Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε; (2)


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Nocturnal Animals,

 

Εξαιρετικό με κράτησε στην τσίτα 2 ώρες. 8.5/10.

 

Φανταστική φωτογραφία και σκηνοθεσία από τον Tom Ford.

 

 

Την είδα κι εγώ και συμφωνώ..πολύ καλή ταινία. Δυστυχώς υπήρχαν πολλοί κάφροι στο σινεμά αλλά μόλις ξεκίνησε το διάβασμα του βιβλίου δεν ακουγόταν κιχ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Την είδα κι εγώ και συμφωνώ..πολύ καλή ταινία. Δυστυχώς υπήρχαν πολλοί κάφροι στο σινεμά αλλά μόλις ξεκίνησε το διάβασμα του βιβλίου δεν ακουγόταν κιχ.

 

 

Α, καλά. Μια ταινία που δεν ευχαριστήθηκα καθόλου είναι το Χόμπιτ Μέρος 3. Καμιά 20αριά πιτσιρίκια δυο σειρές μπροστά να φωνάζουν σε όλη τη παράσταση, εμείς να τους μπινελικώνουμε να σκάσουν και οι υπάλληλοι στα village να πετάνε αετό.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Guardians of the galaxy.

 

Ετερόκλητη παρέα από εξωγήινους με αρχηγό έναν γήινο σώζει τον Γαλαξία από τον αφανισμό με στυλ.

Την ξεκίνησα με το ζορι, απλά για να χαζέψω κάτι με τα παιδιά. Από τους τίτλους όμως κατάλαβα ότι θα διασκεδάσουμε πολύ, όπως και έγινε. Απίθανη μουσική, ωραία δράση, γέλιο, περάσαμε καταπληκτικά, όπως πριν καιρό με το Antman, και ίσως λίγο καλύτερα. Και από εχθές δεν μπορούμε να σταματήσουμε να βλέπουμε το Baby Groot να χορεύει το I want you back!.. Περιμένουμε με αγωνία το Vol.2 και ψάχνω να παραγείλω το Pop! Βaby Groot. 

 

The girl on the train

Αλκοολική χωρισμένη παρακολουθεί κάθε μέρα από το τραίνο την νέα ζωή του πρώην της και των γειτόνων του και μπλέκεται στην υπόθεση εξαφάνισης της γειτόνισσας.

Το Gone Girl του φτωχού. Μικρότερο σε όλα του, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι είναι κακό, απλά όλα του είναι ένα-δύο κλικ κάτω.

Ωραία σκιαγράφηση χαρακτήρων, πολύ καλές ερμηνείες, αλλά η (αναμενόμενη πια) ανατροπή για γέλια.

Guardians of the Galaxy--->Eγω που δεν ειμαι φαν του αναλογου υφους ταινιων την εχω δει 3-4 φορες. Ειναι εξαιρετικη.

Oσο για την αλλη ταινια, χεχε, ειναι τυχαιο οπως ανεφερα μια δυο σελιδες πισω, οτι το μυαλο παει κατευθειαν σε συγκριση με το Gone Girl; Φτωχος συγγενης πραγματι.

 

Την είδα κι εγώ και συμφωνώ..πολύ καλή ταινία. Δυστυχώς υπήρχαν πολλοί κάφροι στο σινεμά αλλά μόλις ξεκίνησε το διάβασμα του βιβλίου δεν ακουγόταν κιχ.

*sigh* Αναρωτιεμαι ή οτι ειμαι ατυχος ή οτι πραγματι το bolded part ειναι αληθεια. Εχω φτασει σε σημειο να μην παω μια δυο φορες γιατι ειμαι σιγουρος οτι θα υπαρχουν απροσαρμοστα μαλακισμενα που ειτε θα μιλανε ειτε θα κλωτσανε τη θεση μου απο πισω.

 

Ειδα χθες το The Program

 

Κυριως για να δω καμια λεπτομερεια και για το παρελθον του αλλα και πως εγινε η ολη διαδικασια διοτι ηξερα δυο πραγματακια πολυ επιφανειακα. Χωρις να ξεχωριζει κατι απο το εργο, καλουτσικο ηταν και δεν μπορω να πω οτι βαρεθηκα καπου. 

Φανταζομαι οτι ολο και καπου θα εχουν παρει καποιες ελευθεριες σχετικα με το τι εγινε πραγματικα σε καποια σημεια (ηδη εχω διαβασει κατι για τον δημοσιογραφο) αλλα στη τελικη σημασια εχει τι ηταν ο Armstrong ε και αυτο βγηκε στη φορα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The girl on the train

 

Υπερβολικη ερμηνεια της Emily Blunt. Πιστευω οτι σε αρκετα σημεια ηταν κακογραμμενο, δλδ αυτο που ηθελε να περασει δεν το περασε σωστα...

 

6/10

 

Tropic Thunder

 

Εξαιρετικο. Γελασα παρα πολυ και γενικα στις κωμωδιες ειμαι λιγο δυσκολος.. Downy Jr τον κανανε μαυρο...πφφφ μονο και μονο οταν το βλεπεις αυτο γελας.. Tom Cruise εδωσε ρεστα, στην σκηνη με εκεινη την συμμορια Red Dragon πως λεγοταν, πεθανα...

 

8/10 (επειδη γελασα)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μου αρέσουν τα μιούζικαλ αλλά με την κοπέλα είπαμε να δούμε το La la land. Τι ταινία ήταν αυτή; Εξαιρετική σκηνοθεσία, χορός μουσική, emma stone  :shock:  :shock:  . Της βάζω ένα 9/10 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις δικιο ,παραλειψη μου .

Ξεχασα να πω για το καταστροφικο χρονικο διαστημα προς το τελος της ταινιας εκει εχασε πολυ .Για την ιστορια ο Affleck  δεν ειναι ηθοποιος  και δεν θα γινει ποτε  ειναι ομως ανεκτος υποκριτικα  ,επαγγελματιας ,ομορφος και δημοφιλης .

 

Πρεπει καποια στιγμη να συμφωνησουμε σε ενα  αποδεκτο μοντελο βαθμολογησης .

Εκτος απο το εξαιρετικα πολυπλοκο και sophisticated  συστημα που εχουμε εγω και ο DOP και το οποιο αγγιζει την τελειοτητα  .Oι  περισσοτεροι  ειστε οτι να'ναι ,πετατε τα 9αρια και τα 10αρια σαν καραμελες .

Ακομα  ρε Ντιναρα και στην κατηγορια του να το εκρινες που ειναι οκ σαν μεθοδος δεν παιρνει πανω απο 8 βαρια  .

Βλεπουν οι αλλοι κατι σαχλαμαρες (οχι εσυ) μιλαμε για σκουπιδια οχι αστεια 9 λεει ο αλλος .

Δεν ξερω εχω προβληματιστει με αυτο το θεμα ,θα ηθελα να ακουσω και την γνωμη του Σελερα  σαν μεγαλυτερος που ειναι :P ολο και κατι θα εχει να πει .

Κι ομως  μ αρεσε τοσο πολυ.

ειχα καιρο να βαθμολογησω ταινια πανω απο 8 

σκεψου ειμαι και φαν του κιουμπρικ :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Guardians of the Galaxy--->Eγω που δεν ειμαι φαν του αναλογου υφους ταινιων την εχω δει 3-4 φορες. Ειναι εξαιρετικη.

Oσο για την αλλη ταινια, χεχε, ειναι τυχαιο οπως ανεφερα μια δυο σελιδες πισω, οτι το μυαλο παει κατευθειαν σε συγκριση με το Gone Girl; Φτωχος συγγενης πραγματι.

 

 

Και εγώ ή από εσένα το διάβασα ή πήρε το μάτι μου κάποιο ανάλογο σχόλιο για την σύγκριση με το Gone girl.  Χωρίς να το βρίσκω κακό, ο λόγος που το είδα είναι ότι με ιντρίγκαρε η περίληψη στο IMDB και το ότι παίζει η Blunt, αλλιώς δεν θα έδινα και πολλή σημασία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την είδα κι εγώ και συμφωνώ..πολύ καλή ταινία. Δυστυχώς υπήρχαν πολλοί κάφροι στο σινεμά αλλά μόλις ξεκίνησε το διάβασμα του βιβλίου δεν ακουγόταν κιχ.

Καλά με την εισαγωγή που έχει αν έχει μλκες μέσα στο σινεμά θα γίνει φασαρία.

Βέβαια όπως είπες μετά την αρχή της ανάγνωσης απλά σιγή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Green street hooligans 8/10 νομιζω οτι καλυτερο στο είδος της.

Φυςικα η βαθμολογία μου εχει να κανει με το πως θα ηθελα εγω να ειναι μια ταινια για τους hooligans .

 

Star Wars The rogue one 8/10

Πολυ καλύτερη απο το the force awakens. Περισσότερη δράση και γενικα Star Wars . Καμια σχεση με τις πιο παλιές ομως.

 

Seven pounds

Καταπληκτική ταινια 9/10 . Πολυ καλο σενάριο.

 

Nightcrawler δεν ξερω γιατι εχει τόσα καλα σχόλια . 5/10 βαρεθηκα τη ζωη μου

 

 

 

 

 

 

 

* μπορειται να προτείνετε κάποια ταινια σαν το green street hooligans? ( δεν ενοω να μου πείτε το 2 η το 3 τα οποία δεν ει αν καμια σχεση με το ενα )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nocturnal Animals,

 

Εξαιρετικό με κράτησε στην τσίτα 2 ώρες. 8.5/10.

 

Φανταστική φωτογραφία και σκηνοθεσία από τον Tom Ford.

 

Από αδιάφορη μέχρι κακή.

 

Ωραία, το κόνσεπτ ήταν καλό -λόγο δυνατού βιβλίου- αλλά η ταινία ήταν αδύναμη με επίπεδες ερμηνείες. Δεν κατάλαβα δηλαδή αν η ιστορία μέσα στην ιστορία (το βιβλίο που διάβαζε) ήταν επίτηδες κακή για να την βασανίσει ή ήταν κακή γιατί πρώην της ποτέ δεν έμαθε να γράφει !

 

Hell or High Water ήταν εξαιρετικό.

Επίσης Take Shelter (2011) πολύ δυνατό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

* μπορειται να προτείνετε κάποια ταινια σαν το green street hooligans? ( δεν ενοω να μου πείτε το 2 η το 3 τα οποία δεν ει αν καμια σχεση με το ενα )

Football factory

Πολυ ανωτερο. Κοιταω τις βαθμολογιες τωρα στο imdb. WTF!

Το green δεν μου αρεσε καθολου. Το βρηκα γελοιο και παιδικο απο οτι θυμαμαι (περασαν και χρονια).

Επεξ/σία από crom251
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από αδιάφορη μέχρι κακή.

 

Ωραία, το κόνσεπτ ήταν καλό -λόγο δυνατού βιβλίου- αλλά η ταινία ήταν αδύναμη με επίπεδες ερμηνείες. Δεν κατάλαβα δηλαδή αν η ιστορία μέσα στην ιστορία (το βιβλίο που διάβαζε) ήταν επίτηδες κακή για να την βασανίσει ή ήταν κακή γιατί πρώην της ποτέ δεν έμαθε να γράφει !

 

Hell or High Water ήταν εξαιρετικό.

Επίσης Take Shelter (2011) πολύ δυνατό.

Δε νομιζω οτι είχε κακές ερμηνείες. Επίσης το βιβλίο ήταν όλο ένας συμβολισμός, όπως και πολλά άλλα στην ταινία.

Προφανώς και μπορείς να έχεις την αποψη σου έτσι, μην παρεξηγείς ότι ρωτώ, συντομη συζήτηση θέλω να κάνω.

 

Ας πούμε εγώ την βάζω στο ίδιο επίπεδο με το hell or High water.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...