Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε; (2)


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Krampus (2015)

 

Κωμωδία-τρόμου σε χριστουγεννιάτικη ατμόσφαιρα και θεματολογία, βλέπεται αν ψάχνεις για κάτι ανάλαφρο και διασκεδαστικό. Όχι κάτι που θα πάρεις στα σοβαρά όμως, ούτε κάτι που θα το θυμάσαι. Στα θετικά, o φόρος τιμής στο Μόνος στο Σπίτι που είναι διασκορπισμένος σε διάφορα σημεία του έργου και που οι λάτρεις της παραδοσιακής πλέον Χριστουγεννιάτικης ταινίας αποκλείεται να αφήνουν απαρατήρητο.

 

6/10

 

Επεξ/σία από Undertaker25
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τέλειοι Ξένοι [3/5]

 

Με τη βοήθεια του Τζενοβέζε, ο Αθερίδης φτιάχνει μια κεφάτη και άκρως επίκαιρη κωμωδία που εισέρχεται σε επικίνδυνα χωράφια όταν το χιούμορ συναντά τη λύπη ακόμη και την τραγικότητα. Οι -γεμάτοι σπιρτάδα- διάλογοι χτίζουν την αγωνία, αφού μετά από κάθε μήνυμα ή τηλέφωνο που ακολουθεί, οι φίλοι γίνονται ακόμα πιο άγνωστοι μεταξύ τους. Η εκτέλεση του σεναρίου είναι πειστική χάρη στην αυθεντικότητα των ερμηνειών του άκρως επιτυχημένου καστ. Και το όλο εγχείρημα ανοίγει ένα ασυμμάζευτο κουτί της Πανδώρας, που είναι αναπάντεχο κι απόλυτα κατανοητό ταυτόχρονα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλειοι Ξένοι [3/5]

 

O Αθερίδης φτιάχνει μια κεφάτη και άκρως επίκαιρη κωμωδία που εισέρχεται σε επικίνδυνα χωράφια όταν το χιούμορ συναντά τη λύπη ακόμη και την τραγικότητα. Οι -γεμάτοι σπιρτάδα- διάλογοι χτίζουν την αγωνία, αφού μετά από κάθε μήνυμα ή τηλέφωνο που ακολουθεί, οι φίλοι γίνονται ακόμα πιο άγνωστοι μεταξύ τους. Η εκτέλεση του σεναρίου είναι πειστική χάρη στην αυθεντικότητα των ερμηνειών του άκρως επιτυχημένου καστ. Και το όλο εγχείρημα ανοίγει ένα ασυμμάζευτο κουτί της Πανδώρας, που είναι αναπάντεχο κι απόλυτα κατανοητό ταυτόχρονα.

 

 

Fixed

 

 

Τέλειοι Ξένοι [3/5]

 

Με τη βοήθεια του Τζενοβέζε, ο Αθερίδης φτιάχνει διασκευάζει μια κεφάτη και άκρως επίκαιρη κωμωδία που εισέρχεται σε επικίνδυνα χωράφια όταν το χιούμορ συναντά τη λύπη ακόμη και την τραγικότητα. Οι -γεμάτοι σπιρτάδα- διάλογοι χτίζουν την αγωνία, αφού μετά από κάθε μήνυμα ή τηλέφωνο που ακολουθεί, οι φίλοι γίνονται ακόμα πιο άγνωστοι μεταξύ τους. Η εκτέλεση του σεναρίου είναι πειστική χάρη στην αυθεντικότητα των ερμηνειών του άκρως επιτυχημένου καστ. Και το όλο εγχείρημα ανοίγει ένα ασυμμάζευτο κουτί της Πανδώρας, που είναι αναπάντεχο κι απόλυτα κατανοητό ταυτόχρονα.

 

Fixed

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Μερικες ταινιες που ειδα την περασμενη καθως και αυτη την εβδομαδα.

 


Ηθελα απο καιρο να τη δω, αν και θα ηθελα να βρω και την πρωτη ταινια Frida, Naturaleza viva (1983) ,αλλα δε τα καταφερα.

Πολυ καλογυρισμενη.

 

Επισης Bridge of Spies (2015) ,πολυ καλη ταινια και αυτη. Παροτι εξελισσεται καπως αργα, σε κραταει.

 

Καθως και αυτη Ex Machina , μου αρεσε και δε το περιμενα! Δεν ειναι του ειδους μου , αλλα ηταν πολυ καλη εν τελει! 

 

Επισης 

 









καθως και ενα κρυμμενο διαμαντι

 


 

Μη περιμενετε μπαμ μπουμ , ουτε ζομπι και τετοια. :P Ειναι ελαχιστες του ειδους που πραγματικα κατ'εμε αξιζουν. 

 

Εδω εχω μια λιστα με προτιμησεις μου. Παλια, θελει ανανεωση/προσθηκες. Η σειρα μετα τις - ας πουμε - πρωτες 15, ειναι τυχαια. Αλλα you get an idea. 

Καλη σας νυχτα!

Επεξ/σία από tommybertsen
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Μερικες ταινιες που ειδα την περασμενη καθως και αυτη την εβδομαδα.
 
Ηθελα απο καιρο να τη δω, αν και θα ηθελα να βρω και την πρωτη ταινια http://www.imdb.com/title/tt0087297/?ref_=nm_knf_i2 ,αλλα δε τα καταφερα.
πολυ καλογυρισμενη.
 
Επισης http://www.imdb.com/title/tt3682448/?ref_=nv_sr_1 ,πολυ καλη ταινια και αυτη. Παροτι εξελισσεται καπως αργα, σε κραταει.
 
Καθως και αυτη http://www.imdb.com/title/tt0470752/?ref_=nv_sr_5 , μου αρεσε και δε το περιμενα! Δεν ειναι του ειδους μου , αλλα ηταν πολυ καλη εν τελει! 
 
Επισης 
 
καθως και ενα κρυμμενο διαμαντι
 
 
Μη περιμενετε μπαμ μπουμ , ουτε ζομπι και τετοια. :P Ειναι ελαχιστες του ειδους που πραγματικα κατ'εμε αξιζουν. 
 
Εδω εχω μια λιστα με προτιμησεις μου. Παλια, θελει ανανεωση/προσθηκες. Η σειρα μετα τις - ας πουμε - πρωτες 15, ειναι τυχαια. Αλλα you get an idea. 
Καλη σας νυχτα!

 

καλο θα ταν να λεγαμε τις ταινιες. εκτος αν εχουν μη αγγλωφονο τιτλο.το κανει κουραστικο να πετας 200 λινκ που λεει ο λογος και τα μισα για καπιον που τα ανοιγει να ειναι ανουσια 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The Finest Hours

 

movie_poster_thefinesthours_40e891cc.jpe

 


 

Ακομα μια αληθινη ιστορια για φετος η οποια ειναι και αυτη αρκετα καλη.Πολυ ωραια ατμοσφαιρα ξεκιναει χαλαρα αλλα στη συνεχεια εχει αρκετες δυνατες σκηνες.Οι σκηνες στη θαλασσα οτι καλυτερο.7.5/10

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλο θα ταν να λεγαμε τις ταινιες. εκτος αν εχουν μη αγγλωφονο τιτλο.το κανει κουραστικο να πετας 200 λινκ που λεει ο λογος και τα μισα για καπιον που τα ανοιγει να ειναι ανουσια 

Σορρυ μαν , νομιζα οτι θα εμφανιστουν ως λινκ με τιτλο απο το imdb , δε ξερω πως να το κανω ομως!  :unsure:

Θα διορθωσω το λινκ!

Edit: Διορθωθηκαν. Με τιτλο και λινκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

the autopsy of jane doe 2016

 

τιμιο και αρκετα καλο storytelling. Βασικα ερχεται δευτερο μετα το the witch 2016 στο κομματι του storytelling. Α επισης, τα boobs ηταν θεσπέσια  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aναθεμα την ωρα που πήγα να δω εχτες παραμονή το πασσεντζερς. Μακριά αν θέλετε να γλιτώσετε τα λεφτα σας. 2 σχετικά καλοι ηθοποιοί χαραμίζονται για μια μαλακια και μιση.το ίδιο συμβαίνει και με το μπατζετ. Ο πρώτος που θα υποστηρίξει την ταινία για τα φιλοσοφικά δήθεν μηνύματα μοναχικότητας θα του ευχηθώ κακη χρονια! Το μονο που άξιζε ηταν η σκηνή με την έλλειψη βαρύτητας αλλα έχουμε δει τη μιση στο τρέιλερ.

 

Δεν ξέρω αν το είπα, αλλα μείνετε μακριά απο αυτη την ταινια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The Accountant. Ωραίο θρίλερ-περιπέτεια. Περνά πολύ ευχάριστα.

 

http://www.imdb.com/title/tt2140479/

 

 

The Autopsy of Jane Doe. Καλή ταινία. Για απογευματάκι, μια χαρά!

 

http://www.imdb.com/title/tt3289956/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

the autopsy of jane doe 2016

 

τιμιο και αρκετα καλο storytelling. Βασικα ερχεται δευτερο μετα το the witch 2016 στο κομματι του storytelling. Α επισης, τα boobs ηταν θεσπέσια  

 

Την είδαμε και εμείς χτες αυτήν. Πολύ καλή, τιμιότατη. Λυτή και low budget αλλά χρησιμοποίησε αυτά που είχε με πολύ καλό τρόπο. Πάρα πολύ ωραία και κλειστοφοβική ατμόσφαιρα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...