ότι θα ήταν το kill bill αν γυριζόταν στα 70ς. Μάλιστα εγώ διέκρινα και επιρροή από spaghetti westerns (που γουστάρω τρελά)

 

8/10

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The Dark Valley

 

film_9544_original_1.jpg

 

Γουεστερν στορυ στις Αλπεις απο Αυστριακους...κι απολυτα επιτυχημενο.

Σεναριο, ερμηνειες, φωτογραφια και μουσικη σε πολυ υψηλο επιπεδο.

 

(Θα το απολαυσουν ιδιαιτερα οι "προβολακηδες").

 

7.5/10

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The Dark Valley

 

film_9544_original_1.jpg

 

Γουεστερν στορυ στις Αλπεις απο Αυστριακους...κι απολυτα επιτυχημενο.

Σεναριο, ερμηνειες, φωτογραφια και μουσικη σε πολυ υψηλο επιπεδο.

 

(Θα το απολαυσουν ιδιαιτερα οι "προβολακηδες").

 

7.5/10

Το εχω στην αποθηκη  ημουν σιγουρος πως θα ηταν καλο .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The Dark Valley

 

film_9544_original_1.jpg

 

Γουεστερν στορυ στις Αλπεις απο Αυστριακους...κι απολυτα επιτυχημενο.

Σεναριο, ερμηνειες, φωτογραφια και μουσικη σε πολυ υψηλο επιπεδο.

 

(Θα το απολαυσουν ιδιαιτερα οι "προβολακηδες").

 

7.5/10

 

αγαπώ τα western όσο μισώ την Γερμανική γλώσσα. Αδιέξοδο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αγαπώ τα western όσο μισώ την Γερμανική γλώσσα. Αδιέξοδο. 

 

Η χρήση γερμανικής γλώσσας, ενδείκνυται μόνο σε δύο περιπτώσεις, όπου είναι και ηχητικά ιδανική:

 

Νανουρίσματα και καντάδες. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...