Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε; (2)


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

The Purge: Anarchy (2014)

 

Χμμμ αφού είδα την ταινία διαπίστωσα ότι υπήρχε και άλλο The Purge πριν απ'αυτήν :P μάλλον έπρεπε να τό'χα δει πριν δω το Anarchy ε;

Καλούτσικη ήταν πάντως, είχε μερικές δόσεις βίας [και περισσότερες θα μπορούσαν να βάλουν πάντως :devil: και παραπάνω αίμα], ενδιαφέρον σενάριο, πέρασε ευχάριστα η ώρα [για μένα δλδ γιατί στους άλλους δεν φάνηκε να πολυαρέσει], το μόνο που για μένα δεεεεν δούλεψε είναι το cast - δεν ένιωσα να νοιάζομαι ουσιαστικά για κανέναν ό,τι και να πάθει, δεν με έπειθαν δλδ.

 

6.5/10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Don't Breathe

 

MV5BZGI5ZTU2M2YtZWY4MC00ZDFhLTliYTItZTk1

 

9/10

 

Ίδρωσα από την αγωνία! Ήταν πάρα πολύ καλό! Δεν θα μπω σε αναλυτική κριτική καθώς η ταινία είναι must για το είδος της! Σεναριακά δεν είναι κάτι το τρομερό αλλά ο τρόπος που το προβάλλει είναι μοναδικός! 

 

ΥΓ. Μπράβο στο συμφορουμίτη που την πρότεινε!

μερικες φορες νομιζω οτι κανατε πλακα...τι 9/10 ρε αδερφε?και δεν ειναι θεμα γουστου...7/10 με το ζορι!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The Secret In Their Eyes(2009)

 

51UpSQPwEJL.jpg

 


 

Αργεντινικη ταινια μυστηριου με ενα πολυ δεμενο σεναριο.Οι ηθοποιοι ολοι ειναι ενας και ενας και η μουσικη δενει οπως πρεπει.Το τελος υπεροχο οπως αρμοζει σε μια τετοια ταινια. 9/10

 

The Man From Nowhere

 

1zrR.jpg

 


 

Ακομα ενα αριστουργημα απο Κορεα.Σκληρο οπως θα επρεπε να ειναι ολες οι ταινιες παρομοιου σεναριου, συγκινητικο με υπεροχη μουσικη. 9/10

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μερικες φορες νομιζω οτι κανατε πλακα...τι 9/10 ρε αδερφε?και δεν ειναι θεμα γουστου...7/10 με το ζορι!

 

Εγώ κατέληξα τελικά οτι το θέμα της βαθμολογίας ειναι καθαρά ηλικιακό !

Αν ήμουν 18 και το έβλεπα μπορεί να του έβαζα 15/10, τώρα όμως που έχω δει άπειρες παρόμοιες ταινίες, που όχι μόνο αγωνία δεν είχα αλλά ήξερα απο την αρχη πως θα τελειώσει, τώρα η ταινια τσιμπάει ενα 5αρακι από μένα κ λέει κ ευχαριστώ.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ κατέληξα τελικά οτι το θέμα της βαθμολογίας ειναι καθαρά ηλικιακό !

Αν ήμουν 18 και το έβλεπα μπορεί να του έβαζα 15/10, τώρα όμως που έχω δει άπειρες παρόμοιες ταινίες, που όχι μόνο αγωνία δεν είχα αλλά ήξερα απο την αρχη πως θα τελειώσει, τώρα η ταινια τσιμπάει ενα 5αρακι από μένα κ λέει κ ευχαριστώ.

καπου εκει ειναι και 7 πολυ ειπα...αλλα οχι 9/10 χαχαχα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The Purge: Anarchy (2014)

 

Χμμμ αφού είδα την ταινία διαπίστωσα ότι υπήρχε και άλλο The Purge πριν απ'αυτήν :P μάλλον έπρεπε να τό'χα δει πριν δω το Anarchy ε;

Καλούτσικη ήταν πάντως, είχε μερικές δόσεις βίας [και περισσότερες θα μπορούσαν να βάλουν πάντως :devil: και παραπάνω αίμα], ενδιαφέρον σενάριο, πέρασε ευχάριστα η ώρα [για μένα δλδ γιατί στους άλλους δεν φάνηκε να πολυαρέσει], το μόνο που για μένα δεεεεν δούλεψε είναι το cast - δεν ένιωσα να νοιάζομαι ουσιαστικά για κανέναν ό,τι και να πάθει, δεν με έπειθαν δλδ.

 

6.5/10

νομίζω άλλες δυο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The Handmaiden

 

--http://imdb.com/rg/an_share/title/title/tt4016934/

 

Μία φτωχή κοπέλα αναλαμβάνει να μπεί σε ένα "κόλπο" σαν υπηρέτρια βοηθώντας τον συνεργάτη της με το σχετικό αντάλλαγμα. Το παιχνίδι (ή μάλλον οι συνωμοσίες μεταξύ θύτη-θύματος) μπλέκει και μέσω flashbacks βλέπουμε τι έχει συμβεί καθώς προχωρά η πλοκή της ταινίας.

Λίγο πολύ ή βαθμολογία του IMDb με καλύπτει (8.1)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

train to busan

 

απο τις καλυτερες ζομποταινιες που εχω δει,και εχω δει σχεδον οτι αξιολογο υπαρχει στο ειδος 9/10

 

Dont Breathe

 

ενταξη μπορω να παραλειψω καποιες υπερβολες που βοηθανε την υποθεση,αλλα οταν η ταινια βασιζεται στο ρεαλισμο μου ειναι πιο δυσκολο,περα απο αυτο ηταν ok ταινια,ειχε καλες σκηνες και σε εβαζε στο mode μιας σχετικης αγωνιας 7/10

 

 

 

για τις διαφωνιες των τελευταιων σελιδων να κανω και εγω το κομματι μου,

το να λετε οτι μια ταινια "ειναι για 5/10" και οχι "για μενα ειναι 5/10 " ειναι σαν λετε οτι ο κινηματογραφος ειναι επιστημη(την οποια εσεις κατεχεται τοσο που ξερεται  με ακριβεια,και διορθωνεται και τους αλλους ) και οχι τεχνη ,η τεχνη δεν εχει να κανει με αντικειμενικοτητα και βασιζεται στην αισθητικη,βαφτιζουμαι κατι αντικειμενικα ωραιο οταν αρεσει στους πολλους,αυτο δεν σημαινει οτι το αισθητικο κριτηριο πρεπει να διαμορφωθει συμφωνα με αυτο που αρεσει στους πολλους,και ουτε οτι οταν καποιος παρεκλινει απο το "αντικειμενικα ωραιο" δεν ξερει ή εμεις που συμφωνουμε με αυτο κατι ξερουμε,δεν ειναι ολα οπαδιλικη, η τεχνη εχει αλλο ρολο στη ζωη του καθενα που αφορα καθαρα τον εαυτο του ειτε για ψυχαγωγια ειτε για κατι βαθυτερο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

joy 

 

http://www.imdb.com/title/tt2446980/

 

Ενταξει,περασε ευχαριστα η ωρα

 

true story 

 

http://www.imdb.com/title/tt2273657/?ref_=nv_sr_2

 

Ψιλομαπιδι .Δεν ειχα διαβασει την υποθεση.Στην αρχη ελπιζα οτι του την στηνει και οτι παμε για γαματο θριλερακι αλλα...true boring

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδα neighbors 

 

http://www.imdb.com/title/tt2004420/?ref_=tt_rec_tt

 

Απροσδόκητα καλό. Περίμενα μια εντελώς no brainer ταινία με μπόλικες σεξοκλανοσκατοαστείες φάσεις αλλά έχει και λίγο ζουμί και ορισμένες εκπλήξεις επίσης. Φυσικά και έχει τις τραβηγμένες φάσεις του αλλά είναι πολύ πιο μαζεμένο από άλλες του είδους που είναι απλά συνονθύλευμα ιδεών και γελοίων καταστάσεων για 1:30 ώρα περίπου. Το συγκεκριμένο έχει στόρι, έχει χαρακτήρες οι οποίοι δεν είναι εντελώς μονοδιάστατοι και γενικά η ταινία τσουλάει πολύ πολύ ευχάριστα. Αν θέλετε μια κωμωδία που δεν είναι εντελώς γελοία και ταυτόχρονα να έχει και κάποια σειρά τότε εδώ είστε. Προτείνετε είτε για παρέα είτε μόνοι σας, είναι σίγουρο ότι θα γελάσετε κάμποσες φορές. 

 

Από εμένα θα πάρει πολύ άνετα ένα πολύ συμπαγές 7/10 ως μια πραγματικά τίμια προσπάθεια και καλή εκτέλεση.   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...