Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε; (2)


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

σοβαρέψου και πρόσεχε με τους  σχολιασμούς σου σε προσωπικό επίπεδο ώριμε/ταξιδεμένε εσύ.

 

Μην τρελένεσε με τον συγκεκριμένο..έτσι είναι η στόφα του..να προκαλεί....

 

α όσο για το ώριμο που αναφέρεις κοίτα σχολιασμό...

 

Link.png Site: SuicideSquad

 

Κλασικη ταινια  του ειδους   απο τις καλες .

Ξεχωριζει  για  την ερμηνεια του Leto ο οποιος ενσαρκωνει τον joker  σε απολυτο βαθμο.Αλλη μια κορυφαια ερμηνεια του .  

Και για  την  Μargot Robbie  που ειναι η ιδια η κολαση .

Τις ταιριαζουν αυτοι οι ρολοι της μοιραιας με χιουμορ .Ειναι χαρακτηριστικη  περιπτωση γυναικας  που σε καταστρεφει μαζι με την Amber Heard   ειναι οτι καλυτερο εχει βγαλει το Holywood τα τελευταια χρονια  στην κατηγορια αναφτρες .

 

 

7,4/10  για την ταινια 

9,5/ 10 για την Margot και 10 για την κωλαρα της .

 

το μόνο που συμφωνώ είναι για την Margot...κατα τ άλλα η ταινία είναι απαράδεκτη και ασύνδετη ο δε Leto παρά τις εξαίσιες ερμηνείες που μας έχει χαρίσει στο ρόλο του Joker είναι απλά ΚΑΚΟΣ ίσως φταίει η σκηνοθεσία-σενάριο ,ίσως φταίει και οτι οι προηγούμενοι Joker (Nicholson-Ledger) είχαν αφήσει μεγάλο κληροδότημα -και αδιαπέραστο κατα την γνώμη μου....

 

συνοψίζοντας η ταινία αρέσει σε κάτι τσοντάκηδες....

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

I am not a serial killer

 

http://www.imdb.com/title/tt4303340/?ref_=nv_sr_1

 

Θα της βάλω ένα 7/10 για το κάπως πρωτότυπο και μαζεμένο σενάριο που θυμίζει περισσότερο ταινία των 90's. Μου άρεσε η ηθοποιία του νεαρού και του back to the future Loyd. Η ταινία είναι αργή και δεν είναι για παρέα. Επίσης μου έκανε έκανε εντύπωση ότι είναι ταινία υπερφυσικού χαρακτήρα και όχι "ρεαλιστικού" αν και είναι ρεαλιστικότατη. Είναι ακριβώς στα ίδια μονοπάτια του let me in. Δείτε την μόνος/η ή με ένα ακόμα μόνο άτομο. 

 

 

 

Στην αρχή όταν κατάλαβα ότι ο εξωγήινος μπορούσε να πάρει το οποιοδήποτε σώμα και να ζήσει αναρωτιόμουν γιατί δεν το έκανε και έκλεβε απλά συγκεκριμένα όργανα από τα θύματα του. Επειτα έφτασε προς το τέλος και το κατάλαβα...ο εξωγήινος αγάπησε και ερωτεύτηκε πραγματικά όπως και αγαπήθηκε και τον ερωτεύτηκαν πραγματικά και δεν ήθελε να χάσει αυτό το συναίσθημα αλλάζοντας σώματα. Well played.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Lion -> 8/10

Δεν είναι και πολλές οι ταινίες που θα σε κάνουν να συγκινηθείς, να μπεις στην αίθουσα φορτισμένος από τα δικά σου ευτελή προβλήματα και να βγεις έχοντας αποκομίσει αρκετά εμψυχωτικά μηνύματα.

Περισσότερα εδω: http://filmakias.gr/lion-kritiki-tainias/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sully

 

MV5BMTg5NTUwNDIyOV5BMl5BanBnXkFtZTgwMjI2

 


 

Δεν ηταν κακη αλλα αρκετα υποτονικη χωρις κατι wow.Αληθινη ιστορια να μου πειτε αλλα αν δεν ηταν ο Tom Hanks που κρατησε ολη την ταινια δεν θα την ηξερε κανεις.Αξιζει μια προβολη μονο και μονο για να δουμε οτι υπαρχουν και πραγματικοι ηρωες σε αυτη τη ζωη. 7/10

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Finding Dory

 

Καλό ήταν. Όχι εξαιρετικό, δε φτάνει τα επίπεδα των ΑΑ ταινιών της Pixar (το Finding Nemo, μαζί με τα Wall-e και Inside Out πρέπει να είναι η τοπ τριάδα μου στην κατηγορία τους), αλλά έχει αρκετές έξυπνες ιδέες, ωραίο animation, συγκίνηση και χιούμορ. Αν και αυτό είναι κάπως πιο υποκειμενικό, εγώ γέλασα σε πράγματα που άκουσα άλλους να τα χαρακτηρίζουν ενοχλητικά.

 

Ουουουουου! (χαχαχαχα)

 

 

Χάρηκα που την είδα. Ίσως μετά από καιρό να την δω και μια δεύτερη φορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Link.png Site: Perfettisconosciuti

 

 

Υπεροχο δειγμα του συγχρονου Ιταλικου κινηματογραφου .

Ταινια για "ενηλικες "  που διαδραματιζεται   εξ'ολοκληρου σε ενα σπιτι .

Παντα αυτες εχουν ενα ενδιαφερον διοτι αναγκαστικα ο θεατης αλλα και ο σκηνοθετης εστιαζει στους διαλογους και στην εκφραστικοτητα .Και αυτο  το πετυχαινει η ταινια με το να  εχει ανθρωπινεςς ,ρεαλιστικες  συνομιλιες  χωρις να φτανει στην υποκριτικη υπερβολη  και μια κακως εννοουμενη θεατρικοτητα  που ειναι το καρκινωμα των Ελληνων ηθοποιων.

Αν και απεχω πολυ απο αυτο που περιγραφεται ως κοινωνικη κατασταση  ,ζευγαρια παντρεμενα και βυθισμενα στην ρουτινα και στην συνηθεια μιας κανονικοτητας ,εντουτοις  ειναι τοσο καλοφτιαγμενη  ως ιστορια   και με τον τροπο που ξετυλιγεται και  ολοκληρωνει   που κρατα αμειωτο  το ενδιαφερον .

Εξαιρετικο  και  αλληγορικο το σκηνοθετικο ευρημα με την εκλειψη και το ολογιομο φεγγαρι .

 

8.3/10

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Aυτο λεγαμε καποιες σελιδες πριν με την Zugzwang. Η ιταλικη ταινια ηταν οντως διαμαντακι, αλλα δεν μπορω να καταλαβω γιατι να παρεις μια ταινια και να κανεις πιστη (κατα πως φαινεται) αντιγραφη στα ελληνικα. 

Κρατα το concept οκ, αλλα μην εχεις ακομα και το ιδιο στυλ στους ηθοποιους, μου φαινεται γελοιο.

 

Σταματαω εδω το οφφτοπικ μην πεταχτει ο Σελερζ και μου αρπαξει την καρωτιδα γιατι θα χει και δικιο. :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Blue Jasmine

 

Ωραίο, ωραίο. Είναι Woody Allen, λίγο πολύ ξέρετε τι να περιμένετε. Προσωπικά τον βρίσκω πολύ ενδιαφέρον. Αγγίζει θέματα που οι περισσότεροι αποφεύγουν. Η ερμηνεία της Cate Blanchett ανεβάζει την ταινία ένα επίπεδο και την κάνει να ξεχωρίζει λίγο παραπάνω από τις πολλές που έχει κάνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aυτο λεγαμε καποιες σελιδες πριν με την Zugzwang. Η ιταλικη ταινια ηταν οντως διαμαντακι, αλλα δεν μπορω να καταλαβω γιατι να παρεις μια ταινια και να κανεις πιστη (κατα πως φαινεται) αντιγραφη στα ελληνικα. 

Κρατα το concept οκ, αλλα μην εχεις ακομα και το ιδιο στυλ στους ηθοποιους, μου φαινεται γελοιο.

 

Σταματαω εδω το οφφτοπικ μην πεταχτει ο Σελερζ και μου αρπαξει την καρωτιδα γιατι θα χει και δικιο. :P

 

Να προσθεσω κατι οφφτοπικ αλλα σημαντικο... Η ψυχολογος ειναι η μαρια ναυπλιωτου! Οταν διαβασα στο ποστερ το ονομα της εμεινα παγωτο

 

Εστω ρε γαμωτο σε αυτο το εκτρωμα, θα την δουν οσοι απιστοι δεν την ξερουν ακομα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aυτο λεγαμε καποιες σελιδες πριν με την Zugzwang. Η ιταλικη ταινια ηταν οντως διαμαντακι, αλλα δεν μπορω να καταλαβω γιατι να παρεις μια ταινια και να κανεις πιστη (κατα πως φαινεται) αντιγραφη στα ελληνικα. 

Κρατα το concept οκ, αλλα μην εχεις ακομα και το ιδιο στυλ στους ηθοποιους, μου φαινεται γελοιο.

 

Σταματαω εδω το οφφτοπικ μην πεταχτει ο Σελερζ και μου αρπαξει την καρωτιδα γιατι θα χει και δικιο. :P

Προφανως υποθετεις οτι οι περισσοτεροι θα εχουν η θα πρεπει να εχουν δει πρωτα την ιταλικη ταινια.Λαθος  :-D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...