Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε; (2)


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Link.png Site: The Homesman

 

 

 

Σκληρη ταινια με φοντο την αγρια δυση .Πολυ καλη ερμηνεια απο Hilary  Swank  και ισως η καλυτερη παρουσια του Τommy Lee Jones  που υπογραφει  και την σκηνοθεσια μαζι με το σεναριο .Ωραια μεταφορα των συνθηκων της εποχης και εντυπωσιακη φωτογραφια .

 

 

 

 

7,5/10

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Fando and Lis (1968)

Μετά και από αυτό είμαι της γνώμης πως αν θέλει κάποιος να δει Ζοντορόφσκι τότε τα The Holy Mountain, El Topo είναι περισσότερο από αρκετά. Άντε και το Santa Sangre, αν και αυτό ξεφεύγει από το κλασικό του στυλ και δεν έχει πολλούς συμβολισμούς.

5/10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sin City A dame to kill for... Χειρότερο από το 1ο, βαρετουτσικες ιστοριες. Βαλε κανα ρουχο ρε Ευακι :wub: :wub: :wub: 7/10

Δώσανε περισσότερο έμφαση στη δράση, παρα στις ιστορίες.. Έτσι νομιζω θα τραβήξουν μεγαλυτερο κοινό...

 

Ο Rourke πολύ badass στην ταινία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

the words. ιστορία μέσα στην ιστορία . ταυτίζεσαι με όλες και ιδιαίτερα συναισθήματα σου προκαλεί η τρίτη ιστορία. πάρα πολύ καλή . δείτε τη χθες. μου θύμισε πολύ την ιστορία του νασέρ αλί από το κοτόπουλο με δαμάσκηνα με στοιχεία από το anonymous. θα ήταν καλλίτερη ,εάν έλειπε ο εντελώς και παντελώς περιττός χαρακτήρας της ολίβια γουάϊλντ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Fando and Lis (1968)

Μετά και από αυτό είμαι της γνώμης πως αν θέλει κάποιος να δει Ζοντορόφσκι τότε τα The Holy Mountain, El Topo είναι περισσότερο από αρκετά. Άντε και το Santa Sangre, αν και αυτό ξεφεύγει από το κλασικό του στυλ και δεν έχει πολλούς συμβολισμούς.

5/10

για μένα το άγιο βουνό παντως εκτός απο σκηνικά madness hollyness και καπιταλιστικής θρησκείας και διαφόρων ιστιριών για αγρίους δεν με άγγιξα καν στη θεματολογία πολύ flat (εν έτη 2014 μιλοντας πάντα). ήρθε και δεν πέρασε (εκτός απο τις όμορφα σύμβολα), καλή συνέχια του El Topo αλλά δεν μου εκανε το κλικ να του βάλω το 9 που θα ήθελα. λιγο ήθελα

πάντως μην ξεχνάμε την soundraκάρα από Don Cherry αριστουργηματικό τρομπετάκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:shifty: Ερώτηση

 

 

Οι Αναλώσιμοι 3. Καλή ???Ποίος την έχει δεί?

φολαρα , εφαγε σουτ στο τεταρτο !

παιδικο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για μένα το άγιο βουνό παντως εκτός απο σκηνικά madness hollyness και καπιταλιστικής θρησκείας και διαφόρων ιστιριών για αγρίους δεν με άγγιξα καν στη θεματολογία πολύ flat (εν έτη 2014 μιλοντας πάντα). ήρθε και δεν πέρασε (εκτός απο τις όμορφα σύμβολα), καλή συνέχια του El Topo αλλά δεν μου εκανε το κλικ να του βάλω το 9 που θα ήθελα. λιγο ήθελα

πάντως μην ξεχνάμε την soundraκάρα από Don Cherry αριστουργηματικό τρομπετάκι.

Masterpieces στο είδος τους και οι δύο πολύ χαλαρά αν και είναι δύσκολες ταινίες ακόμα και για φανατικούς σινεφίλ. Προσωπικά τόση καλτίλα δεν είναι του γούστου μου αλλά πιάνω τον εαυτό μου να αναπολεί σκηνές ειδικά από το Εl Topo. Τέλος, αντικειμενικά ο Ζοντορόφσκι είναι τρομερός σκηνοθέτης, εγώ θα έλεγα και τρομερός σεναριογράφος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα πες μου οτι κανεις πλακα!

οχι αληθεια λεει , μην την χασεις !

----

http://www.imdb.com/title/tt1131734/

οσοι θελουν αναλαφρο θριλερακι με 2 σουπερ μωρακια (το ενα απιστευτο) ας το δουνε , καμμια σχεση το 5αρακι που του δινουν , για μενα 6.5 βλεπετε πολυ ευχαριστα !

-----

http://www.imdb.com/title/tt0080117/

οσοι ειναι 35+  και τους αρεσουν τα εργα με συμμοριες κτλ μην την χασουν , η καλυτερη που εχω δει !

9/10

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...