Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε; (2)


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Seance on a Wet Afternoon (1964) - IMDb 9/10. Λατρευω σινεμα των 60's & 70's. Δε με απογοητευσε καθολου, με εξαιρετικες ερμηνειες απο την Kim Stanley και τον Richard Attenborough (γνωστος για τη σκηνοθεσια του Ghandi αλλα και ως ηθοποιος για το the great escape).

Σε οποιον αρεσουν 60's  ,ας δει το What Ever Happened To Baby Jane? . Bette Davis & Joan Crawford στην ιδια ταινια, ενω ηταν γνωστη η διαμαχη τους. Αποτελεσμα = μια απο τις αγαπημενες μου ταινιες! 

 

Frances (1982) - IMDb 8/10. Η ζωη της Frances Farmer. Πολυ καλο portrayal. Εκπληκτικη ερμηνεια απο την εξαιρετικη Jessica Lange αλλα και Kim Stanley (και ειχα στη λιστα τις ταινιες- που να θυμομουν οτι παιζει η Kim Stanley και στην παραπανω, τις ειδα μαζι :P  )

 


 

Yπαρχουν διαφορες βιογραφιες για την Frances Farmer, μια απο αυτες του William Arnold. 1 χρονο μετα την ταινια , ο W.Arnold ειπε οτι ειναι φανταστικο αυτο που εγραψε περι λοβοτομης της στο mental hospital (ετσι το παρουσιαζει και η ταινια) το οποιο πειραματιστηκε σε 300 ασθενεις με την λοβοτομη. 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Hell or High water.

 

Εξαιρετική, 8/10. Φοβερό και το standoff στο τέλος. Δε λέω αλλά μη θεωρηθεί spoiler.

 

Ο Bridges το έχει πολύ με τέτοιους ρόλους και θα ήθελα να τον δω σε ένα καλογυρισμένο Western σε αυτη την ηλικία.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hell or High water.

 

Εξαιρετική, 8/10. Φοβερό και το standoff στο τέλος. Δε λέω αλλά μη θεωρηθεί spoiler.

 

Ο Bridges το έχει πολύ με τέτοιους ρόλους και θα ήθελα να τον δω σε ένα καλογυρισμένο Western σε αυτη την ηλικία.

 

 

True Grit, αν δεν το έχεις δει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sausage Party

 

Άμα σου καεί ο εγκέφαλος από τους μπάφους, τέτοιες ταινίες βγάζεις. Με τα καλά και τα κακά που συνεπάγεται αυτό. :P 

 

Από τη μια περίμενα κάτι παραπάνω, από την άλλη βρήκα μερικές ιδέες αρκετά έξυπνες. Μπορώ να φανταστώ και τις δύο αντιδράσεις από κάποιον που βλέπει την ταινία: και να πέσει κάτω από τα γέλια και να κοιτάει αδιάφορος (ή να την κλείσει στα μισά).

 

Αν έχετε διάθεση, ξέρετε τι να περιμένετε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Link.png Site: TheAccountant

 

 

Σωστα δομημενη ταινια  για την κατηγορια ,κλιμακωση ρυθμου ,συμπαθητικη ερμηνεια απο Αffleck ,ενδιαφερουσα σεναριακα σε σημεια . 

Περασε το διωρο  νερακι .

 

7.5/10

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Link.png Site: TheAccountant

 

 

Σωστα δομημενη ταινια  για την κατηγορια ,κλιμακωση ρυθμου ,συμπαθητικη ερμηνεια απο Αffleck ,ενδιαφερουσα σεναριακα σε σημεια . 

Περασε το διωρο  νερακι .

 

7.5/10

 

Τον Affleck τον πάω σαν σκηνοθέτη και σαν ηθοποιό (ταλέντο δεν έχει απλά δεν με χαλάει η μούρη του στην οθόνη). Συμφωνώ με τον Φώτη απλά με χάλασε λίγο το συγγενολόι προς το τέλος (για να είμαι απόλυτα ειλικρινής μου φάνηκε λίγο χαζό σε σχέση και με το ύφος και την δομή της ταινίας).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Link.png Site: TheAccountant

 

 

Σωστα δομημενη ταινια  για την κατηγορια ,κλιμακωση ρυθμου ,συμπαθητικη ερμηνεια απο Αffleck ,ενδιαφερουσα σεναριακα σε σημεια . 

Περασε το διωρο  νερακι .

 

7.5/10

την ειδα χτες βραδυ και μ αρεσε παρα πολυ

εγω θα βαζα 9/10.

ειχα καιρο να δω τοσο ενδιαφερουσα ταινια.

για μενα η καλυτερη του 2016

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον Affleck τον πάω σαν σκηνοθέτη και σαν ηθοποιό (ταλέντο δεν έχει απλά δεν με χαλάει η μούρη του στην οθόνη). Συμφωνώ με τον Φώτη απλά με χάλασε λίγο το συγγενολόι προς το τέλος (για να είμαι απόλυτα ειλικρινής μου φάνηκε λίγο χαζό σε σχέση και με το ύφος και την δομή της ταινίας).

Εχεις δικιο ,παραλειψη μου .

Ξεχασα να πω για το καταστροφικο χρονικο διαστημα προς το τελος της ταινιας εκει εχασε πολυ .Για την ιστορια ο Affleck  δεν ειναι ηθοποιος  και δεν θα γινει ποτε  ειναι ομως ανεκτος υποκριτικα  ,επαγγελματιας ,ομορφος και δημοφιλης .

 

την ειδα χτες βραδυ και μ αρεσε παρα πολυ

εγω θα βαζα 9/10.

ειχα καιρο να δω τοσο ενδιαφερουσα ταινια.

για μενα η καλυτερη του 2016

Πρεπει καποια στιγμη να συμφωνησουμε σε ενα  αποδεκτο μοντελο βαθμολογησης .

Εκτος απο το εξαιρετικα πολυπλοκο και sophisticated  συστημα που εχουμε εγω και ο DOP και το οποιο αγγιζει την τελειοτητα  .Oι  περισσοτεροι  ειστε οτι να'ναι ,πετατε τα 9αρια και τα 10αρια σαν καραμελες .

Ακομα  ρε Ντιναρα και στην κατηγορια του να το εκρινες που ειναι οκ σαν μεθοδος δεν παιρνει πανω απο 8 βαρια  .

Βλεπουν οι αλλοι κατι σαχλαμαρες (οχι εσυ) μιλαμε για σκουπιδια οχι αστεια 9 λεει ο αλλος .

Δεν ξερω εχω προβληματιστει με αυτο το θεμα ,θα ηθελα να ακουσω και την γνωμη του Σελερα  σαν μεγαλυτερος που ειναι :P ολο και κατι θα εχει να πει .

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Guardians of the galaxy.

 

Ετερόκλητη παρέα από εξωγήινους με αρχηγό έναν γήινο σώζει τον Γαλαξία από τον αφανισμό με στυλ.

Την ξεκίνησα με το ζορι, απλά για να χαζέψω κάτι με τα παιδιά. Από τους τίτλους όμως κατάλαβα ότι θα διασκεδάσουμε πολύ, όπως και έγινε. Απίθανη μουσική, ωραία δράση, γέλιο, περάσαμε καταπληκτικά, όπως πριν καιρό με το Antman, και ίσως λίγο καλύτερα. Και από εχθές δεν μπορούμε να σταματήσουμε να βλέπουμε το Baby Groot να χορεύει το I want you back!.. Περιμένουμε με αγωνία το Vol.2 και ψάχνω να παραγείλω το Pop! Βaby Groot. 

 

The girl on the train

Αλκοολική χωρισμένη παρακολουθεί κάθε μέρα από το τραίνο την νέα ζωή του πρώην της και των γειτόνων του και μπλέκεται στην υπόθεση εξαφάνισης της γειτόνισσας.

Το Gone Girl του φτωχού. Μικρότερο σε όλα του, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι είναι κακό, απλά όλα του είναι ένα-δύο κλικ κάτω.

Ωραία σκιαγράφηση χαρακτήρων, πολύ καλές ερμηνείες, αλλά η (αναμενόμενη πια) ανατροπή για γέλια.

Επεξ/σία από Voodooman
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...