Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε; (2)


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 19,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Link.png Site: Belgica

 

Πρώτα ένα ευχαριστώ στα παιδιά που κάθισαν και μετέφρασαν τους υπότιτλους σε μια τέτοια ταινία.

 

Το Belgica είναι ένα κλαμπακι (τι έκπληξη) στο Βέλγιο που πολύ γρήγορα γίνεται το «σωστό μέρος για να είσαι».

Έχει ένα ενδιαφέρον αν θέλεις να θυμηθείς τι διάολο έκανες (περίπου) στη ζωή σου, πριν μάθεις ότι δεν έχει σχέση με την πραγματική ζωή.

Μουσική, ναρκωτικά, γκόμενες, φίλοι και ποτά σε μια ιστορία δυο αδελφών που ο μεγαλύτερος δυσκολεύεται να παραδεχθεί ότι η πραγματικότητα όχι μόνο του έχει χτυπήσει το κουδούνι, αλλά της έχει ανοίξει την πόρτα, την έχει βάλει στο σαλόνι του και την έχει κεράσει και λικεράκι.

Τίποτα το συγκλονιστικό, ένα εξαράκι κυρίως για τη μουσική.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Zootopia

 

Ιδεαλίστρια αστυνόμος-λαγουδάκι σε ένα σαρκοβοροκρατούμενο αστυνομικό τμήμα προσπαθεί να εξιχνιάσει την εξαφάνιση μίας ενυδρίδας. Αυτό που θα ανακαλύψει είναι κατά πολύ μεγαλύτερό της και θέτει σε κίνδυνο την ίδια την πόλη της.

Δεν θυμάμαι πότε (ούτε αν) έχω ξαναπαρακολουθήσει παιδικό animation με γνήσιο ενδιαφέρον για την υπόθεση. Το σενάριο και η  πλοκή είναι ίσης αξίας με οποιοδήποτε Φονικό Όπλο, Ο τελευταίος πρόσκοπος ή Ο Μπάτσος του Μπέβερλυ Χιλς.

Πέρα από αυτό, το άριστο σχέδιο, οι συνεχείς κινηματογραφικές αναφορές και τα έξυπνα ευρήματα δημιουργούν μία ταινία που πραγματικά βλέπεται από τους γονείς ανετότατα για αυτό που είναι και όχι κάνοντας την ανάγκη φιλοτιμία.

Ιδεαλίστρια αστυνόμος-λαγουδάκι 

με επιασε νευρικο γελιο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Fear, Inc.

 

The Game απο τα lidl. Ενω ήμουν σε mood για τέτοια βλακειούλα, τελικά ήταν βαρετό και ο συνδυασμός comedy με horror ήταν πολυ κακός. Τώρα οσο για την προβλεψιμότητα. Είναι όσο προβλέψιμο είναι και το κορώνα ή γράμματα. Δεν ξερεις αν θα ειναι κορώνα ή γράμματα αλλά σίγουρα θα ειναι κάτι απο τα 2. Πόσο συναρπαστικό όμως είναι το τι θα είναι τελικά;

 

2/10

Το ταξίδι έχει σημασία και όχι ο προορισμός. Το φινάλε ίσως ήταν προβλέψιμο αλλά μέχρι να φτάσει εκεί ήταν κορυφή. Άλλωστε και ο Douglas ήταν η σίγουρη επιλογή για τέτοιες ταινίες από τα μέσα 80s μέχρι τα late 90s.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τρολάρετε ρε? Η ταινια για την οποία μιλάω είναι το Fear, Inc. Το λεω ξεκαθαρα πάνω πάνω.

Άσε άσε πας να τα μπαλώσεις τώρα :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τρολάρετε ρε? Η ταινια για την οποία μιλάω είναι το Fear, Inc. Το λεω ξεκαθαρα πάνω πάνω.

 

χαχαχα το μετανιωσες ε? λιγο bullying θελετε ολοι σας τελικα...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τρολάρετε ρε? Η ταινια για την οποία μιλάω είναι το Fear, Inc. Το λεω ξεκαθαρα πάνω πάνω.

 

Ρε συ, αυτό για να το καταλάβουμε, έπρεπε να έχουμε δει ή να ξέρουμε τι παίζει με το Fear, Inc.

 

Μα λέω κι εγώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ, αυτό για να το καταλάβουμε, έπρεπε να έχουμε δει ή να ξέρουμε τι παίζει με το Fear, Inc.

 

Γιατι; Δεν σου φτανε η περιγραφή μου;

 

 

Έφτιαξα και ενα mini tutorial:

 

 

Picture1.png

 

 

 

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι; Δεν σου φτανε η περιγραφή μου;

 

 

Έφτιαξα και ενα mini tutorial:

 

 

Picture1.png

 

 

Ααα, έτσι ήταν από την αρχή ή το έκανες edit; Είχα καταλάβει ότι η περιγραφή αφορά και τις δύο ταινίες. Ότι να 'ναι είμαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι; Δεν σου φτανε η περιγραφή μου;

 

 

Έφτιαξα και ενα mini tutorial:

 

 

Picture1.png

 

Ρε μοντεράτορα όταν ξεκινάς την περιγραφή της ταινίας έχεις το the game σε link που παραπέμπει στην αντίστοιχη ταινία (the game του 1997) στο imdb. Κάπως δεν μας τα λες καλά ;)

 

Και στην τελική τι βαθμό έβαλες στο the game ;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ααα, έτσι ήταν από την αρχή ή το έκανες edit; Είχα καταλάβει ότι η περιγραφή αφορά και τις δύο ταινίες. Ότι να 'ναι είμαι.

 
Στην τιμή μου man. Δεν το πείραξα.
 

Και στην τελική τι βαθμό έβαλες στο the game ;

 

Στο the game βαζω 7/10. Και ενα 9.5/10 βάζω στο godfather. Αλλα δεν ειδα καμια απο τις δυο χθες.

(Ήθελα να βαλω link για το godfather, αλλά το μετάνιωσα)

 

Μια χαρά τα έγραψε, είστε γιωτάδες :P

 

Το πιστεύεις ή έτσι το λες για να σε θυμηθώ όταν έρθω στα πράγματα;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμ... Τότε προφανώς την πρώτη φορά το διάβασα έτσι:

 

The Game

 

[Είναι μια ταινία...] από τα Lidl.

 

////

 

On topic

 

The Nice Guys

 

Διασκεδαστική, buddy cop movie παλαιάς κοπής, έχεις την εντύπωση ότι βγήκε κάπου την περίοδο '85-'90 (φυσικά με σύγχρονα τεχνικά χαρακτηριστικά). Μια χαρά ήταν για αυτό που είναι, δε έχω κανένα παράπονο. Είχε και πολύ γέλιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο the game βαζω 7/10. Και ενα 9.5/10 βάζω στο godfather. Αλλα δεν ειδα καμια απο τις δυο χθες.

(Ήθελα να βαλω link για το godfather, αλλά το μετάνιωσα)

 

Πέρα από την πλάκα ακόμα και τώρα η λέξη The game στην περιγραφή σου μου βγάζει το link που σου είπα. Mobile Chrome έχω!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...