Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε; (2)


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Pacific Rim

 

Καλά πλάκα μας κάνουν, έτσι;

Τα μαχητικά αεροσκάφη ρίχνουν μόνο με πυροβόλο όπως το 1920 και έτσι χρειάζεται να φτιάξουν τεράστια ρομπότ. :ph34r: 

Το άλλο που το βάζεις…; Αυτά τα χιλιάδων τόνων ρομπότ τα μεταφέρεις στον αέρα με μόλις 5-6 ελικόπτερα! :ph34r: 

 

 

 

Δηλαδη σοβαρα τωρα ψαχνεις να βρεις τετοιου ειδους λογικη σε ΑΥΤΗΝ την ταινια; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ποιος ο στοχος μας;

 

Ο βραχυπρόθεσμος να σταματήσουμε να συζητάμε για το τι ταινίες θα κριτικάρουμε. Ο μακρυπρόθεσμος να μείνουμε γενικά ον-τοπικ.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Συμφωνω με τον Gtr34. Αρκετά όμως με αυτο. Πίσω στις ταινίες τώρα.

Εγω διαφωνω,  ο στοχος πρεπει να ειναι να ξεχωρισουν  οι πραγματικοι σινεφιλ απο τους φανς του Seagal  οι οποιοι και πρεπει  να μπαναριστουν η' εναλλακτικα να καουν ζωντανοι .Δυστυχως  δεν ειναι στο χερι μου.

Επεξ/σία από Fotis13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Creation

http://www.imdb.com/title/tt0974014/

 

Δεν ήταν άσχημο αλλά ήταν λίγο αργό. Μην το δείτε αν νυστάζετε. Κατα τα λοιπά θετικά, ωραία παρουσιάση της εποχής, μουσική.

 

4.8/10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The last man on earth 19δενθυμαμαιποτε

 

Καλο ηταν αλλα σαν υλοποίηση ηταν below par. Επίσης, τρελή φιγούρα ο μπζηλος

1964

http://www.imdb.com/title/tt0058700/

Πολύ αργό και πολύ φθηνοπαραγωγή.

Το τέλος ήταν πολύ ωραίο όμως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mientras duermes  

http://www.imdb.com/title/tt1437358/

 

Ευχαριστη εκπληξη.Θριλερακι.

Το διαλεξα λογω καλης βαθμολογιας κχωρις να ξερω απο πριν την υποθεση.Συνιστω να κανετε το ιδιο.

Ωραιες ερμηνειες και εξελιξη μεχρι το τελος που δεν χανει το ενδιαφερον.

Δε βρηκα ελληνικους υποτιτλους,μονο αγγλικους.

 

Wrong Turn 6: Last Resort

http://www.imdb.com/title/tt3612032/

 

Τits and gore σε σηκουελ.(Φαπαμπλ πρωταγωνιστρια)

Τιποτα παραπανω.

Για το ειδος του ειχε καλες σκηνες(ανφαπαμπλ).

Μια καλη συνεχεια των Hills Have Eyes 1-2 σε γενικες γραμμες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The raven 1963

 

Για κωμωδία δεν ηταν κακο

 

The canal 2014

 

Μέτρια πραγματα

 

For the emperor 2014

 

Καλο ηταν αλλα δεν ειναι το cult κορεατικο ταινιακι που μπορει να περιμένει μια μερίδα κόσμου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Link.png Site: Zodiac

 

 

 

Φυσικα και ντρεπομαι που δεν το ειχα δει μεχρι τωρα  απλα μου ειχε ξεφυγει ,εκεινη την περιοδο μαλλον ημουν πολυ απασχολημενος .

 

 

Αλλη μια πολυ καλη  ταινια απο τον Fincher με ρυθμο, σωστη κλιμακωση κατι που ειναι δυσκολο καθως η ιστορια εκτεινεται σε βαθος χρονου  και σωστη αναπαρασταση του κλιματος των εποχων που διαδραματιζεται .

Μεγαλο και γνωστο καστ καλες ερμηνειες και  ενα σεναριο με πολλες λεπτομερειες που θελει προσοχη  ωστε να αντιληφθει ο θεατης την  αλληλουχια των γεγονοτων .Οπωσδηποτε πρεπει να την δουν οσοι  δεν το εχουν κανει ακομα ,θα αποζημιωθουν με το παραπανω .

 

8,4/10

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό φαίνεται το zodiac. Μου αρέσουν οι ατμοσφαιρικές μυστηρίου-αστυνομικές και ο Gylenhaal λες και είναι πλασμένος για τέτοιους ρόλους. Είπα στον "θείο" να μου την στείλει σε 21GB...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Link.png Site: Zodiac

 

 

 

Φυσικα και ντρεπομαι που δεν το ειχα δει μεχρι τωρα  απλα μου ειχε ξεφυγει ,εκεινη την περιοδο μαλλον ημουν πολυ απασχολημενος .

 

 

Αλλη μια πολυ καλη  ταινια απο τον Fincher με ρυθμο, σωστη κλιμακωση κατι που ειναι δυσκολο καθως η ιστορια εκτεινεται σε βαθος χρονου  και σωστη αναπαρασταση του κλιματος των εποχων που διαδραματιζεται .

Μεγαλο και γνωστο καστ καλες ερμηνειες και  ενα σεναριο με πολλες λεπτομερειες που θελει προσοχη  ωστε να αντιληφθει ο θεατης την  αλληλουχια των γεγονοτων .Οπωσδηποτε πρεπει να την δουν οσοι  δεν το εχουν κανει ακομα ,θα αποζημιωθουν με το παραπανω .

 

8,4/10

 

 

Προσεξε να δεις τωρα...ουτε εγω το ειδα. Θυμαμαι τη συζητηση με ενα φιλο τοτε που πηγαμε Stair Cinemas με τις κοπελες μας και ψαχναμε τι να δουμε και αυτο ηταν στη λιστα μας. Δεν το ξεραμε τοτε αλλα στα σχολια της ταινιας στο τελος εγραφε "καποιοι θα το θεωρησουν αριστουργημα, αλλοι θα το θεωρησουν βαρετο" και λεει το φιλαρακι μου "κοινως εμεις θα το θεωρησουμε γαματο και οι δικες μας θα βαρεθουν μεχρι θανατου οποτε παμε να δουμε κατι αλλο...". Απο τοτε και εγω ποτε δεν βρηκα την καταλληλη στιγμη για να το δω και ετσι ξεχαστηκε απο τη μνημη μου. Τωρα που ειδα το ποστ σου ομως θα το τιμησω συντομα. 

 

On topic, ειδα το Iron Man 3. 

 

Λοιπον...νομιζω οτι ειναι καλυτερο του δευτερου αλλα εχει και κατι plot holes μεγαλυτερες απο κρατηρα ηφαίστειου. Δεν υπαρχει λογικη σε αυτο που γινοταν. Γιατι ο Iron man βρισκοταν μονιμα με ενα πειραματικο μοντελο τη στιγμη που ειχε ποσα ετοιμα και battle ready. Γιατι δεν χρησιμοποιουσε την ενεργεια στο στηθος του για να δωσει λιγο στη στολη του οταν τη χρειαζοτανε; Γιατι δεν ενεργοποιησε το protocol τάδε οταν ηρθαν να του καταστρεψουν το σπιτι απο τη στιγμη που μιλαμε οτι κοντεψε να δει τα ραδικια αναποδα; Για ποιο λογο οι στολες εμοιαζαν σαν να ηταν φτιαγμενες απο χαρτι αντι σιδεριες; Αυτα και αλλα πολλα ερωτηματα και plot holes που καθονται ασχημα στο στομα αν κατσεις να το σκεφτεις.

 

Θα της βαλω ενα 6/10 ομως γιατι ηταν καλογυρισμενη με χιουμορ και καλη χημεια μεταξυ των κεντρικων χαρακτηρων (καλων και κακων) αν και θα μπορουσε να γινει ποιο dramatic η ολη φαση. Η τελικη μαχη μπολικο οφθαλμολουτρο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...