Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε; (2)


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γιατί ήδη σφίγγομαι με το trailer, πιστεύω ότι τα ζουμιά θα με πάρουν στο πρώτο πεντάλεπτο. Από το trailer φαίνεται βέβαια ελαφρώς ευχάριστο, αλλά δεν με ξεγελάνε αυτά, φοβάμαι ότι θα σκάσω στο κλάμα και δεν έχω όρεξη!..

Έχει αρκετό κλάμα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Doctor Strange,

 

Καλή ήταν, σαφώς καλύτερη από τις τελευταίες της Marvel με κάποια όμως miscasts οπώς της Swinton που έμοιαζε με κεφάλι από σπερματοζωάριο. Ζάλισε λίγο με τις χωροταξικές παραμορφώσεις.

 

7.5/10

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην παρεξηγηθεί κανείς

η προσωπική μου άποψη ειναι πως αυτά τα movies με τους σουπερheroes, τους σπαιντερμαν, τους μπατμαναδες και όλους αυτούς, αν είσαι πάνω από 16-17 χρονών δεν μπορείς να τα δεις ακομη και αν σε δέσουν στην καρεκλά !

ε,έχεις δίκιο αυτή την ταινία δυσκολεύτηκαν πολλοί να την δουν ειδικά αυτοί που είναι πάνω από 16-17 χρονών.... 

 

ps. δεν παρεξηγήθηκα απλά μου πάτησες τον κάλο... :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν και τελευταια δεν γραφω οσο βλεπω..

πριν λιγο ειδα την Link.png Site: Theiceman

δεν εχω κατι να πω...9/10 απο εμενα!

Καλη φαινεται απο το trailer, αλλα χαμηλη σχετικα βαθμολογια στο imdb δεν ξερω γιατι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The Tiger: An old hunters tale

 

Το είδα 2η φορά χθές.

 

ΤΑΙΝΙΑΡΑ!! Ατμοσφαιρικό, επικό, ποιητικό και σκηνές που φέρνουν anime feeling. 

 

10/10 -- μην το χάσετε παίδες. 

 

ΥΓ. Όποιος το δει ας μου πει πως του φάνηκε. 

 

http://www.imdb.com/title/tt5066556/

 

Ευχαριστω πολυ για την προταση!

Πραγματικα ταινιαρα,δεν αξιζει βεβαια το 10/10 που της εδωσες αλλα ενα δυνατο 8 σιγουρα.

Και αυτο γιατι πολλες φορες κατα τη διαρκεια της ταινιας ενιωσα οτι μπορουσαν να επιταχυνουνε πολλες σκηνες.Πιστευω οτι θα μπορουσε η ταινια αυτη,να ειναι απολυτα ολοκληρωμενη σε 2 ωρες,η ακομα και λιγοτερο.

Παρολαυτα οι χαρακτηρες ηταν συναρπαστικοι,αν και καποιοι δεν αναπτυχθηκαν οσο θα περιμενα.

Οι σκηνες μαχης ηταν καταπληκτικες,πολυ καλη χρηση cgi,οχι σε στανταρ μαρβελ φυσικα.

Ομως η ατμοσφαιρα που ειχε η ταινια αυτη ηταν κατι το μαγευτικο,μου θυμισε την ταινια Ο τελευταιος σαμουραι,η οποια παρεπιμπτοντως,εχει πολλες ομοιοτητες με αυτην.

Βαζοντας ομως αυτες τις 2 ταινιες στην ζυγαρια,τοτε καταλαβαινεις για ποιο λογο Ο τελευταιος σαμουραι ειναι μια ταινια 9/10,ενω Η Τιγρης,ειναι μια ταινια επιπεδου 7-8/10.

Απο την τελευταια λειπει το βαθυ συναισθηματικο αντικτυπο,παρολες τις προσπαθειες του σκηνοθετη να αποδειξει το αντιθετο.

ειδε κανεις το ouija?

Τσεκαρε μια σελιδα πριν φιλε την αποψη μου για το νεο ουιτζι.

Εν περιληψει,τιποτα το ιδιαιτερο τελικα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω πολυ για την προταση!

Πραγματικα ταινιαρα,δεν αξιζει βεβαια το 10/10 που της εδωσες αλλα ενα δυνατο 8 σιγουρα.

Και αυτο γιατι πολλες φορες κατα τη διαρκεια της ταινιας ενιωσα οτι μπορουσαν να επιταχυνουνε πολλες σκηνες.Πιστευω οτι θα μπορουσε η ταινια αυτη,να ειναι απολυτα ολοκληρωμενη σε 2 ωρες,η ακομα και λιγοτερο.

Παρολαυτα οι χαρακτηρες ηταν συναρπαστικοι,αν και καποιοι δεν αναπτυχθηκαν οσο θα περιμενα.

Οι σκηνες μαχης ηταν καταπληκτικες,πολυ καλη χρηση cgi,οχι σε στανταρ μαρβελ φυσικα.

Ομως η ατμοσφαιρα που ειχε η ταινια αυτη ηταν κατι το μαγευτικο,μου θυμισε την ταινια Ο τελευταιος σαμουραι,η οποια παρεπιμπτοντως,εχει πολλες ομοιοτητες με αυτην.

Βαζοντας ομως αυτες τις 2 ταινιες στην ζυγαρια,τοτε καταλαβαινεις για ποιο λογο Ο τελευταιος σαμουραι ειναι μια ταινια 9/10,ενω Η Τιγρης,ειναι μια ταινια επιπεδου 7-8/10.

Απο την τελευταια λειπει το βαθυ συναισθηματικο αντικτυπο,παρολες τις προσπαθειες του σκηνοθετη να αποδειξει το αντιθετο.

Τσεκαρε μια σελιδα πριν φιλε την αποψη μου για το νεο ουιτζι.

Εν περιληψει,τιποτα το ιδιαιτερο τελικα.

 

Ο συγκεκριμένος σκηνοθέτης έχει κάνει 4 ταινίες μόνο και έχει δώσει πολύ καλα στοιχεία, συμφωνώ με την κριτική σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδα το TV movie Marvellous

 

Καλουτσικο ηταν. Ειχε καποιες συγκινητικες στιγμες αλλα κυριως στο εργο ξεχωρισε η εξαιρετικη ερμηνεια του Toby Jones.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Lights Out

 

zurirfw6.jpg

 


 

Δεν ηταν κακη αλλα ουτε και κατι τρομερο.Αρκετα jump scares για οσους τους αρεσουν και ενα υποτυπωδες σεναριο για να κυλησει η ταινια. 6/10

 

Mean Creek

 

movieposter.jpg

 


 

Αρκετα εντονη ταινια βασισμενη στη φιλια.Δεν χρειαζεται να γραφτει κατι αλλο απλα δειτε την. 8/10

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The Accountant

 

Έχοντας κάποιες λίγες λογιστικές γνώσεις μπόρεσα σίγουρα να εκτιμήσω τη ταινία καλύτερα. Αρκετά καλή περιπέτεια, δε ξεφευγει από τα γνωστά κλισέ αλλά σίγουρα είναι από τις αξιόλογες φετινές.

 

7,3/10

 

Perfetti Sconosciuti

 

Από τις ταινίες που δε θα έβλεπα αν δεν έδινα βροντερό παρόν στο συγκεκριμένο thread. Ευχαριστώ αυτόν που τη πρότεινε (δε θυμάμαι ποιος). Πολύ ωραίο σενάριο, αξιόλογες ερμηνείες, ρεαλιστικοί διάλογοι και μια κλιμάκωση που δε σου επιτρέπει να μην είσαι "εκεί" καθόλη τη διάρκεια της ταινίας.

 

7,9/10

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Perfetti Sconosciuti

 

Από τις ταινίες που δε θα έβλεπα αν δεν έδινα βροντερό παρόν στο συγκεκριμένο thread. Ευχαριστώ αυτόν που τη πρότεινε (δε θυμάμαι ποιος). Πολύ ωραίο σενάριο, αξιόλογες ερμηνείες, ρεαλιστικοί διάλογοι και μια κλιμάκωση που δε σου επιτρέπει να μην είσαι "εκεί" καθόλη τη διάρκεια της ταινίας.

 

7,9/10

 

Εγω την πρότεινα φίλε. Αν θες κανε εντιτ και ευχαριστησε με προσωπικα. Ή στειλε μου p.m. 

  • Like 18
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δέχομαι την διαφορετική άποψη αλλα αν έχεις δει την ταινία (The Mist 2007)  για τα εφέ της τότε έχεις χαραμίσει δυο ώρες απο τη ζωή σου τσάμπα και ανούσια...

 

όσο για το τέλος η άποψη μου το κατατασει στο ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ

Τώρα που σας βρήκα και ξαναθυμήθηκα, είναι κανείς που είδε το τέλος και (δεν έχει spoiler της ταινίας, αλλά just in case):

 

 

Λύγισε από τα γέλια? Έχω βρει άλλους 2 που είχαν αυτή την ακραία αντίδραση, αλλά ειλικρινά μιλάω, οι μισοί που τη βλέπαμε παρέα έμειναν αποσβολωμένοι-σοκαρισμένοι, ενώ εγώ είχα γονατίσει, ένα ατέλειωτο WTF έπαιζε σε λούπα στο κεφάλι μου.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...