Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε; (2)


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Automata 2014

It could have been great αν αλλαζανε αρκετούς απο τους supporting characters και κάνανε ενα γενναίο edit απο την μέση και μετά

 

Rebecca 19δεν θυμάμαι

 

Μπορω να πω οτι νύσταξα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Pirates of the Caribbean 4 on stranger tides 3d

 

Ωραία περιπέτεια. Πραγματικά μαγευτικές εικόνες. Δεν με κούρασε καθόλου, ίσα ίσα μπορώ να πω πως το διασκέδασα. Το 3d του χωρίς να ειναι κάτι το εξαιρετικό βοηθάει να απορροφήσεις στον κόσμο της ταινίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hugo 3D

Κλασικος Scorsese εξαιρετικη σκηνοθεσια ωραιο πρωτοτυπο σεναριο αν και καπως αργη στην πλοκη της.Το 3D εξαιρετικο βαθος ειδικα στα μερη με τα ρολογια και συμβαλλει αρκετα στην απολαυση της ταινιας. 8/10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγα χθες και είδα το 'The Judge' και ήταν μια πολύ ευχάριστη έκπληξη.
Απίστευτα ταλαντούχος ο Robert Downey, Jr. και ο ρόλος του ταίριαζε γάντι.

Δείτε την!

 

Άνετα 9/10, επιτέλους μια καλή ταινία στις αίθουσες μετά από πολύ καιρό.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Link.png Site: A Most Wanted Man

 

 

 

Καλο κατασκοπευτικο θριλερ και κυκνειο ασμα του Hoffman αν δεν κανω λαθος, γυρισμενο στην Γερμανια .Ωραιες ερμηνειες οχι ομως απο τον Dafoe καθως  δεν επαιξε καλα για τα δικο του επιπεδο ισως να μην βοηθησε και ο ρολος .

 

 

7/10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mr Nobody
καποιος εδω μεσα την προτεινε..πολυ κουραστικη θα ελεγα 2,5h.παει να μοιασει σε butterfly effect και donnie darkο(για μενα κλασεις ανωτερο και ταινιαρα). Αντιστοιχη επισης ειναι και το the fountain με hugh jackman που προτεινω αυτο ανετα για romance drama sci-fi.οποτε τον κο κανενα δεν το προτεινω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Pan's Labyrinth (2006)

 

Κλασική περίπτωση "τι στον π**τσο κάθισα και είδα". Παρακολουθούμε μια μέτριου ενδιαφέροντος πολεμική ιστορία στην Ισπανία του Φράνκο, ενώ παράλληλα έχουμε να ανεχτούμε και τις φαντασιώσεις ενός μικρού κοριτσιού λόγω LSD. Αναρωτιέμαι πως σκέφτεται ανθρώπινο μυαλό τέτοιες ανοησίες και τις κάνει ταινία, και μετά της δίνουν Όσκαρ και υψηλές βαθμολογίες. Μήπως τελικά εγώ είμαι περίεργος;

 

3/10

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Pan's Labyrinth (2006)

 

 Μήπως τελικά εγώ είμαι περίεργος;

 

3/10

 

Εσύ :P

Όχι, ντάξει, αυτή η ταινία είναι απ'αυτές που είτε τις λατρεύεις είτε τις μισείς μάλλον.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Pan's Labyrinth (2006)

 

Κλασική περίπτωση "τι στον π**τσο κάθισα και είδα". Παρακολουθούμε μια μέτριου ενδιαφέροντος πολεμική ιστορία στην Ισπανία του Φράνκο, ενώ παράλληλα έχουμε να ανεχτούμε και τις φαντασιώσεις ενός μικρού κοριτσιού λόγω LSD. Αναρωτιέμαι πως σκέφτεται ανθρώπινο μυαλό τέτοιες ανοησίες και τις κάνει ταινία, και μετά της δίνουν Όσκαρ και υψηλές βαθμολογίες. Μήπως τελικά εγώ είμαι περίεργος;

 

3/10

Αλληγορικη ιστορια ξερεις τι σημαινει?Η ταινια ειναι αριστουργημα ,περιεργος δεν ξερω αν εισαι αλλα σιγουρα εισαι ασχετος με τον κινηματογραφο και τις ταινιες γενικοτερα .

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγα χθες και είδα το 'The Judge' και ήταν μια πολύ ευχάριστη έκπληξη.

Απίστευτα ταλαντούχος ο Robert Downey, Jr. και ο ρόλος του ταίριαζε γάντι.

Δείτε την!

 

Άνετα 9/10, επιτέλους μια καλή ταινία στις αίθουσες μετά από πολύ καιρό.

 

Εδω και κατι μηνες υπαρχουν καλες ταινιες στους κινηματογραφους. Βοηθανε και τα πολλα αφιερωματα που γινονται. Το Judge παντως δεν φαινεται να ειναι μια απο αυτες

 

Ενδεικτικα αφηνω τρεις κριτικες απο ελληνικα site κατα αυξοντα αριθμο αστερακιων. Με πια νομιζεις, εσυ και οποιος αλλος την ειδε, οτι ταυτιζεσαι περισσοτερο;

http://flix.gr/cinema/the-judge-review.html

http://reel.gr/wpress/o-dikasths-the-judge/

http://freecinema.gr/movies/the-judge/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:) με καμία. Ειδικά με τον πρώτο είναι σαν να είδαμε άλλη ταινία. Με τους άλλους 2 είναι σαν να 'διαβάσαμε' την ταινία με τελείως διαφορετικό τρόπο. Και αυτό δεν είναι κακό. ΕΥΤΥΧΩΣ είμαστε ακόμα ελεύθεροι να κρίνουμε τον κινηματογράφο (και τις άλλες τέχνες) όπως επιθυμούμε.

(Και ευτυχώς που δεν διάβασα καμία κριτική πριν πάω να δω την ταινία...γιατί τελικά μπορεί να μην είχα πάει να την απολαύσω κ θα έχανα αυτό το διαμαντάκι imo.)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Pan's Labyrinth (2006)

 

Κλασική περίπτωση "τι στον π**τσο κάθισα και είδα". Παρακολουθούμε μια μέτριου ενδιαφέροντος πολεμική ιστορία στην Ισπανία του Φράνκο, ενώ παράλληλα έχουμε να ανεχτούμε και τις φαντασιώσεις ενός μικρού κοριτσιού λόγω LSD. Αναρωτιέμαι πως σκέφτεται ανθρώπινο μυαλό τέτοιες ανοησίες και τις κάνει ταινία, και μετά της δίνουν Όσκαρ και υψηλές βαθμολογίες. Μήπως τελικά εγώ είμαι περίεργος;

 

3/10

 

Οπως εχω ηδη πει και σε αλλο μελλος σεβαστη η αποψη σου αλλα αυτοματα μπαινεις στη λιστα μου με τους ασχετους του κινηματογραφου και οπως ειναι φυσιολογικο δεν μπορω να δεχτω προταση απο μερους σου στο μελλον καθως τα γουστα μας ειναι καθετως, ευθεως και πλαγιος αντιθετα. 

 

Εδιτ: Στο θεμα μας, ειδα το Bride or Re-animator. Γιατι να βγαλουν αυτην την ταινια; Το πρωτο ηταν αψογο ετσι οπως ηταν και δεν αφηνε και καμια σοβαρη υπονοια για sequel. Παρα αυτα η ταινια ηταν διασκεδαστικη αν και αρκετα κατωτερη απο το πρωτο. Δεν ειχε ομως το WOW που ειχε το πρωτο που ξεκινουσε καπως νορμαλ και μεχρι το τελος γινοταν fucked up τεραστιων διαστασεων. Ηξερες δηλαδη απο την αρχη σε αυτην την ταινια που παει το πραγμα. 

 

Θα της βαλω ενα 6/10 γιατι ειναι σιγουρα καλυτερη απο το μετριο αλλα χανει πολυ σε σχεση με την πρωτη. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α most wanted man

 

Καλοι ηθοποιοι ωραιες ερμηνειες.Την υποθεση την βρηκα χλιαρη χωρις πολλες συγκινησεις σε. σχεση με αλλες ταινιες του ειδους. 6.5/10

 

Dawn of the planet of the apes

 

Δεν μου πολυ αρεσαν οι προηγουμενες ταινιες, αυτη ομως την ευχαριστηθηκα. Ωραια εφε, καλογυρισμενη, συμπαθητικο cast. 7.5/10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...