Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε; (2)


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 19,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Barton Fink των Coen , ωραίο ήταν, το είδα χωρίς να ξέρω σκηνοθέτη και από ένα σημείο και έπειτα νόμιζα πως ήταν Lynch. Ωραία αναφορά στον κόσμο των σεναριογράφων του Hollywood.

 

The Great Gatzby. Δεν έχω διαβάσει ακόμα το βιβλίο αλλά η κοπέλα μου μου είπε πως ήταν αρκετά πιστό. Η ιστορία ήταν ωραία και τα κουστούμια άριστα αλλά πραγματικά μου το χάλασε τελείως η άθλια επιλογή μουσικής με τις επιλογές ραπ και τον αναχρονισμό της. Όταν μπήκε και Ντελρέι γέλαγα πια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

chernobyl diaries ειδα χθες. Το πρωτο μισο ωραιο λογω σκηνικων Ουκρανια Τσερνομπυλ Pripyat, αλλα με το που ξεκινησε η "δραση" ας το πουμε.. ενα απλο b-movie θριλερ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

easy A. May contain spoilers . Ξεκινησα να τη βλεπω επειδη εχω μια αδυναμια στην Emma Stone οσο να πεις.

Αλλα  πισω απο τη προβλεπομενη εξελιξη και το χιουμορακι πιανει το θεμα του ποσο ανταγωνιστικα και αγρια ειναι, ειδικα τα αμερικανικα λυκεια, στο θεμα σεξ και φημες. Ποσο πιεζονται να εχουν μια φημη. Και ποσο χαλια μπορεις να τα κανεις ως εφηβος με το να βγαλεις μια φημη για να το παιζεις κουλ και τελικα να σε καπελωσει γρηγορα και να μη μπορεις να το διαχειριστεις.

Αυτο που μου την εσπασε ειναι οι γονεις της πρωταγωνιστριας. Τοσο κουλ και χαλαροι πια? Η αδιαφοροι? Και με το μαυρακι τι παιζει, ειναι οντως υοθετημενο? Τοσο "καφροι" γονεις? Η μηπως ειναι "σχολιο" για τους αμερικανους γονεις? Η κατι δε πιανω? Σορρυ που επιμενω σ αυτο το θεμα , απλα δε νομιζω οτι αξιζει να ανοιξω νεο τοπικ "Οι γονεις στο easy A"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και την είχα ξεκινήσει για chick flick τελικά μου άρεσε πολύ, είναι και καλή η Emma Stone στο ρόλο. Σε αντίθεση με τα chick flicks του σωρού βρήκα πολύ ωραίο το νόημά της. Οι γονείς της ντάξει μια χαρά μου φάνηκαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

End of watch.

Κάθησα να την δω γιατί ήταν σκηνοθετημένη από τον Ayer (του Sabotage που είπαμε πιο πάνω και σεναριογράφου του training day), έπαιζε και ο Gyllenhaal, ε, λέω, κάτι θα έχει να πει.

Αν εξαιρέσουμε την χημεία μεταξύ των πρωταγωνιστών και την νευρώδη σκηνοθεσία, η ταινία ήταν χάλια. Πρόκειται για μία μονοδιάστατη, απροκάλυπτη αγιογραφία των αστυνομικών του Los Angeles και πιστεύω ότι το LAPD την έχει χρηματοδοτήσει σε μεγάλο βαθμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Need for speed

 

Σε σχέση με το the fast and the furious καλύτερο.Είχε supercars και όχι καγκουράμαξα. Αν σου αρέσουν τ αυτοκίνητα θα σου αρέσει και η ταινία αλλά αν περιμένεις να έχει κάποια σοβαρή πλοκή δεν θα χάσεις και κάτι αν δεν την δεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dawn of the planet of the apes. Δεν το περίμενα τόσο καλό. Σε φάση 8/10 για εμένα. Μετά από τη σαβούρα που έχω φάει στα scifi blockbuster τελευταία ήταν πολύ ευχάριστο. Αντάξιο επιτέλους του original. Εκεί που το original είχε ως theme την καταστροφή του κόσμου από ένα ολοκαύτωμα που ήταν και ο φόβος των ημερών τότε αυτό επικεντρώνεται στο θέμα μίσος και ρατσισμός με μια πολύ κυνική ματιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The big Lebowski 1998

 

Βλέπω ότι έχει 8,2 στο imdb, ρωτάω και ένα φίλο μου λέει ότι βλεπετε. Οπότε λέω ας τη βάλω. Αμ δε.Τη σταμάτησα ακριβώς στη μέση.

Δεν μπορούσα να καταλάβω: πρώτον γιατί είναι κωμωδία αφού δεν έχει γέλιο και δεύτερον πώς μπορεί μια τέτοια μπούρδα να πάρει 8,2!!

 

ΥΓ. Και φυσικά μου μπήκε η ιδέα να τη δω από το 9gag και το χοντρό με το πιστόλι.

 

Πολύ κάτω του μετρίου 3/10

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι επειδή είδε την μισή. Εγώ που την είδα ολόκληρη ένα 4-5 θα της το έβαζα πάντως. Με καθαρό μυαλό όμως, αφού αναλογίστηκα και τα θετικά. Στην αρχή της είχα βάλει πολύ πιο κάτω :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Link.png Site: Kvinden i buret

 

 

 

 

Σκανδιναβικος κινηματογραφος και συγκεκριμενα Δανεζικος.Αν και μου αρεσει  το στυλ του βορρα ,ατμοσφαιρικο,ωμα βιαιο με καλη κινηματογραφηση  και παραγωγη τηρουμενων των αναλογιων  και συνηθως καλες ερμηνειες το συγκεκριμενο το βρηκα λιγο ανευρο και σε μερικα σημεια  βαρετο.

 

 

6.5/10 

Επεξ/σία από Fotis13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...