Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε; (2)


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Robocop 2014.

 

Όχι, απλά όχι. 

Η μοναδική (κυριολεκτικά) στιγμή που κάτι μου έκανε είναι όταν τα παίρνει στο κρανίο και αρπάζει τον προφέσορ απο το λαιμό, και πέφτει το visor.  Κατά τα άλλα ήταν κάτω του μετρίου.  Και σε περίπτωση που κάποιος πει ότι φταίει η σύγκριση με την παλιά, σόρι αλλά πράγματι φταίει.  Απλά συγκρίνετε και το βάθος και το wow factor της παλιάς σε σχέση με την εποχή της και την τότε κινηματογράφηση.  Και μετά ψάχτε ούτε καν ανάλογο αλλά απλά κοντινό impact στην συγκεκριμένη.

 

Αυτό ήταν και το λάθος της τανίας.  Δεν θα με χαλούσε μια νέα ταινία Ρομποκοπ γιατί δεν είμαι κολλημένος στις παλιές ταινίες χωρίς λόγο.  Αλλά η συγκεκριμένη ήταν μια απογοήτευση ακόμη και αν είναι η πρώτη που βλέπει κανείς με το θέμα αυτό: ήταν μια γενική, χλιαρή μετριότητα για τα σημερινά δεδομένα.  Ε, μετά έρχεται αναπόφευκτα και η σύγκριση με την παλιά και αυτό που άφηνε την σπρώχνει κάτω ακόμη περισσότερο. (Τελικά μάλλον πρέπει να αποκτήσουμε τραύματα για να εκτιμήσουμε μια ταινία loool)

 

Λυπάμαι, αλλά σαν να το περίμενα. 

4/10, και όχι λιγότερο, γιατί ο Κίναμαν φάνηκε ότι το προσπάθησε.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ποια είναι αυτά;

Ορίστε τα σχόλια του σκηνοθέτη για το holy mountain σε srt. Αξίζει να το ξαναδείς με τα σχόλια...

The.Holy.Mountain.(Alejandro.Jodorowsky).1973.Uncut.DVDRip.XviD.Subs.English.Commentary-AR.zip

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ορίστε τα σχόλια του σκηνοθέτη για το holy mountain σε srt. Αξίζει να το ξαναδείς με τα σχόλια...

Χμμ, δεν έχω αυτήν την έκδοση εγώ. Αλλά επειδή δεν έχω ξαναδεί ταινία με σχόλια του σκηνοθέτη, μου λες λίγο πως πάει το πράγμα; Δηλαδή εμφανίζονται συνέχεια υπότιτλοι που εξηγούν το τι εννοούσε ο σκηνοθέτης σε κάθε εικόνα; Αυτό νομίζω θα εμπόδιζε κάποιον από το να απολαύσει την ταινία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Enemy 2013

 

Πιο αργή ταινία πεθαίνεις. Μετά τα πρώτα 20 λεπτά σκεφτόμουν να την σταματήσω αλλά είχα περιέργεια να δω που το πηγαίνει και όπως ήταν αναμενόμενο η ταινία σταματάει ξαφνικά! Ωραίος ο πρωταγωνιστής αλλά εάν είναι να ψάχνω στο ίντερνετ για να βρω τι ήθελε να πει ο "ποιητής" τότε άστο.

 

Κρίμα το 7 που έχει στο imdb.

 

3/10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμ, δεν έχω αυτήν την έκδοση εγώ. Αλλά επειδή δεν έχω ξαναδεί ταινία με σχόλια του σκηνοθέτη, μου λες λίγο πως πάει το πράγμα; Δηλαδή εμφανίζονται συνέχεια υπότιτλοι που εξηγούν το τι εννοούσε ο σκηνοθέτης σε κάθε εικόνα; Αυτό νομίζω θα εμπόδιζε κάποιον από το να απολαύσει την ταινία...

Μα τα σχόλια ειναι για να την ξαναδεις και να έχεις βαθύτερη κατανόηση στην ταινία. Δεν έχεις δει ποτέ σε dvd δεύτερο audio track με τα σχόλια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Robocop 2014

 

Αηδία....άθλιο remake. Το original ειχε ένα κάρο σκηνές που σου μένουν χαραγμένες αυτό τίποτα. Ok φταίει προφανώς και η ηλικία. Άλλο να βλέπεις το robocop σαν πιτσιρικάς και άλλο το remake στα πρώτα αντα αλλά και πάλι αν προσπαθήσεις να αφήσεις πίσω τις οποίες συγκρίσεις με την αυθεντική, η νέα αποτυγχάνει παταγωδώς. Απλά ΔΕΝ!!!

 

Μπιλοζίρια, χαμένο 2ωρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα τα σχόλια ειναι για να την ξαναδεις και να έχεις βαθύτερη κατανόηση στην ταινία. Δεν έχεις δει ποτέ σε dvd δεύτερο audio track με τα σχόλια;

Όχι, και μου φαίνεται ότι θα είναι λίγο too much να την ξαναδώ σε τόσο σύντομο χρονικό διάστημα. Χαλάει πολύ με τα σχόλια ή παλεύεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Fast & Furious 6

 

Πολυ χαλι σε σχεση με τα προηγουμενα. Σχεδον δεν καταλαβαινες οτι ηταν fast & furious αν δεν ηταν οι πρωταγωνιστες. Ξερουμε αν θα βγει η εβδομη ταινια μετα τον θανατο του Walker?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδα του ανθρώπους X Ημέρες ενός ξεχασμένου μέλλοντος πολύ καλό και με σκηνή μετά τα γράμματα οπότε μην βιαστείτε να φύγετε και μάλλον πρέπει να αξίζει και το 3Δ έχει αρκετούτσικες σκηνές που αξιοποιείται.

 

http://www.imdb.com/title/tt1877832/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The Man in the Moon 8/10

η πρώτη ταινία της Reese Witherspoon και η τελευταία του Robert Mulligan 

υπέροχο Drama, Romance για τα ήσυχα βραδιά του καλοκαιριού 

 

http://www.imdb.com/title/tt0102388/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Endless love .   συμπαθητικη ταινια αλλα καμια σχεση με το οριτζιναλ των 80ς.   Αλλη μια αισθηματικη  ταινια που σιγουρα απευθυνεται στο κοινο του  oc  παρα σε λιγο πιο ενηλικους.Το πρωτο εργο ηταν ενα ψυχολογικο δραμα με romance και συγκινηση.δυστηχως αυτο αρεσκεται στους cheesy    διαλογουσ,  στο προβλεψιμο σεναριο ,και αχαρες ερμηνειες ωπου μεταξυ των πρωταγωνιστων,ειπαρχει 0 χημεια
οσοι δεν ειδανε την αρχικη ταινια μπορει να τους αρεσει.οσοι ομως την ειδανε δεν θα θελουν να το ξαναδουν το ριμεικ.  
Το σαουντρακ επισης καλο αλλα μη περιμενετε την επανεκδοση του τραγουδιου του λαιονελ ριτσι
αντε αφου τα χουνε κανει ολα ρημεικ στο χολυγουντ μονο 2 ταινιες εμειναν να τις καταστρεψουν και αυτες.το φλασντανς και το το τοπ γκαν  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...