Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε; (2)


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 19,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

The Spectacular Now 2013

 

 

Ωραία ταινία, πέρασε ευχάριστα η ώρα. Αυτή η πιτσιρίκα παίζει πάρα πολύ καλά, ανερχόμενο ταλεντάκι θα την έλεγα. 

 

8/10

 

 

εδιτ: συμφωνώ απόλυτα με το φίλο σε προηγούμενο ποστ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Source.png Πηγή: Man of Steel (Superman :P) [2013]

7/10

 

 

IMDb: 7.3/10

Rotten Tomatoes: 6.2/10

Πολύ καλή σαν ταινία, το cast πολύ καλό(Αν και δεν μου άρεσε ιδιαίτερα για κάποιον λόγο ο Superman), η όλη ιστορία λίγο βαρετή ίσως... Πάντως δεν θα έλεγα ότι βαρέθηκα! Σε σύγκριση με το "Source.png Πηγή: Superman Returns" η στολή είναι πιο ωραία, όπως και τα εφε. Περιμένω να δω και τις άλλες ταινίες της DC/WarnerBros σε αυτό το σύμπαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανταποκρινόμενος στο πολλαπλό και επίμονο (μερικές φορές έως και ενοχλητικό) κάλεσμα των φίλων του φόρουμ μεταφέρω εν συντομία τις τελευταίες θεάσεις μου.

 

Need For Speed

Καλό ήταν για το είδος που υπηρετούσε.

6,5/10

 

Under The Skin

Αρκετά αργό και το κακό ήταν πως ήξερα από πριν τι ήταν η Scarlet. Αν δε το γνώριζα νομίζω ότι το τέλος θα ήταν τρελό WTF.Μερικές σκηνές (όπως αυτή στη παραλία) ήταν πολύ δυνατές. Ήταν σκηνοθετικά σαγηνευτικό αν μη τι άλλο.

6,7/10

 

Locke

One man show από τον αγαπημένο μου ηθοποιό αυτής της γενιάς. Η ταινία αν και διαδραμτίζεται σε όλη τη διάρκεια σε ένα αυτοκίνητο (και αυτό την κάνει να έχει συγκεκριμένο ταβάνι) έχει αρκετά έντονες στιγμές και δυνατή εμρηνεία από τον Τομ.

7,1/10

 

Dawn of The Planet of The Apes (cinema)

Καλή συνέχεια του μέτριου (προς καλού)  πρώτου μέρους. Νομίζω ότι σαν prequel της κλασικής ταινίας του '68 στέκονται αξιοπρεπώς.

7,0/10

 

The Broken Circle Breakdown

Δυνατό δράμα, με προσγειωμένες ερμηνείες. Με άγγιξε.

7,3/10

 

Captain America: The First Avenger

Ίσως η αθλιότερη ταινία με super ήρωες που έχω δει τα τελευταία 10 χρόνια. Μέχρι 6η δημοτικού (και αυτό με δυσκολία).

4,1/10

 

The Grand Budapest Hotel

Υψηλού επιπέδου σε όλους τους τομείς όπως όλες οι ταινίες του Anderson. Το Moonrise Kingdom μου άρεσε περισσότερο πάντως.

7,3/10

 

The Raid 2

Προσωπικά το πρώτο μου άρεσε περισσότερο. Ήταν πιο δεμένο. Εδώ κάπου βαρέθηκα αν και οι σκηνές ξύλου είναι απίστευτα καλογυρισμένες. Τρομερές φιγούρες επίσης.

7,1/10

 

The Last King of Scotland

Αρκετά ενδιαφέρον γνωρίζοντας ότι βασίζεται σε πραγματικά γεγονότα. Ερμηνευτικά έδωσε ρέστα ο Forest.

7,4/10

 

Sabotage

Απέτυχε παταγωδώς. Και έχω την εντύπωση ότι (αυτή τη φορά) δε φταίει ο γερασμένος Άρνι γι αυτό. Αδιάφοροι χαρακτήρες που δε μπορείς να ταυτιστείς με κανέναν. Σενάριο της πλάκας. Πάλι καλά που είχε και λίγο αίμα.

5,8/10

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

that awkward moment

παρα πολυ καλη με ενα βαθος χαρακτηρων που σπανια συναντας σε ....φυσικα και κανω πλακα , δε ξεφυγε απο τα κλισε των ρομαντικων κομεντι/ταινιων για σχεσεις. απλα ηθελα να δω την imogen poots, ειμαι ερωτευμενος μ αυτο το θυληκο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και παλια, σημερα ετυχε να την δω..

 

Fear and Loathing in Las Vegas

 

http://www.imdb.com/title/tt0120669/?ref_=nm_flmg_act_53

 

Η ταινια ειναι αλλου….. 

 

Αλλοι μπορει να την βρειτε καμμενη αλλα απο εμενα 8/10 παιρνει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Zero Theorem<br><br>

Θιγει αρκετα θεματα που απασχολουν την συγχρονη κοινωνια,καπου το χανει καπου το βρισκει, γενικα περιεργη ταινια.Δεν ενθουσιαστηκα 5.5/10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...