Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε; (2)


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Link.png Site: Rise of the Planet of the Apes Μια ερώτηση:

Αυτός ο πλανήτης των πιθήκων Link.png Site: Dawn of the Planet of the Apes είναι remake?

Γιατί έχω την εντύπωση πως έχω δει κ άλλους παρόμοιους τίτλους.

 

Είναι η συνέχεια του Link.png Site: Rise of the Planet of the Apes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το έχω δει αυτό.

 

Αξίζει δηλαδή;

 

Δεν το έχω δει ακόμα, αλλά λένε ότι είναι καλό και καλύτερο από το 1ο. Αν σ' άρεσε το πρώτο, δες και αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Expendables 3: Το χειροτερο απο τα τρια.Τιγκα στο κλισε.Ελπιζω να μην παει ουτε ενας να δωσει 7 ευρω για τετοια φολα. 1/10

 

Under the skin: Αν δεν επαιζε η scarlet γυμνη την ειχα σταματησει στο 5λεπτο.Απιστευτη βαρεμαρα χωρις κανενα νοημα. 1/10 για τη scarlet

 

Dawn of the planet of the apes: Εξαιρετικη συνεχεια του rise of the planet of the apes με πολυ δραση/συγκινηση/νοηματα. 9/10

 

Largo Winch 1 και 2:Ωραιες περιπετειες για να περασει ευχαριστα η ωρα. 6/10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Link.png Site: Transcendence

 

 

 

Εμένα με πήρε ο ύπνος.

Με ξύπνησε μία σκηνή όπου

πυροβολούσαν κάτι ομοιώματα αν κατάλαβα καλά που ξεφύτρωναν από το χώμα (?)

, μου έφυγαν αμέσως οι όποιες τύψεις είχα επειδή κοιμήθηκα, και συνέχισα απτόητος τον τέταρτο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εμένα με πήρε ο ύπνος.

Με ξύπνησε μία σκηνή όπου

πυροβολούσαν κάτι ομοιώματα αν κατάλαβα καλά που ξεφύτρωναν από το χώμα (?)

, μου έφυγαν αμέσως οι όποιες τύψεις είχα επειδή κοιμήθηκα, και συνέχισα απτόητος τον τέταρτο.

Δεν κατάλαβες καλα.

 

In other news

 

Dead snow 2

 

Δεν υπαρχει. Σκεφτείτε κατι σαν το evil dead 1.

Χαλαρά splatter comedy MOTY.

 

#χαλαρα

Επεξ/σία από viper2005
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

District 9

 

Για τον φίλο που παραπονιέται για τα μούφα sci fi.

 

Γυρισμένο με τρόπο που θυμίζει ντοκυμαντέρ,πραγματεύεται την άφιξη εξωγηίνων στη γη,και την αντιμετώπιση τους από τους γήινους,όταν αναγκαστικά παραμένουν εδώ σε καταυλισμούς τύπου γκέτο.

Έκδηλα αντιρατσιστικά μηνύματα,καλή..; σκηνοθεσία,όμορφα οπτικά εφέ.

Καλή θέαση.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακριά πάντως από το Ηρακλής, ούτε σε τορεντ. Πέρα από οτι όλα τα cg ειναι στο trailer, ειναι άθλιο και το σενάριο και οι ερμηνείες των ηθοποιών.

 

Εγώ νόμιζα θα δω τους άθλους του Ηρακλής,και αυτοί δείχνουν μια μικρή εισαγωγή δευτερολέπτων με αυτά που είχε κάνει και καλά (τους άθλους) και μετά η ταινία παίζει ένα εντελώς άσχετο σενάριο, όπου ο Ηρακλης ειναι μισθοφόρος και αναλαμβάνει να εκτελέσει ένα συμβόλαιο επι χρημασι για λογαριασμό ενός βασιλιά.

 

Μόνο ξύλο και άθλιες ερμηνείες. Τζάμπα λεφτά!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tον τελευταιο καιρο ειδα: 

 

The Grand Budapest Hotel: Κλασικος Anderson, τιποτα παραπανω, τιποτα λιγότερο. Εξαιρετικες ερμηνειες. 8/10

 

Chinatown: Noir φιλμάκι, για την εποχή του αρκετά πρωτοποριακό. Τωρα κουραζε σε καποια σημεία αλλά βλέπεται πολύ ευχάριστα. Μου άρεσε η αποδοχή κάποιων πραγμάτων, κάτι που δείχνει τις ρεαλιστικές βάσεις στις οποίες πατάει η ταινια. Forget it Jake, it's Chinatown. 7/10

 

Snowpiercer: Αλληγορική ταινία, εξαιρετική σκέψη μετρια απόδοση. Αν είχε αποδοθεί σωστά και δεν έκανε κοιλιά προς το τέλος θα την θεωρούσα άριστη ταινια. Τωρα ενα 7/10 νομιζω ειναι αρκετό. 

 

Τrance: Κάπου το έχανε, κάπου το έβρισκε, κάπου σε έπειθε, κάπου γινόταν υπερβολικο. Περασα ευχάριστα πάντως. 6/10

 

Flight: Ωραία ερμηνεία απο τον Denzel. Δεν μπορώ να πω ότι συμπάθησα τον ήρωα ή καποιον αλλο χαρακτήρα. 6/10 για το τέλος της.

 

Deerhunter: Την ξαναείδα μετά από 10 χρόνια. Τοτε την βρήκα απλώς συμπαθητική, τώρα νομίζω ότι ειναι αριστούργημα. Εξαιρετικό ψυχογράφημα όλων των ηρώων και όλων των χαρακτήρων. 9/10 γιατι πλατιάζει λίγο. 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

District 9

 

Για τον φίλο που παραπονιέται για τα μούφα sci fi.

 

Γυρισμένο με τρόπο που θυμίζει ντοκυμαντέρ,πραγματεύεται την άφιξη εξωγηίνων στη γη,και την αντιμετώπιση τους από τους γήινους,όταν αναγκαστικά παραμένουν εδώ σε καταυλισμούς τύπου γκέτο.

Έκδηλα αντιρατσιστικά μηνύματα,καλή..; σκηνοθεσία,όμορφα οπτικά εφέ.

Καλή θέαση.

Ναι σωστά το θυμήθηκα μετά ότι ξέχασα να το αναφέρω. Αυτό ναι ήταν όντως εξαιρετικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακριά πάντως από το Ηρακλής, ούτε σε τορεντ. Πέρα από οτι όλα τα cg ειναι στο trailer, ειναι άθλιο και το σενάριο και οι ερμηνείες των ηθοποιών.

 

Εγώ νόμιζα θα δω τους άθλους του Ηρακλής,και αυτοί δείχνουν μια μικρή εισαγωγή δευτερολέπτων με αυτά που είχε κάνει και καλά (τους άθλους) και μετά η ταινία παίζει ένα εντελώς άσχετο σενάριο, όπου ο Ηρακλης ειναι μισθοφόρος και αναλαμβάνει να εκτελέσει ένα συμβόλαιο επι χρημασι για λογαριασμό ενός βασιλιά.

 

Μόνο ξύλο και άθλιες ερμηνείες. Τζάμπα λεφτά!

 

Οπότε για μένα κι αυτή η ταινία όπως κι ο Αλέξανδρος του Stone περνάει στον χώρο των ανύπαρκτων ταινιών.

Σ' ευχαριστώ φίλε για το σχόλιο. Αυτό που δε μπορώ να καταλάβω είναι πως ένα μεγαλειώδες μυθολογικό υπόβαθρο κατακρεουργείται μ' αυτόν τον τρόπο. Αντί να κάνουν μια επική τριλογία με τη πραγματική ζωή και τους άθλους του Ηρακλή, μας παρουσιάζουν αυτή την χολυγουντιανή αηδία που έχει ως επιγραφή μόνο τ' όνομα Ηρακλής για να πουλήσει περισσότερο. Η περιγραφή αυτή ίσως εξηγεί την απάθεια των ελληνικών αρχών απέναντι στους δημιουργούς αυτής της ταινίας οι οποίοι επιθυμούσαν μερικά απ' τα γυρίσματα της να γίνουν στην Ελλάδα.

 

Το σχετικό video το είδα στο thread Τι θα δούμε προσεχώς, στο κάτω μέρος της σελίδας :

 

http://www.insomnia.gr/topic/96551-upcoming-movies-%CF%84%CE%B9-%CE%B8%CE%B1-%CE%B4%CE%BF%CF%8D%CE%BC%CE%B5-%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%83%CE%B5%CF%87%CF%8E%CF%82/page-163

 

Αν το κίνητρό τους ήταν αυτό, τότε ΚΑΛΩΣ δεν ασχολήθηκαν με τους τυχάρπαστους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπότε για μένα κι αυτή η ταινία όπως κι ο Αλέξανδρος του Stone περνάει στον χώρο των ανύπαρκτων ταινιών.

Σ' ευχαριστώ φίλε για το σχόλιο. Αυτό που δε μπορώ να καταλάβω είναι πως ένα μεγαλειώδες μυθολογικό υπόβαθρο κατακρεουργείται μ' αυτόν τον τρόπο. Αντί να κάνουν μια επική τριλογία με τη πραγματική ζωή και τους άθλους του Ηρακλή, μας παρουσιάζουν αυτή την χολυγουντιανή αηδία που έχει ως επιγραφή μόνο τ' όνομα Ηρακλής για να πουλήσει περισσότερο. Η περιγραφή αυτή ίσως εξηγεί την απάθεια των ελληνικών αρχών απέναντι στους δημιουργούς αυτής της ταινίας οι οποίοι επιθυμούσαν μερικά απ' τα γυρίσματα της να γίνουν στην Ελλάδα.

 

Το σχετικό video το είδα στο thread Τι θα δούμε προσεχώς, στο κάτω μέρος της σελίδας :

 

http://www.insomnia.gr/topic/96551-upcoming-movies-%CF%84%CE%B9-%CE%B8%CE%B1-%CE%B4%CE%BF%CF%8D%CE%BC%CE%B5-%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%83%CE%B5%CF%87%CF%8E%CF%82/page-163

 

Αν το κίνητρό τους ήταν αυτό, τότε ΚΑΛΩΣ δεν ασχολήθηκαν με τους τυχάρπαστους.

αριστουργήματα με μυθολογικά στοιχεία,γίνονται μόνο όταν πραγματεύονται Εβραίους.

Οτι εχει να κάνει με αρχαία Ελλάδα,του γ...νε το κέρατο

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αριστουργήματα με μυθολογικά στοιχεία,γίνονται μόνο όταν πραγματεύονται Εβραίους.

Οτι εχει να κάνει με αρχαία Ελλάδα,του γ...νε το κέρατο

Ενταξει εσυ το τερματισες ,πανω σου εβραιος !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...