Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε; (2)


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Prisoners (2013)

 

Ταινία μυστηρίου, με τον Χιου Τζάκμαν μετά την απαγωγή της κόρης του να παίρνει την νόμο στα χέρια του όταν πλέον πιστεύει ότι ο αστυνομικός -Τζέικ Τζίλενχααλ- δεν κάνει ότι μπορεί για να λύσει την υπόθεση.

 

Πολύ καλή ταινία με δυνατές ερμηνείες και καλοπλεγμένο σενάριο, καθώς σιγά σιγά αποκαλύπτονται οι σχέσεις μεταξύ των διάφορων ενόχων. Κρατά το ενδιαφέρον και στις 2,5 ώρες της διάρκειάς της. Την προτείνω.

 

8/10.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Prisoners (2013)

 

Ταινία μυστηρίου, με τον Χιου Τζάκμαν μετά την απαγωγή της κόρης του να παίρνει την νόμο στα χέρια του όταν πλέον πιστεύει ότι ο αστυνομικός -Τζέικ Τζίλενχααλ- δεν κάνει ότι μπορεί για να λύσει την υπόθεση.

 

Πολύ καλή ταινία με δυνατές ερμηνείες και καλοπλεγμένο σενάριο, καθώς σιγά σιγά αποκαλύπτονται οι σχέσεις μεταξύ των διάφορων ενόχων. Κρατά το ενδιαφέρον και στις 2,5 ώρες της διάρκειάς της. Την προτείνω.

 

8/10.

 

Την έχω αγαπήσει αυτή την ταινία και από τότε που την είδα ακολουθώ Τζίλενχααλ σε κάθε του ταινία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

A most wanted man

 

Το story είναι κλασσικός Le Carre, που δεν φτάνει βέβαια το Smaily.

Καταπληκτικός Χοφμαν κρατάει σχεδόν μόνος του ερμηνευτικά μαζί με την McAdams καθώς προσωπικά ουτε η κυρία Underwood ουτε ο Νταφόε μου άρεσαν ιδιαίτερα.

 

Ωραία ανθρωποκεντρική φωτογραφία και σκηνοθεσία

 

7.5/10 για τον Χοφμαν

για μενα ειναι λιγο πιο κατω γτ εν τελει ηταν κουραστικη.ενα δυωρο χωρις να εχει να πει πολλα.ναι ο χοφμαν καλος.ενα 7/10 θα εβαζα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The signal

 

Έχει ενδιαφέρον να δεις που παει η ιστορία. Σαν να βλέπεις lost ένα πράγμα. Το τέλος όμως αποδεικνύεται κατώτερο των προσδοκιών (σαν να βλέπεις lost ένα πράγμα).

 

5/10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The Fault in Our Stars

http://www.imdb.com/title/tt2582846/

 

 

 

Περιμενα κατι καλυτερο απο

The Broken Circle Breakdown

http://www.imdb.com/title/tt2024519/.

 

 

 

Ροματζο της πλακας,σαχλα και παντελης ελλειψη ταλεντου στους ηρωες.

Υπερεκτιμημενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides 

 

Μόλις είδα και την τέταρτη ταινία από τους Πειρατές της Καραιβικής το όλο θέμα με άφησε κάπως αδιάφορο την έβλεπα μόνο και μόνο για να δω το τέλος...η καλύτερη είναι η 3η από μένα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The Giver

 

Πολύ ωραία ταινία.Όντως το 6,6 στο IMDB την αδικεί και η ταινία μοιάζει με το Equilibrium.Παρ όλα αυτά δεν μ ενόχλησε καθόλου και βλέπεται πολύ ευχάριστα.

 

8/10

+1

πολυ μονοτονο αυτο με τις φατριες που χωριζονται.θυμισε equilibrium  αλλα χωρις δραση και με εμφαση στα συναισθηματα.καλος και o jeff bridges.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dawn of the planet of the apes : Το rise αποτελεί μια από τις καλύτερες ταινίες των τελευταίων ετών κατα τη γνώμη μου. Άξιος διάδοχος το dawn αν και μου άφησε μια γλυκόπικρη γεύση η θέαση του. Με κούρασαν λιγο οι διάλογοι των πιθήκων αν και ηταν σωστή επιλογή η χρησιμοποίηση της νοηματικής αντί διαλόγου μιας και συνέβαλε στην όλη ατμόσφαιρα. Θα ήθελα ωστόσο μια ταινία ανάμεσα στις δυο....να περιέγραφε καλυτερα την εξάπλωση του ιού και να έδινε περισσότερα info για το στήσιμο των πολιτείας των πιθήκων. Θεωρώ ότι τα βήματα που έκαναν στην πρώτη ταινία σε μερικές μόλις ημέρες ηταν άλματα συγκριτικά με τα οσα κατάφεραν στην δεκαετία που μεσολάβησε μέχρι τη δεύτερη ταινία. Δεν ξέρω τι θα σκεφτούν για το τρίτο μέρος (τριλογία δεν θα ναι;) αλλά δεν θα θέλα να δω αρμονική συμβίωση ανάμεσα στα δυο είδη αν και η αίσθηση μου ειναι αυτή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Adams æbler

 

Περίεργη ταινία, με κάποια wtf σκηνικά απο δω κι απο κεί. Γενικά καλή (δεν με ξετρέλανε) και καταπιάνεται με το θέμα της πίστης με ένα αρκετά σοβαρό και περίεργο τρόπο.

 

7/10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

 

Μόλις είδα και την τέταρτη ταινία από τους Πειρατές της Καραιβικής το όλο θέμα με άφησε κάπως αδιάφορο την έβλεπα μόνο και μόνο για να δω το τέλος...η καλύτερη είναι η 3η από μένα!

Εγω την ειδα για την Penelope!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dawn of the planet of the apes : Το rise αποτελεί μια από τις καλύτερες ταινίες των τελευταίων ετών κατα τη γνώμη μου. Άξιος διάδοχος το dawn αν και μου άφησε μια γλυκόπικρη γεύση η θέαση του. Με κούρασαν λιγο οι διάλογοι των πιθήκων αν και ηταν σωστή επιλογή η χρησιμοποίηση της νοηματικής αντί διαλόγου μιας και συνέβαλε στην όλη ατμόσφαιρα. Θα ήθελα ωστόσο μια ταινία ανάμεσα στις δυο....να περιέγραφε καλυτερα την εξάπλωση του ιού και να έδινε περισσότερα info για το στήσιμο των πολιτείας των πιθήκων. Θεωρώ ότι τα βήματα που έκαναν στην πρώτη ταινία σε μερικές μόλις ημέρες ηταν άλματα συγκριτικά με τα οσα κατάφεραν στην δεκαετία που μεσολάβησε μέχρι τη δεύτερη ταινία. Δεν ξέρω τι θα σκεφτούν για το τρίτο μέρος (τριλογία δεν θα ναι ;) αλλά δεν θα θέλα να δω αρμονική συμβίωση ανάμεσα στα δυο είδη αν και η αίσθηση μου ειναι αυτή.

Ναι.......απο τις καλυτερες ταινιες που ειδα μεσα στη χρονια.ΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙσως χαλαστηκα λιγο απο τη μεση και μετα,εκει που αρχισαν τα μπαμ-μπουμ.Αλλα κατα τα αλλα ειναι οαση μπροστα στη φετινη σαβουρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...