Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε; (2)


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

The Possession of Michael King

 

Το είδα μεσάνυχτα με ακουστικά και ένταση στο full for better experience κ έτσι.

 

Τα πρώτα 30 λεπτά κάτι έλεγαν, αλλά μετά κατάντησε απλά αστείο.

 

Όσο δίνει και το imdb - 6/10.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μοναχός, ασπρόμαυρο, ταρκόφσκι, 3,5 ώρες.

 

Τα keywords είναι εναντίων σου :-D

Εκτός από το τελευταίο, που είναι το κακό με τα υπόλοιπα;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Draft day με τον Κεβιν Κοστνερ .Ευχαριστο ταινιακι.

 

Οldboy , το καινουργιο.Το ειδα ευχαριστα γιατι δεν θυμομουν καθολου την υποθεση.Η σκηνη με το ξυλο ψευτικη εντελως , αλλα ετσι ηταν και στο υπερεκτιμημενο κατα τη γνωμη μου παλιο.Δεν καταλαβα ποτε τους διθυραμβους για αυτο το εργο.


Εχει δει κανεις το ισλανδικο  the deep ? Λεει τιποτα ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Cinderella Man

 

fact no.1: Έχουμε δει άπειρες ταινίες που το φτωχό outsider δίνει τον υπερ πάντων αγώνα κόντρα στο μεγάλο φαβορί.

 

fact no.2: Όσες φορές και να το δούμε γουστάρουμε.

 

7,4/10

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδα και εγώ το maleficent σε 1080p.

Ωραία ιστοριούλα, κύλησε ευχάριστα και ήταν πολύ όμορφα φτιαγμένο για παραμυθάκι. Το 7,5 που του δίνει το IMDB πιστεύω ότι το αντιπροσωπεύει πλήρως. Νομίζω από τους πιο ταιριαστούς και καλοπαιγμένους ρόλους της Jolie.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ είδα το maleficent σε 3D. 

 

Δεν ήταν πολύ καλό το 3D του γιατί ήταν αρκετά σκοτεινό. Συμπαθητική ταινία και ενδιαφέρουσα όψη της ιστορίας. Παρόλα αυτά θα έλεγα πως δεν είχε ταυτότητα και σε σημεία ήταν πολύ παιδική ενω σε άλλα σημεία πιο "σκοτεινή". 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχουμε και λεμε

 

Dredd 3D

Επιτελους ταινια με @@.Αρκετο αιμα βια και πολυ δραση.Πολυ καλυτερο απο του σταλονε.Ελπιζω και σε συνεχειες.Το 3d αψογο.

 

Captain America WS 3D

Η καλυτερη της marvel μετα το avengers(παιζει να ειναι και καλυτερη απο το avengers στα σημεια).Ωραιες σκηνες δρασης και πολυ καλη πλοκη χωρις να κανει κοιλια.

 

About Time

Ακομα μια ταινια με θεμα back to the future χωρις τρυπες στο σεναριο η αλλα παραδοξα που κυλαει πολυ ομορφα.Η rachel οπως παντα πανεμορφη αν και η 24αρα robbie την τρωει ανετα ειδικα στο σωμα.

 

Final Destination 5 3D

Ταινια αποκλειστικα για 3D.Σεναριο παρομοιο με τα υπολοιπα 4 FD με μερικους αρκετα πρωτοτυπους τροπους για να πεθανει καποιος.

 

The Goonies

Και ομως δεν την ειχα δει.Εξαιρετικη περιπετεια με τα παιδια να δινουν ρεσιταλ οπως και ο χαζοι κακοι.All time classic.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The Edge of Tomorrow

 

Μετριότατη ταινία με σενάριο που απογοητεύει. Κρίμα και την περίμενα πιο καλή. Αλήθεια πώς είναι δυνατόν να έχει 8.1 στο imdb?

 

5/10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The Fault In Our Stars (2014)  8/10

 

Συγκινητική ταινία, τρομερή ερμηνεία από την πιτσιρίκα για άλλη μια φορά.

 

Καταλαβαίνεις τη πρέπει να εκτιμάς περισσότερο από οτιδήποτε άλλο.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Εχει δει κανεις το ισλανδικο  the deep ? Λεει τιποτα ? 

Αληθινη ιστορια επιβιωσης, αν σου αρεσει το ειδος δες το. Η βαθμολογια που εχει στο IMDB ειναι ακριβοδικαια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The King of Comedy (1982)

Τίποτα το τρομερό, συμπαθητικό στόρυ, ηθικό δίδαγμα για το τι μπορεί να σου κάνει η προβολή ανεξαρτήτου αξίας - 6/10

 

DISCLAIMER: Είμαι αρκετά προκατελημένος αυτή τη στιγμή για ταινίες με κωμικούς λόγω του τρομερού Man on the Moon που είδα πρόσφατα.

 

The Dance of Reality (2013)

Κλασικός Ζοντορόφσκι, μου φαίνεται κάπως δυσχώνευτο να βλέπω σύγχρονο picture του πάντως. Και να μην το έβγαζε καθόλου, δεν θα υπήρχε διαφορά για εμένα. - 6/10

 

Moon (2009)

Συμπαθητικό σαν σύνολο, πολύ ευχάριστη έκπληξη το ότι έβγαλαν sci-fi την σήμερον ημέρα χωρίς δράση. - 7/10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Willow creek 2013

 

Μπορεις να δεις την ταινία για να καταλάβεις πως ειναι να είσαι ενα τόσο χαζό αρσενικό.

Γενικά αποφύγετε την επειδη ειναι βαρετή

 

The pack 2

 

Βαρετή συνέχεια που θα εχει και συνέχεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...