Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε; (2)


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

The girl on the train

Αλκοολική χωρισμένη παρακολουθεί κάθε μέρα από το τραίνο την νέα ζωή του πρώην της και των γειτόνων του και μπλέκεται στην υπόθεση εξαφάνισης της γειτόνισσας.

Το Gone Girl του φτωχού. Μικρότερο σε όλα του, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι είναι κακό, απλά όλα του είναι ένα-δύο κλικ κάτω.

Ωραία σκιαγράφηση χαρακτήρων, πολύ καλές ερμηνείες, αλλά η (αναμενόμενη πια) ανατροπή για γέλια.

Την ειδα και εγω με καλυψες απολυτα δεν θα μπορουσες να τα πεις καλυτερα .

 

Θα βαλω βαθμο μονο γιατι ετσι .

 

6.9/10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Denial 2016

 

Θεωρώ δεδομένο πως το Ολοκαύτωμα είναι ιστορικό γεγονός, ωστόσο η ταινία ήταν απογοήτευση. Πολύ αφελώς γυρισμένη, σε κάνει να νομίζεις ότι βλέπεις ταινία πολιτικής κατήχησης που σαμποτάρει οποιαδήποτε φυσιολογική ροή της πλοκής. Θα περίμενα κάτι καλύτερο από τους Τίμοθυ Σπάλ και Τομ Γουίλκινσον και μια τόσο ενδιαφέρουσα υπόθεση. Καλύτερα να το γύριζαν σε ντοκυμαντέρ.

 

5.5/10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Wishmaster 1 & 2.

 

Να πω ότι είναι καλές ταινίες; Όχι, φυσικά και όχι. Είναι όμως διασκεδαστικες μέχρι θανάτου; Ναι γαμωτο είναι. Νεράκι μέχρι το τέλος και ο Αντρέας μόνος του κουβαλάει τις ταινίες. Αξίζει και μόνο γι αυτόν ή και για όποιον θέλει καλή σπλατερια. Χαλαρά τον βάζω μέσα στα καλύτερα "τέρατα" μαζί με αστέρια όπως pinhead και Freddy Crouger κτλ κτλ. Εντελώς underrated κακός.

 

Δεν βάζω βαθμολογία, το θεωρώ κλασσικό και το ένα και το άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Wild tales...

 

http://www.imdb.com/title/tt3011894/?ref_=nv_sr_1

 

Αξιο οχταρακι...

Relatos salvajes κανονικος τιτλος........... ειναι αυτο που λενε  ΤΑΙΝΙΑΡΑ.  Τοχω δει βεβαια.

 

Γενικως ο ισπανικος κινηματογραφος ειναι μιλια μπροστα απο ολους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Wishmaster 1 & 2.

 

Να πω ότι είναι καλές ταινίες; Όχι, φυσικά και όχι. Είναι όμως διασκεδαστικες μέχρι θανάτου; Ναι γαμωτο είναι. Νεράκι μέχρι το τέλος και ο Αντρέας μόνος του κουβαλάει τις ταινίες. Αξίζει και μόνο γι αυτόν ή και για όποιον θέλει καλή σπλατερια. Χαλαρά τον βάζω μέσα στα καλύτερα "τέρατα" μαζί με αστέρια όπως pinhead και Freddy Crouger κτλ κτλ. Εντελώς underrated κακός.

 

Δεν βάζω βαθμολογία, το θεωρώ κλασσικό και το ένα και το άλλο.

Θυμάμαι εποχές 2000 είχα πετύχει το ένα στο star νομίζω. Παιδάκι τότε με είχε επηρεάσει μαζί με το hellraiser που είχα πετύχει άλλη φορά. Πως τα σκέφτονται αυτά απορώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θυμάμαι εποχές 2000 είχα πετύχει το ένα στο star νομίζω. Παιδάκι τότε με είχε επηρεάσει μαζί με το hellraiser που είχα πετύχει άλλη φορά. Πως τα σκέφτονται αυτά απορώ.

 

Δεν βγαίνουν τέτοιοι κακοί σήμερα. Εκείνες οι ταινίες ακόμα και κακές ή cheesy να ήταν πάντα ήταν διασκεδαστικές. Τις έβλεπες και τις βλέπεις και περνάς καλά. Αισθάνεσαι μια "ζεστασιά" και μια "ψυχή" πίσω από την κάμερα. Ρε τον Αντρέα, τρομερός πραγματικά. Αν ερχόταν Live μπροστά μου με τέτοια συμπεριφορά μα τον Χριστό θα το πίστευα ότι ο τύπος είναι από άλλο κόσμο και ότι ήρθε για να κάνει κακό. Τόσο καλός! Τότε που το είχα δει μου άρεσε πολύ αλλά είχε χαθεί μέσα στη θάλασσα των μεγάλων "τεράτων". Σήμερα που το ξαναείδα θεωρώ ότι ο τύπος πρέπει να μπει μαζί με τους μεγάλους ανετότατα κιόλας. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Relatos salvajes κανονικος τιτλος........... ειναι αυτο που λενε  ΤΑΙΝΙΑΡΑ.  Τοχω δει βεβαια.

 

Γενικως ο ισπανικος κινηματογραφος ειναι μιλια μπροστα απο ολους.

Aργεντινικος οπως ειπε ο φιλος...Και ο Ισπανικος πολυ καλος, καημο το χω, δεν ζηταμε εφε και budget εκατομμυριων, θα μπορουσαν και οι δικοι μας να βγαλουν μια ταινια οπως πχ αυτη, το Τρεξε Λολα Τρεξε κτλ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Instructions not included, Αργεντινικο μια απο τις 10 καλυτερες ταινιες που εχω δει ever.  Και μεξικανικος πολυ καλος βεβαια..... amorres perros.

 

Τον ισπανικο τον εχω top ομως......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Silence

 

Θεε μου ποοοοσο ξεχειλωμενη βαρετη ανιαρη και ανοστη.

Χαχαχ δηλαδη για να καταλαβω απο τα λογια σου μια απο τις χειροτερες του 2016!?

Γελαω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...