Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε; (2)


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τώρα που σας βρήκα και ξαναθυμήθηκα, είναι κανείς που είδε το τέλος και (δεν έχει spoiler της ταινίας, αλλά just in case):

 

 

Λύγισε από τα γέλια? Έχω βρει άλλους 2 που είχαν αυτή την ακραία αντίδραση, αλλά ειλικρινά μιλάω, οι μισοί που τη βλέπαμε παρέα έμειναν αποσβολωμένοι-σοκαρισμένοι, ενώ εγώ είχα γονατίσει, ένα ατέλειωτο WTF έπαιζε σε λούπα στο κεφάλι μου.

 

 

 

ότι έχει να κάνει σε horror έχω πάψει προ πολλού να την βλέπω με φίλους...το γυρίζουμε σε κωμωδία..... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλη φαινεται απο το trailer, αλλα χαμηλη σχετικα βαθμολογια στο imdb δεν ξερω γιατι.

αν σου αρεσει το ειδος της ταινιας απλα δες την...πιστεψε με ειναι για πανω απο 7 που εχει στο imdb

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα που σας βρήκα και ξαναθυμήθηκα, είναι κανείς που είδε το τέλος και (δεν έχει spoiler της ταινίας, αλλά just in case):

 

 

Λύγισε από τα γέλια? Έχω βρει άλλους 2 που είχαν αυτή την ακραία αντίδραση, αλλά ειλικρινά μιλάω, οι μισοί που τη βλέπαμε παρέα έμειναν αποσβολωμένοι-σοκαρισμένοι, ενώ εγώ είχα γονατίσει, ένα ατέλειωτο WTF έπαιζε σε λούπα στο κεφάλι μου.

 

 

 

Το έχω ξανακούσει για τη συγκεκριμένη ταινία.

 

Εμένα μου συνέβη με το Exam (2009), που αν κρίνω από το 6,9 που έχει στο imdb, δεν ήταν η καθολική αντίδραση.

Νευρικά, ασταμάτητα, ασυγκράτητα γέλια. Μη σου πω ότι ακόμη γελάω που το σκέφτομαι.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The Shallows

 

the-shallows-wide-1.jpg

 


 

Not bad at all.Την υποθεση την εχουμε δει αρκετες φορες αλλα ακομα σε κραταει.Η lively σωματαρα ενταξει.Διαλογοι δεν υπαρχουν.Κυλαει πολυ ευκολα η ωρα χωρις να κανει σοβαρη κοιλια. 6.5/10

 

Finding Dory

 

8XhSx.jpg

 


 

Καμια σχεση με το original.Γελιο βγαζει σε πολυ λιγα σημεια και αρκετες φορες αγγιζει την υπερβολη με αυτα που γινονται.Η εικονα πανεμορφη αλλα δεν αρκει.Το nemo βλεπετε 100 φορες το finding dory με το ζορι μια φορα. 5/10

 

The Conjuring 2

 

Conjuring-2-Poster-560x280.jpg

 


 

Πολυ ωραιο θριλερακι στα επιπεδα του πρωτου.Σε εχει στην τσιτα απο την αρχη μεχρι το τελος.Μιας και δεν βγαινουν καλες ταινιες τελευταια στο συγκεκριμενο ειδος η συγκεκριμενη κανει τη διαφορα. 8/10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω την πρότεινα φίλε. Αν θες κανε εντιτ και ευχαριστησε με προσωπικα. Ή στειλε μου p.m. 

Αθλια ταινια. Για φεμινιστριες ειναι.

Αθλιος διαλογος και ακρος μη ρεαλιστικος, σιγουρα οχι ανδρικος.

 

0/10 απο εμενα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Σαββατοκύριακο που μας πέρασε, αποφάσισα να κάνω διάλειμμα από τη σχεδόν αποκλειστική θέαση σειρών και να δω ταινίες. Είδα καμιά δεκαριά. Το «ποιες» δεν έχει σημασία. Κάποιες...

 

...επειδή όμως εγώ είμαι πιο μάγκας από τους καθιερωμένους, κάνω την εξής βαρύγδουπη δήλωση:

 

0/20 από εμένα. Σε όλες! Διότι μπορώ. Σιγά μην κάτσω να μού πασάρουν εμένα τρίχες για τέχνη...

 

 

Δεν πειράζει που θα φάει delete. Να ξεχαρμανιάσω ήθελα...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και βέβαια το ποστ αναφερόταν σε συγκεκριμένες ταινίες, εγώ μαλιστα κατάλαβα και τις 10 που εννοούσε ..

 

 

  ρε συ deesn 10 ταινίες του ντικαπριο κάθισες και ειδες  ? χααχαχαχαχαχ  :-D

 

              ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ξαναείδα το                    The Wanderers 1979

bpZUrnJaZRtIAImqyqSxkOSnhEe.jpg

 

Τι ταινιαρα ρε φίλε ... η καλύτερη ταινία με συμμορίες, όλων των εποχών !!

9/10

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The Wailing 

 Καιρο ειχα να δω τετοιο θριλερ ,δυστηχως τα αμερικανακια δεν ξερουν να βγαζουν πλεον τρομου θριλερ ,αλλα τα κινεζακια σε αυτα ειναι γατες

 9/10 γιατι δεν μου αρεσε το τελος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The Danish Girl

 

Uy3S.png

 


 

Τι ομορφη ταινια.Χωρις τρελες εντασεις με 2 εξαιρετικους πρωταγωνιστες σε μια ιστορια που θα τη θυμαστε για καιρο. 8/10

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδα το the revenant που πήρε τα όσκαρ.

 

Εξαιρετική ταινία. Άψογη τεχνικά και ωραίες ερμηνείες από όλους τους ηθοποιούς. Πραγματικά άξιζε. Επίσης, παρόλη την μεγάλη διάρκεια δεν κουραστήκαμε καθόλου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τhe Tiger: An old hunters tale

 

Ιδιαίτερη ατμόσφαιρα,εικόνα και χρώματα μιας αλλης εποχης.
Περιμενα το κατι παραπανω με βαση τα σχολια εδω,αλλα δε μου το εδωσε..
είναι μια καλη ταινια ωστοσο.

7/10

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dr Strange

 

Ότι καλύτερο για κινηματογραφό. Τερματισμένα εφέ και αν το αντέχουν τα μάτια σας λογικά το 3d θα είναι καταπληκτικό.

Ντάξει το story είναι κλασσικό superhero movie αλλα γενικά πολύ ευχάριστο, χωρίς να έχω την παραμικρή ιδέα για τον συγκεκριμένο χαρακτήρα. 

 

Έχει 2 credit scenes για όσους πάτε.

 

Σε ένα σχετικό/άσχετο note που δεν ξέρω που αλλού να το αναφέρω, σήμερα μου έτυχε πρώτη φορά emergency σε κινηματογράφο. Λίγο μετά την αρχή κάποιος άρχισε να φωνάζει ανόιξτε τα φώτα κτλ. Μετά απο λίγο και εφόσον καταλάβαμε οτι δεν τρολάρει, άνοιξαν πράγματι τα φώτα. Μια κοπέλα είχε λιποθυμήσει ψάχναμε γιατρούς στο κοινό και η ταινία έπαιζε στο φόντο. Ευτυχώς στο δεκάλεπτο τους έκοψε να σταματήσουν την ταινία, περιμέναμε κάνα μισάωρο το ΕΚΑΒ και η ταινία άρχισε ξανά απο την αρχή. Ενδιαφέρουσα κατάσταση και ευτυχώς η κοπέλα φάνηκε να συνέρχεται στο τέλος, οπότε happy ending και εκεί.

 

Στην επόμενη προβολή λόγω καθυστέρησης τους άφησαν ελεύθερα να πάνε σε όποια ταινία έπαιζε εκείνη την ώρα και ένα free pass για οποιαδήποτε άλλη μέρα. Μπράβο τα village.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...