Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε; (2)


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Automata

 

Θα μπορούσε να είναι και η αποκάλυψη της χρονιάς αλλά ήθελε πιο δυνατό σενάριο ..διότι το concept με αυτό που ήθελε και θα μπορούσε να πιαστεί είναι εξαιρετικό

 

Ο πρωταγωνιστής άλλου το είχε και αλλού άκυρος κομπάρσος οι υπόλοιποι απλώς συμπληρώνουν και τα ρομπότ μεταδίδουν περισσότερο συναίσθημα από τους ηθοποιούς..

 

 

Κρίμα αλλά μέτριο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Time of The Gypsies (1988)

Πολύ καλή ταινία, σενάριο, σκηνοθεσία, μουσικές, εικόνες. Είχα στραβώσει με Κοστουρίτσα κάποτε λόγω Arizona Dream που μου φάνηκε λίγο αλλά αυτό εδώ είναι άλλο πράμα.

8/10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

viper έχεις χάσει κανα στοίχημα και πρέπει να βλέπεις ταινίες με βαθμολογία 5 και κάτω στο imdb;  :Ρ

Σπάνια βλέπω τι γινεται στο imdb but when I do το τορρεντ ειναι τόσο φρέσκο που δεν υπαρχουν reviews

=]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σπάνια βλέπω τι γινεται στο imdb but when I do το τορρεντ ειναι τόσο φρέσκο που δεν υπαρχουν reviews

=]

Παντα να βλεπεις imdb/metacritic για ταινιες/σειρες/παιχνιδια.Ποτε δεν μου εχει αρεσει ταινια με κατω απο 6 βαθμολογια στο imdb και αυτες που εχουν 6+ στο 95% τους βλεπονται με οσο ανεβαινει η βαθμολογια να γινονται διαμαντια.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντα να βλεπεις imdb/metacritic για ταινιες/σειρες/παιχνιδια.Ποτε δεν μου εχει αρεσει ταινια με κατω απο 6 βαθμολογια στο imdb και αυτες που εχουν 6+ στο 95% τους βλεπονται με οσο ανεβαινει η βαθμολογια να γινονται διαμαντια.

 

no.

επισης metacritic μονο για gaems

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

no.

επισης metacritic μονο για gaems

Εε και συ τοτε μην γραφεις συνεχεια για <5 στο imdb ταινιες οτι ειναι χαλια.Οι βαθμολογιες ειναι πληρως αντιπροσωπευτικες στο imdb εκτος ελαχιστων περιπτωσεων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά η IMDB έχει σχετικά αντιπροσωπευτικές βαθμολογίες, αλλά όπου παίζει fanbase/fanboys οι βαθμολογίες είναι άστα να πάνε. 

 

Ισχύει. Με τα χρόνια όμως η βαθμολογία πάει ευτυχώς εκεί που πραγματικά αξίζει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά η IMDB έχει σχετικά αντιπροσωπευτικές βαθμολογίες, αλλά όπου παίζει fanbase/fanboys οι βαθμολογίες είναι άστα να πάνε. 

 

Εκει που υπαρχουν τετοιου ειδους βαθμολογιες θα υπαρξουν αλλοι τοσοι που θα βαλουν 1 μονο απο αντιδραση.Μερικες πολυ κολτουριαρικες ταινιες εχουν πολυ υψηλες βαθμολογιες στο imdb ενω θα επρεπε να ειναι αρκετα παρακατω.

 

Ταξινομω αυτες τις μερες τις ταινιες που εχω και αυτες που ειναι Under 5 τρωνε αυτοματα delete μιας και η 1 στις 1000 ισως να αξιζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντα να βλεπεις imdb/metacritic για ταινιες/σειρες/παιχνιδια.Ποτε δεν μου εχει αρεσει ταινια με κατω απο 6 βαθμολογια στο imdb και αυτες που εχουν 6+ στο 95% τους βλεπονται με οσο ανεβαινει η βαθμολογια να γινονται διαμαντια.

 

Η βαθμολογια δεν σημαινει τιποτα... Προφανως κατω απο 5 δεν θα δεις! Αλλα το οτι εχει 7 δεν σημαινει και τιποτα...

Πχ το cabin in the woods και το locke εχουν πανω απο 7 και ειναι οτι πιο σκουπιδι εχω δει... Αντιθετα εχω δει αλλες με 6 που ηταν ευχαριστες... Δεν πρεπει να κρινεις την ταινια με την βαθμολογια.. Το μονο κριτηριο που πρεπει να εχεις ειναι να μην βλεπεις ταινιες με κατω απο 5.5 :P Aυτο ναι... Επισης για τα games, τα review ειναι μλκιες... Πεφτουν λεφτα, παιζουν πολλα... Το καλυτερο ειναι να δεις gameplay και να αποφασισεις ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ αν σου αρεσει η οχι ;) πχ το alien isolation πηρε 6 στα ign, gamespot αλλα το παιχνιδι ειναι αρκετα ενδιαφερον! Ασε που το τι θεωρει ο καθενας "καλο" ειναι τελειως αντιπροσωπευτικο...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εε και συ τοτε μην γραφεις συνεχεια για <5 στο imdb ταινιες οτι ειναι χαλια.Οι βαθμολογιες ειναι πληρως αντιπροσωπευτικες στο imdb εκτος ελαχιστων περιπτωσεων.

Κουμάντο στο πληκτρολόγιο σου για αρχή. Για συνέχεια, σπάνια με απασχολούν βαθμολογίες που ειναι απο couchpotatoes. Για επιδόρπιο, δεν βάζω βαθμολογία.

 

Επίσης δεν θυμάμαι να εχω γράψει οτι η ταινία ειναι χάλια

 

Αυτα.

Α, κρατήστε τις απόψεις σας για την πάρτη σας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ειναι να βασιζομαστε στις βαθμολογιες και κριτικες του imdb, να το κλεισουμε το θεματακι. Ας δινουμε τον συνδεσμο της ταινιας να τελειωνουμε.

 

Επισης, κριτικη στην κριτικη δεν στεκει. Οποιος διαφωνει ας δει την ταινια να μας πει την δικη του αποψη.

 

Αυτο τον σκοπο εξυπηρετει το θεμα και οχι το να κρινουμε ποιος εχει μεγαλυτερο γουστο απο τον αλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνω απολυτα οτι δεν πρεπει να κριτικαρουμε τοσο την κριτικη καποιου αλλου. Μια κριτικη του στυλ: Συμφωνω εκει και εκει και οχι εκει γιατι εκεινο ειναι λογικη και ευπροσδεκτη. 

 

Ο στοχος του θεματος ειναι να βλεπουμε ταινιες, οποιος θελει να γραφει δυο λεξεις και να προτεινει σε ολους αξιολογες ταινιες που εχουν ενα ενδιαφερον και να τους αποτρεψει ταυτοχρονως να μην δουν καποιες αλλες. Αν ειναι να ασχολουμαστε με ταινιακια του "4" ομως, ποιος ο στοχος μας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...