Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε; (2)


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

Το πιστεύεις ή έτσι το λες για να σε θυμηθώ όταν έρθω στα πράγματα;

Χωρίς πλάκα, με την 1η ανάγνωση κατάλαβα πως εννοούσες ότι το Fear είναι σαν το Game αλλά από τα Lidl...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Χωρίς πλάκα, με την 1η ανάγνωση κατάλαβα πως εννοούσες ότι το Fear είναι σαν το Game αλλά από τα Lidl...

 

Ακριβώς το ίδιο κι εγώ. Ήταν όσο πιο προφανές μπορούσε να είναι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Blood Father (2016)

http://www.imdb.com/title/tt3647498/

Μετρια ταίνία δράσης με τον Μελ Γκιμπσον.Μια ταίνία οτι πρέπει για να περάσει η ώρα το μεσημεράκι.Ναρκωτικά -Οπλα-απαγωγές κτλ.

Το στόρυ Ο Μελ Γκιπσον τα πέρνει στο κρανίο όταν διαπιστώνει οτι κινδυνέυει η κόρη του απο μέλη των καρτελ.

τίποτα φοβερό.χιλιοπαιγμένο σενάριο.

5/10

Επεξ/σία από BLuE_PaNtHeR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ οτι τον τρολαραμε νομιζα μαγκες!

 

Συν τοις άλλοις, ας πηγαίνουμε με τα νερά του καλύτερα, μη γίνει κάνα απίστευτο σκηνικό και έρθει στα πράγματα, διότι την κάτσαμε τη βάρκα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε... χμ... εμ... τελικά κι εγώ τρολάριζα παιδιά, τα είχα καταλάβει όλα από την αρχή. Αχεμ... γκουχ... γκουχ... Είμαι έξυπνος... γκουχ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τουλάχιστον από πλευράς μου, δεν επρόκειτο για επίδειξη εξυπνάδας. Ήταν όντως τόσο προφανές, ώστε θα ήταν μάλλον επίδειξη ανοησίας το να καμαρώνει κάποιος επειδή το κατάλαβε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και απο τη δική μου πλευρα ήθελα να πω οτι δεν επρόκειτο για επιδειξη εξυπναδας. Δημιουργησα ανακατωσούρα ηθελημένα χωρίς πρώτα να σκεφτώ τις ψυχολογικές συνέπειες (ενοχές) που βιώνω τώρα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Blood Father (2016)

http://www.imdb.com/title/tt3647498/

Καλή ταίνία δράσης με τον Μελ Γκιμπσον.Μια ταίνία οτι πρέπει για να περάσει η ώρα το μεσημεράκι.Ναρκωτικά -Οπλα-απαγωγές κτλ.

Το στόρυ Ο Μελ Γκιπσον τα πέρνει στο κρανίο όταν διαπιστώνει οτι κινδυνέυει η κόρη του απο μέλη των καρτελ.

τίποτα φοβερό.χιλιοπαιγμένο σενάριο.

5/10

 

Θα μας τρελάνετε σήμερα. 5/10 για "καλή ταινία";

 

 

 

On topic:

Link.png Site: All Is Lost

Ταινία επιβίωσης με τον Ρομπερτ Ρεντφορτ, που χαμένος στον ωκεανό με το ιστιοπλοϊκό του προσπαθεί να επιβιώσει απέναντι σε ατυχήματα και αντίξοες συνθήκες. Η ταινία είναι λίγο αργή στο σύνολο της, κάτι που προσωπικά δε με χάλασε, καθώς η ερμηνεία του Ρεντφορντ είναι καλή και με κράταγε σε αγωνία για το πως θα ανταπεξέλθει σε κάθε δυσκολία που του παρουσιαζόταν.

 

Αν θέλετε βαθμό, 8/10 καθώς είναι δύσκολο να γυρίσεις μια ταινία τέτοιου είδους με τόσο πειστικό τρόπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τουλάχιστον από πλευράς μου, δεν επρόκειτο για επίδειξη εξυπνάδας. Ήταν όντως τόσο προφανές, ώστε θα ήταν μάλλον επίδειξη ανοησίας το να καμαρώνει κάποιος επειδή το κατάλαβε.

 

 

Και απο τη δική μου πλευρα ήθελα να πω οτι δεν επρόκειτο για επιδειξη εξυπναδας. Δημιουργησα ανακατωσούρα ηθελημένα χωρίς πρώτα να σκεφτώ τις ψυχολογικές συνέπειες (ενοχές) που βιώνω τώρα.

 

Sorry παιδιά, να αυτοσαρκαστώ προσπαθούσα, όχι να υπονοήσω ότι κάνετε φιγούρα. Προφανώς οι πιο πολλοί το πιάσατε κατ' ευθείαν.

 

On Topic

 

The Blues Brothers (1980)

 

Δικαιολογημένα μια ταινία που έχει μείνει. Θα έλεγα ότι μου κάνει εντύπωση που δεν έχει ακόμη μεγαλύτερο cult following. Έχει, βέβαια, την αίσθηση της ταινίας των '80s με όλα τα (κυρίως) καλά που περιλαμβάνει αυτό. Πολύ ιδιαίτερο πάντως το χιούμορ και σε πολλά επίπεδα. Χιούμορ καταστάσεων, χιούμορ ηχητικών εφέ, χιούμορ με την κάμερα, χιούμορ με γκριμάτσες, χιούμορ με το μοντάζ...

 

Και φυσικά, τρομερό soundtrack, με guests τεράστια (ιστορικής αξίας) ονόματα των Blues.

 

Ότι πρέπει για εκείνες τις μέρες που δεν έχεις όρεξη για action, thriller ή βαθιά νοήματα, αλλά απλά θέλεις να δεις μια ελαφριά ταινία και να περάσεις καλά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Link.png Site: All Is Lost

 

Αν θέλετε βαθμό, 8/10 καθώς είναι δύσκολο να γυρίσεις μια ταινία τέτοιου είδους με τόσο πειστικό τρόπο και σε αυτήν την ηλικία.

Μπορεί να τον ντουμπλαρανε σε πολλές σκηνές, ειναι όμως στα 80 του ο γίγαντας, 77 τότε !! respect

Καλή ταινία 7ρακι από μένα !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Perfetti Sconosciuti 

 

Διαμαντάκι που δικαιολογεί πλήρως το rate του imdb.Μια παρέα φίλων σε δείπνο που όλοι διαβαζουν δυνατα καθε μνμ που ερχεται στο κινητο. Le puta 
7.7/10

*αμα ειχε εφε θα με χαλαγε :ph34r:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...