Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε; (2)


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

The Prestige

Πολύ καλή ταινία. Το σενάριο ήταν κάτι που περίμενα.

 

Τι δε μου άρεσε: το ξανθό μ***ί. Δεν την πάω καθόλου ρε παιδί μου, δεν ξέρω γιατί.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Amazing Spiderman 2.

 

Μας άρεσε πάρα πολύ. Ανάλαφρη, διασκεδαστική ταινία, με το μελλό να διατηρείται σε συγκρατημένα επίπεδα.

 

Η πιό cool και ευχάριστη ενσάρκωση του Spidey. Τον προτιμώ 1000 φορές από τον Spiderman με τον Maguire.

 

Οι κακοί ήταν ψιλοαδιάφοροι, το σενάριο έτσι κι έτσι, αλλά το ζευγάρι των πρωταγωνιστών αποζημιώνει σε τεράστιο βαθμό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Snowpiercer (2013)

 

Με λίγα λόγια: τζάμπα το bandwidth.

 

Είχε ένα υποτυπώδες σενάριο, μια "κάποια" ανατροπή (την οποία ο "υποψιασμένος" θεατής θα είχε αντιληφθεί προ πολλού), κάποιες κοινωνικές προεκτάσεις (αμυδρές, αλλά υπάρχουν) και ένα ασύνδετο τέλος, το οποίο εάν οι δημιουργοί της ταινίας το είχαν προσέξει λίγο περισσότερο, μπορεί και να συνέβαλε στο να μου αφήσει η ταινία μια συνολικά κάπως θετική εντύπωση, αλλά δεν...

 

Μακριά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The Prestige

Πολύ καλή ταινία. Το σενάριο ήταν κάτι που περίμενα.

 

Τι δε μου άρεσε: το ξανθό μ***ί. Δεν την πάω καθόλου ρε παιδί μου, δεν ξέρω γιατί.

 

Ban και ξύλο!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Link.png Site: The Amazing Spider-Man 2

 

 

 

Tην ειδα σε φιλικο σπιτι .Αυτους τους κακομοιρους  φανς του spiderman  σκεφτομαι μονο  ,ο ορισμος της κακοποιησης  του ηρωα αυστηρα μονο για ανηλικους .

 

 

4/10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίταξε, εγώ είμαι fan του spidey πρίν ακόμα μάθω να διαβάζω, όταν έβλεπα απλά τις εικόνες στα ασπρό-πορτοκαλο-κόκκινα κόμικ πρίν από 30 χρόνια ,και το TAS 2 για μένα έχει τη καλύτερη ενσάρκωση του ήρωα μέχρι στιγμής.

 

Δεν το λέω για να ξεκινήσω debate και να εκτροχιάσω το τόπικ, απλά να επισημάνω ότι ειδικά στις ταινίες είναι δύσκολο να γενικεύσεις.

 

Καλύτερα να λέμε "εμένα μου άρεσε/δεν μου άρεσε"

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Link.png Site: Ο Θυρωρος: Πολυ καλη Ισπανικη ταινια... Ωραιο ψυχολογικο θριλερ, που σε εκανε ως θεατη να αγχωθεις για την εκβαση των πρωταγωνιστων.  7/10

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Captain america the winter soldier 3D

 

Δεν ήταν άσχημο. Ο cap καλός στον ρόλο του και αρκετά "μάγκας". Αυτή η Black widow δεν πείθει με τίποτα. Το πρόβλημα με αυτές τις ταινίες δράσης για εμένα είναι πως δεν έχουν λίγο αίμα... Το 3D μάλλον αδιάφορο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...