Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε; (2)


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλα ρε φιλε τι αμαρτιες πληρωνεις  ? γιατι μπανεις σε αυτην την δοκιμασια ? :)

Αυτό αναρωτιέμαι εγώ για όλους αυτούς που βλέπουν όλο φρέσκιες αμερικανιές που πέρα από το ότι γυρίστηκαν με καλές κάμερες κατα τάλλα είναι σκουπίδια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Όλη η ταινία έχει να κάνει με το πως η ζωή και οι σχέσεις δύο γυναικών αλλάζουν όταν εμφανίζεται ένα άντρας.

 

Μου θυμισε λιγο Ugo Betti αυτο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Edge of tomorrow.

Έκανα υπομονή κάνα μισάωρο, δεν άντεξα παραπάνω. Κάθε, μα κάθε λέξη που ακουγόταν ήταν κλισέ που προκαλούσε ανακατωσούρα.

Εντάξει, ήξερα τι έβαλα να δω, το περίμενα μέχρι ενός σημείου, αλλά κατάντησε εκνευριστικό, θα έφευγα ακόμη και αν το έβλεπα στο σινεμά.

Ο Τομ Κρουζ είναι πιο ατάλαντος και από άψητη πατάτα. Και το αποδεικνύει κάθε φορά. Δεν ξέρω τι διάολο έπινε ο Κιούμπρικ κάποτε..

 

0/10 Μηδέν, Shift-Delete, καμία επιείκεια, ακόμα και για το είδος του.

 

 

 

Και επειδή ήθελα σώνει και καλά μπλοκμπαστεριά, έβαλα x men days of future past και δικαιώθηκα, ωραιότατο (για σούπερχιρο), μετρημένο, ωραία εφφέ, μάχες, σκηνοθεσία, χωρίς υπερβολές.

Το καλό με αυτές τις ταινίες, είναι πως οι ήρωες είναι ήρωες εξ ορισμού, δεν χρειάζεται να το προσπαθήσουν με τσίχλα, γυαλί και ατάκα που θα δούμε σε κάποια υπογραφή του κίλλικ.

Εντάξει, κάποιες σεναριακές τρύπες που προκαλούν διαφωνίες Σέλντον vs Κουθραπάλι υπάρχουν, και κάπως προβλέψιμο το τέλος, αλλά who cares.

 

7.5

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε γενικές γραμμές ακολουθεί το βιβλίο, με εξαίρεση το απαράδεκτο τέλος. :-(

 

μια χαρα τραγικο-δραματικο ηταν το τελος.

 

ps. δεν ξερω τι γινεται στα βιβλια...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε, όχι.

Ειδικά η σκηνή όπου

 

περνάει πάνω στα φορτηγά του στρατού η μάνα που έψαχνε τα παιδιά της και δεν την βοήθησαν. Ηθικό δίδαγμα: θυσίασε την ζωή σου και αυτήν του μικρού σου παιδιού για μια παντελώς άγνωστη :huh:

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε, όχι.

Ειδικά η σκηνή όπου

 

περνάει πάνω στα φορτηγά του στρατού η μάνα που έψαχνε τα παιδιά της και δεν την βοήθησαν. Ηθικό δίδαγμα: θυσίασε την ζωή σου και αυτήν του μικρού σου παιδιού για μια παντελώς άγνωστη :huh:

 

 

 

διαφωνω αλλα καταλαβαινω τι λες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Three Monkeys - Τούρκικη παραγωγή, πολύ καλά σκηνοθετημένη ταινία, δυνατοί ρόλοι, μου άρεσε πολύ

8/10

 

Boogie Nights - Μεγάλη διάρκεια και σεναριακά δεν με τρέλανε. Έχει μερικές δυνατές σκηνές όμως και ειδικά η τελευταία είναι καθαρά ωδή στην τελευταία σκηνή του Raging Bull. Γενικά στον βασικό χαρακτήρα έχουν πολλά κοινά ...

7/10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό αναρωτιέμαι εγώ για όλους αυτούς που βλέπουν όλο φρέσκιες αμερικανιές που πέρα από το ότι γυρίστηκαν με καλές κάμερες κατα τάλλα είναι σκουπίδια

ποσο δικιο εχεις !

ηδη μου ερχονται στο μυαλο αμερικανιες σκουπιδια οπως το http://www.imdb.com/title/tt1568911/η το http://www.imdb.com/title/tt0421715/ και πιο παλια αυτο http://www.imdb.com/title/tt0111161/και σκεφτομαι ποσο κοπανος ειμαι που χανω το χρονο μου και δε το εχω ριξει ακομη  στις ελληνικες ταινιαρες του αγγελοπουλου και του φωσκολου !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...