Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε; (2)


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

The Mist 2007

 

Χαλια εφε ,χαλια τέλος

 

 

δέχομαι την διαφορετική άποψη αλλα αν έχεις δει την ταινία για τα εφέ της τότε έχεις χαραμίσει δυο ώρες απο τη ζωή σου τσάμπα και ανούσια...

 

όσο για το τέλος η άποψη μου το κατατασει στο ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Cool :)

εγω την ταινια την ειδα ως Horror/SciFi που την δινει το imdb και ως τετοια την εκρινα.
Δεν κρινω μια ταινια απο τα εφε της, αλλα σε τετοιου ειδους εχουν κ αυτα το ρολο τους.
πχ το Last man from earth, προφανως δεν την κρινεις για τα εφε και προφανως ηταν ταινιαρα!

το τελος πολυ ενδιαφερον, αλλα θα μου αρεσε εαν

 

Η βοηθεια εφτανε πχ το βραδυ ή την επομενη..

Το οτι εφτασε την ιδια στιγμη με τις αυτοκτονιες κ βλεπουμε να κανει παρελαση ο αμερικανικος στρατος ,μου χτυπησε φουλ χολυγουντ.



τεσπα κουβεντα να γινεται,
σημερα θα δω Inferno

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Captain America civil war 3D

 

Απλά τραγικό. Πρέπει να έχεις κάνει επανάληψη όλες τις προηγούμενες για να καταλάβεις τι γίνεται, ξεχειλωμένη για να περάσει "μηνύματα", ξύλο χωρίς αντίκρυσμα και συνέπειες (προσπαθώντας τραβηγμένα να μας πείσει για το αντίθετο). 

 

3D ψιλοσκοτεινό και αδιάφορο, όπως στις περισσότερες ταινίες της marvel. Α, και όπως είπα ξεχειλωμένη και τραβηγμένη η ταινία. Θα μπορούσε να είναι κανα 40λεπτο μικρότερη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Cool :)

 

εγω την ταινια την ειδα ως Horror/SciFi που την δινει το imdb και ως τετοια την εκρινα.

Δεν κρινω μια ταινια απο τα εφε της, αλλα σε τετοιου ειδους εχουν κ αυτα το ρολο τους.

πχ το Last man from earth, προφανως δεν την κρινεις για τα εφε και προφανως ηταν ταινιαρα!

 

το τελος πολυ ενδιαφερον, αλλα θα μου αρεσε εαν

 

Η βοηθεια εφτανε πχ το βραδυ ή την επομενη..

Το οτι εφτασε την ιδια στιγμη με τις αυτοκτονιες κ βλεπουμε να κανει παρελαση ο αμερικανικος στρατος ,μου χτυπησε φουλ χολυγουντ.

 

 

τεσπα κουβεντα να γινεται,

σημερα θα δω Inferno

 

Ίσως και να κάνεις το λάθος που κάνει η κοπέλα μου βλέποντας sci-fi νομίζει οτι θα δεί το independence day,war of worlds και δε ξέρω και εγω τι άλλο αδυνατώντας να καταλάβει οτι to sci-fi σαν όρος αποδίδεται στην επιστημονική φαντασία και ουδεμιά σχέση έχει με τα εφε της ταινίας όπως πολύ σωστά αναφέρεται απο συμφορουμίτη το Man from Earth είναι και το απόλυτο παράδειγμα σ αυτό που αναφέρω.... μια sci-fi ταινία χωρίς καθόλου εφε.Στην παράγραφο (κόκκινα γράμματα) που γράφεις...αναφέρεις πως δεν υπήρχαν εφε όμως την αποκαλέις ταινιάρα λέγοντας οτι τα εφέ έχουν το ρόλο τους στην προηγούμενη ακριβώς πρόταση.... :-D

 

έχω δεί αρκετές αν όχι όλες τις ταινίες και μίνι σειρές του King λόγω βιβλίων παρά το potential που είχαν ποτέ δεν έδωσαν-απέδωσαν τα ανάλογα εφέ ίσως και ο ίδιος να μην το επιζητούσε. 

 

πάντα φιλικά κουβέντα κάνουμε...  :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The Mist 2007

 

Στο IMDB εχει 7.2/10

Εγω θα βαλω 10 - 7.2 = 2,8

Χαλια εφε,χαλια ηθοποιία ,χαλια τελος,χαλια μαυρα..μονο η ομιχλη ηταν ασπρη

2.8/10 λοιπον χαριστικά

 

 

Οσο για το τελος,δεν ειχε η παραγωγη ρε πουστη να βαλουν βενζινη στο αμαξι?

 

Δεν είναι ο στόχος η παρουσίαση τεράτων. Η ταινία είναι επικεντρωμενη στα των χαρακτήρων, στην κατάσταση διαχείρισης ζωρικων καταστάσεων και τους κινδύνους του "λαικισμου" και της απώλειας της υπομονής, ψυχραιμίας και ελπίδας.

 

Οποίος την δει σκεπτόμενος ότι θα δει απλά ένα creature feature ταινιακι δεν θα του αρέσει.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ δεν του άρεσε μην τον φάμε… δεν θα ξαναποστάρι στο τέλος... ξέρω και άλλους που την βρήκαν βαρετή λόγω του ότι δεν έχει αρκετή δράση ή δεν τους άρεσε καθόλου το τέλος (η ειρωνεία).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ δεν του άρεσε μην τον φάμε… δεν θα ξαναποστάρι στο τέλος... ξέρω και άλλους που την βρήκαν βαρετή λόγω του ότι δεν έχει αρκετή δράση ή δεν τους άρεσε καθόλου το τέλος (η ειρωνεία).

 

Και μενα θυμαμαι οτι δεν μου αρεσε οταν το ειχα δει τοτε. Τωρα με ενα second viewing μπορει ν'αλλαξω γνωμη.

 

Καλα αυτο δεν ειναι τιποτα παντως. Που να εβλεπες (πριν πεσει delete απο mods) τι ακουσαν μερικοι επειδη τολμησαν να γραψουν στο νημα του Westworld οτι δεν τους αρεσει η σειρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Fear, Inc.

 

The Game απο τα lidl. Ενω ήμουν σε mood για τέτοια βλακειούλα, τελικά ήταν βαρετό και ο συνδυασμός comedy με horror ήταν πολυ κακός. Τώρα οσο για την προβλεψιμότητα. Είναι όσο προβλέψιμο είναι και το κορώνα ή γράμματα. Δεν ξερεις αν θα ειναι κορώνα ή γράμματα αλλά σίγουρα θα ειναι κάτι απο τα 2. Πόσο συναρπαστικό όμως είναι το τι θα είναι τελικά;

 

2/10

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The Game απο τα lidl. Ενω ήμουν σε mood για τέτοια βλακειούλα, τελικά ήταν βαρετό και ο συνδυασμός comedy με horror ήταν πολυ κακός. Τώρα οσο για την προβλεψιμότητα. Είναι όσο προβλέψιμο είναι και το κορώνα ή γράμματα. Δεν ξερεις αν θα ειναι κορώνα ή γράμματα αλλά σίγουρα θα ειναι κάτι απο τα 2. Πόσο συναρπαστικό όμως είναι το τι θα είναι τελικά;

 

2/10

 

Καλά έβαλες 2/10 στο The Game? Είσαι σοβαρός?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Captain America civil war 3D

 

Απλά τραγικό. Πρέπει να έχεις κάνει επανάληψη όλες τις προηγούμενες για να καταλάβεις τι γίνεται, ξεχειλωμένη για να περάσει "μηνύματα", ξύλο χωρίς αντίκρυσμα και συνέπειες (προσπαθώντας τραβηγμένα να μας πείσει για το αντίθετο). 

 

3D ψιλοσκοτεινό και αδιάφορο, όπως στις περισσότερες ταινίες της marvel. Α, και όπως είπα ξεχειλωμένη και τραβηγμένη η ταινία. Θα μπορούσε να είναι κανα 40λεπτο μικρότερη.

 

Ακαταλληλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Zootopia

 

Ιδεαλίστρια αστυνόμος-λαγουδάκι σε ένα σαρκοβοροκρατούμενο αστυνομικό τμήμα προσπαθεί να εξιχνιάσει την εξαφάνιση μίας ενυδρίδας. Αυτό που θα ανακαλύψει είναι κατά πολύ μεγαλύτερό της και θέτει σε κίνδυνο την ίδια την πόλη της.

Δεν θυμάμαι πότε (ούτε αν) έχω ξαναπαρακολουθήσει παιδικό animation με γνήσιο ενδιαφέρον για την υπόθεση. Το σενάριο και η  πλοκή είναι ίσης αξίας με οποιοδήποτε Φονικό Όπλο, Ο τελευταίος πρόσκοπος ή Ο Μπάτσος του Μπέβερλυ Χιλς.

Πέρα από αυτό, το άριστο σχέδιο, οι συνεχείς κινηματογραφικές αναφορές και τα έξυπνα ευρήματα δημιουργούν μία ταινία που πραγματικά βλέπεται από τους γονείς ανετότατα για αυτό που είναι και όχι κάνοντας την ανάγκη φιλοτιμία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...