Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε; (2)


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις επέστρεψα από ROGUE ONE.

 

Δεν βαθμολογώ γιατί θα είναι υποκειμενική η κρίση. Περίμενα κάτι καλύτερο λόγω της όλης φάσης star wars.

Βαρετή στην πρώτη ώρα, μέτρια στη μέση και άρχισε να βελτιώνεται στο τελευταίο τέταρτο, άντε 20λεπτο,

που όμως δεν ήταν αρκετό για να τη σώσει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Django unchained (2012)

 

Δεν ξέρω γιατί άργησα τόσο πολύ να το δω. Εξαιρετική ταινία του Ταραντίνο με ένα πολύ ενδιαφέρον soundtrack, έξυπνους διαλόγους και έναν Christoph Waltz που με ενθουσίασε (καμία έκπληξη το όσκαρ, η χρυσή σφαίρα και το bafta που κέρδισε για την ερμηνεία του). Α, και ΠΟΛΥ αίμα, όπως είναι αναμενόμενο λόγω σκηνοθέτη. Συνήθως με ενοχλεί, αλλά οι βίαιες σκηνές ήταν τόσο όμορφα γυρισμένες που το προσπέρασα.

 

Την είδαμε οικογενειακώς και, παρόλο που έχουμε *εντελώς* διαφορετικό γούστο, άρεσε σε όλους. Πάνω από 2,5 ώρες κύλησαν νεράκι.

 

8.5/10

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα να πω thanks για το Perfetti Sconosciuti. Τα εχετε πει εσεις ηδη και πραγματι ηταν πολυ καλο μεχρι το τελος του. Οσο για τον Αθεριδη, απλα ειδα το τρειλερ μετα το Ιταλικο και γελαγα. Αντιγραφη σε ολα και ειμαι σιγουρος δεν θα πλησιαζει καν στο ελαχιστο.

 

Οσοι δεν εχετε δει ακομα κανενα απο τα δυο, καν'τε μια χαρη στον εαυτο σας και δειτε το original.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις ξανα-είδα το Warcraft σε έκδοση Blu-ray UltraHD και με ήχο Dolby Atmos. Μέρα με τη νύχτα η εικόνα και ο ήχος αδιανόητος στα 7.1 ηχεία μου, εντελώς διαφορετική εμπειρία από την πρώτη έκδοση που είχα δει αλλά δυστυχώς παραμένει μια άνευρη, αφελής και ανώριμη υπερδοσολογία οπτικών εφέ με πολύ μέτριες μάχες και κενούς χαρακτήρες που απλά υπάρχουν για να δικαιολογούν μια πλοκή.

 

Δυστυχώς και πάλι ένα 5/10 από μένα.

 

Είδα και Bad Lieutenant (1992). Μια κατάδυση στη ταραγμένη ψυχή ενός διεφθαρμένου αστυνομικού που όσο εξελίσσεται η ιστορία βυθίζεται σε όλο και μεγαλύτερα βάθη σήψης, προκαλώντας σου αντιπάθεια και οίκτο την ίδια στιγμή. Εξαιρετικός όπως πάντα ο Καϊτέλ.

 

Θα συμφωνήσω με το 7/10 του imdb.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν σου αρεσουν με διεφθαρμενους μπατσους και ετσι φαση, δες και το Narc. (αν δε το εχεις δει). To Bad Lieutenant το ειχα δει πριν πολλα χρονια. Πρεπει να το ξαναδω!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The boy http://www.imdb.com/title/tt3882082/?ref_=nv_sr_1

 

Δεν ήταν καθόλου άσχημο. Τυπική ιστορία μεν αλλά καλύτερα σχεδιασμένη δε από τα περισσότερα σύγχρονα θρίλερ/τρόμου. Οι ηθοποιοί κάνουν πολύ καλή δουλειά και βοηθάει και το γράψιμο των χαρακτήρων τους. Ωραία ατμόσφαιρα, μπορώ να πω ότι είχε ορισμένες σκηνές που μου σήκωσαν την τρίχα κάγκελο. Τρομερό κομμάτι η πρωταγωνίστρια. 

 

Εγώ θα της βάλω 7/10 γιατί μου άρεσε και ας μην ήταν κάτι το σούπερ αλλά ήταν αρκετά creepy. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν σου αρεσουν με διεφθαρμενους μπατσους και ετσι φαση, δες και το Narc. (αν δε το εχεις δει). To Bad Lieutenant το ειχα δει πριν πολλα χρονια. Πρεπει να το ξαναδω!

 

Το έχω δει. Πολύ καλή. Αν σου αρέσει και εσένα αυτό το θέμα, δες αυτό αν δεν το έχεις ήδη δει.

 

http://www.imdb.com/title/tt0279331/

 

 

Και αυτή. Ο ήρωας είναι στην ουσία ένας αντι-ήρωας πρώην αστυνομικός και νυν προαγωγός. Ται-νι-α-ρα.

 

http://www.imdb.com/title/tt1190539/

 

 

Έχω κάποια άλλη στο μυαλό που μου διαφεύγει. Μόλις την θυμηθώ θα τη γράψω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αληθεια ειναι για το μοναδικο καλο rip που βρηκα και μπορεσα να κατεβασω , δε βρηκα ουτε εγω... Βρηκα και άλλα rips , αλλα δεν εχει greek subs. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις πετύχει κάπου ελληνικούς υπότιτλους για αυτή την ταινία;

 

Όχι. Με αγγλικούς υπότιτλους το είδα. Η έκδοση ήταν YTS (πρώην YIFY) 1080p.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι. Με αγγλικούς υπότιτλους το είδα. Η έκδοση ήταν YTS (πρώην YIFY) 1080p.

 

Ακριβώς την ίδια έκδοση έχω κι εγώ και την έχω αποθηκευμένη εδώ και πολύ καιρό χωρίς να την έχω δει, ελπίζοντας ότι κάποια στιγμή θα βρω ελληνικούς υπότιτλους...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντα ετσι δισταζω, αλλα μολις ξεκιναω συνηθιζω αμεσως. Ειναι και καλη εξασκηση των αγγλικων. Απλα , οταν εχω τρελές αποριες σε λεξεις, αναγκαζομαι και διακοπτω την ταινια για να δω μεταφραση :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Train To Busan
 
TrainToBusanFeatured2a.jpg
 
 
Κορεατικο υπερθεαμα με θεμα τα zombie.Η ταινια ειναι παρα πολυ καλη με ατελειωτη δραση δραμα και zombie που ειναι παρομοια με το 28 days later.Πολυ καλυτερη του world war z.Πιστευω ευκολα μεσα στις 10 καλυτερες του 2016. 8.5/10

 

Πω πω πατάτα!! Καμιά σχέση με το  world war z

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...