Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε; (2)


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Suicide Squad

 

Πολύ μέτρια. Αδιάφοροι κακοί (Enchantress LOL), κακή χημεία μεταξύ της ομάδας, μηδενικό σενάριο, ακόμα και το χιούμορ μέτριο. O τζόκερ αδιάφορος κομπάρσος. Στα θετικά ο χαρακτήρας του Rick Flag & Harley Quinn, και οι μουσικές επιλογές.

 

5,4/10

Και η κωλαρα αδιαφορη ?Δεν νομιζω !

 

Link.png Site: TheMagnificent Seven

 

 

Tα εχουμε δει 300 φορες  και πολυ καλυτερα .Καμμια σχεση με το πρωτοτυπο υστερει σε ολα τα επιπεδα.

Ειναι να την δεις ενα διωρο  γιατι βλεπεται δεν ειναι οτι θα καταριεσαι τον χρονο που εχασες αλλα μεχρι εκει ,δεν ειναι για κατι παραπανω.

 

6,6/10

Επεξ/σία από Fotis13
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Suicide Squad

Στα θετικά ο χαρακτήρας του Rick Flag

 

Δεν περίμενα να διαβάσω κάτι τέτοιο από εσένα. Κρυόπλαστος ηθοποιός και χαρακτήρας. Την στιγμή που έβγαλε λόγο με έπιασαν τα γέλια. Σε όλα τα άλλα συμφωνώ.

 

P.S θεωρώ ότι έκαψαν έναν καλό τζόκερ (ο Leto με άλλο σενάριο - σκηνοθέτη θα ήταν ιδανικός, εδώ ήταν κομπάρσος. Επίσης έκαψαν μια τέλεια (θεά,πανέμορφη) Harley Quinn.

 

Τόσο χάλια ρε Foti το καουμπόϊκο και το έχω στο πρόγραμμα :(

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν περίμενα να διαβάσω κάτι τέτοιο από εσένα. Κρυόπλαστος ηθοποιός και χαρακτήρας. Την στιγμή που έβγαλε λόγο με έπιασαν τα γέλια. Σε όλα τα άλλα συμφωνώ.

 

P.S θεωρώ ότι έκαψαν έναν καλό τζόκερ (ο Leto με άλλο σενάριο - σκηνοθέτη θα ήταν ιδανικός, εδώ ήταν κομπάρσος. Επίσης έκαψαν μια τέλεια (θεά,πανέμορφη) Harley Quinn.

 

Τόσο χάλια ρε Foti το καουμπόϊκο και το έχω στο πρόγραμμα :(

Έχεις δίκιο, εγώ μπερδεύτηκα (ουτε τα ονόματα τους δε συγκράτησα σωστα). Ο Will Smith ήθελα να πω (που δεν τον πολυπάω γενικώς..)  ναι κι εγώ γέλασα όταν εβγαλε λογο...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Suicide Squad

 

Πολύ μέτρια. Αδιάφοροι κακοί (Enchantress LOL), κακή χημεία μεταξύ της ομάδας, μηδενικό σενάριο, ακόμα και το χιούμορ μέτριο. O τζόκερ αδιάφορος κομπάρσος. Στα θετικά ο χαρακτήρας του Rick Flag & Harley Quinn, και οι μουσικές επιλογές.

 

5,4/10

 

Και εγώ την είδα και μάλιστα την directors cut. Συμφωνώ και επαυξάνω. Ρηχή μέχρι εκεί που δεν πάει, αδιάφορος κακός, καμία συνέργεια μεταξύ της ομάδας τόσο σε επίπεδο ικανοτήτων όσο και σε επίπεδο χαρακτήρων. Η εκπληκτική σε εμφάνιση Harley Quin (όπου είναι και ο νέος μεγάλος μου έρωτας που την είδα πρώτη φορά στο wolf of wall street) όλως περιέργος είναι και η πιο συμπαθητική παρουσία μαζί με τον Flag και Deadshot. Ο νέος Joker του Leto προσωπικά δεν με χάλασε, λίγο περισσότερο ψυχοπάθεια και λίγο λιγότερο PIMP να ήταν θα μου άρεσε περισσότερο αλλά οκ, είναι καλοδεχούμενη άλλη μια προσωπικότητα του. Κρίμα που δεν είχε πλήρως ενεργό ρόλο και όπως λες πράγματι ήταν κομπάρσος ακόμα και στο directors cut. Σχεδόν καθόλου δράση (πωτσ γκένεν ατό με τόσους κακούς;) και γενικά ήταν βαρετό. 

 

Εγώ του βάζω 5/10 μόνο και μόνο για την τρομακτικά όμορφη και κορμάρα Harley Quin καθώς και τον Flag και Deadshot. Μια μονάδα μόνη της είναι η H.Q. και μια μονάδα ακόμα για Flag + D.S. (άρα η ταινία από μόνη της είναι 3/10). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Day Of The Outlaw

 

gZxyw.jpg

 


 

Ενα οχι και τοσο γνωστο western που ομως καταφερνει με την σκηνοθεσια και τους πολυ καλους ηθοποιους να κρατησει αμειωτο το ενδιαφερον για κατι περισσοτερο απο 90 λεπτα. 7.5/10

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλειοι Ξένοι [3/5]

 

O Αθερίδης φτιάχνει μια κεφάτη και άκρως επίκαιρη κωμωδία που εισέρχεται σε επικίνδυνα χωράφια όταν το χιούμορ συναντά τη λύπη ακόμη και την τραγικότητα. Οι -γεμάτοι σπιρτάδα- διάλογοι χτίζουν την αγωνία, αφού μετά από κάθε μήνυμα ή τηλέφωνο που ακολουθεί, οι φίλοι γίνονται ακόμα πιο άγνωστοι μεταξύ τους. Η εκτέλεση του σεναρίου είναι πειστική χάρη στην αυθεντικότητα των ερμηνειών του άκρως επιτυχημένου καστ. Και το όλο εγχείρημα ανοίγει ένα ασυμμάζευτο κουτί της Πανδώρας, που είναι αναπάντεχο κι απόλυτα κατανοητό ταυτόχρονα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλειοι Ξένοι [3/5]

 

O Αθερίδης φτιάχνει αντιγραφει μια κεφάτη και άκρως επίκαιρη κωμωδία που εισέρχεται σε επικίνδυνα χωράφια όταν το χιούμορ συναντά τη λύπη ακόμη και την τραγικότητα. Οι -γεμάτοι σπιρτάδα- διάλογοι χτίζουν την αγωνία, αφού μετά από κάθε μήνυμα ή τηλέφωνο που ακολουθεί, οι φίλοι γίνονται ακόμα πιο άγνωστοι μεταξύ τους. Η εκτέλεση του σεναρίου είναι πειστική χάρη στην αυθεντικότητα των ερμηνειών του άκρως επιτυχημένου καστ. Και το όλο εγχείρημα ανοίγει ένα ασυμμάζευτο κουτί της Πανδώρας, που είναι αναπάντεχο κι απόλυτα κατανοητό ταυτόχρονα.

Fixed

  • Like 18
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Donnie Darko

 

Το είχα δει πριν από καμιά 15αριά χρόνια και θυμόμουν ότι μου είχε αρέσει τότε πολύ, αλλά και ότι είπα στον εαυτό μου ότι πρέπει να την ξαναδεί κάποια στιγμή, γιατί δεν της είχα δώσει την απαιτούμενη προσοχή.

 

Εντάξει, είναι διαμάντι. Είχα την ευκαιρία να την ξαναζήσω από την αρχή και μου άφησε ακόμη περισσότερα πράγματα!

 

Σε όποιον του έχει ξεφύγει, ας τη δει τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Kick-Ass 
Ωραια ταινια με ωραιο χιουμορ δραση και πλοκη.8/10

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...